BOJKOT UMĚLCŮ

Quoted post

xxx

#355 Re: Re:

2016-11-04 22:26

#352: - Re:  

 Jedna skromná úvaha o slabosti demokracie zde vyvolala alespoň trochu diskuse. Já jenom chtěl říci, že je lepší poslouchat a uvažovat. Dříve než začneme křičet a soudit. Ale i zde se ukazuje, že křičet je jednodušší.

Děkuji za vybrané komentáře. Z logiky těch nepodepsaných lze lehce poznat rukopis pisatele. A dva mne inspirovali. Díky.

Ale většina křičí. I ti ale mají volebné právo. Žijeme v demokracii.

Moje babička zažila válku. A říkala, že i nacisté se dostali k moci demokraticky. A bylo to jenom před nějakými 70 lety. Lidstvo se od té doby nezměnilo, nestalo se ušlechtilejším. Stále je zde masa, která je ochotna naletět populistům. Ještě nemají hnědé uniformy, ale můžeme je zde mít co nevidět. Proto se držme EU, ať vymýšlí co chce. Zatím nám zajisšťuje život v míru. Již roky. Jenom moje babička vás již na to nemůže upozorňovat. Umřela. Postupně umírají ti, co si hrůzy pamatovali. A masa pak volí na Hrad pána, který tam teď sedí.

Tato doba postrádá osobnosti s morální sílou. Vy nevidíte, že Dalajláma je jednou z posledních? Když nám již Havel také umřel.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#357 Re: Re: Re:

2016-11-05 07:31:14

#355: xxx - Re: Re:  

 Je sice pravda, že se ...dostali k moci demokratickou cestou, ale... jejich náčelník zpronevěřil mandát.  Zrušil demokracii. V době, kdy začala válka, byl jejich mandát z voleb dávno prošlý.  

To ale není chyba té demokracie. To je naopak doklad o tom, že oni sami si byli jisti, že podruhé ...   už volby nevyhrají.

       A taky že nevyhráli.  A demokracie to byla, která jimi za pár let způsobenou katastrofu  dlouhá desetiletí opravovala. Nebýt jí, ta nekonečná zkáza by běsnila dodnes. 

Je to velmi důležité zjištění. Demokracie se dlouhodobě dokáže chovat správně. A optimálně. Jenomže....

Jenomže ne všechno, co si říká demokracie, také skutečně demokracie je.

Znamená to, že naprostá většina těch, kteří si říkají odborníci, vůbec netuší, jak demokracie funguje. Jakmile si začnete klást otázky z této oblasti, vidíte najednou doklady této truchlivé skutečnosti všude kolem.

 


Nepřihlášený uživatel

#368 Re: Re: Re:

2016-11-06 05:48:40

#355: xxx - Re: Re:  

 Recenze na další slogan neprošla. Že je slovo delší, než 90 znaků. Bylo to o Rýnu, popelu, shnilých horských drahách a tak.


Nepřihlášený uživatel

#369 Re: Re: Re:

2016-11-06 08:53:40

#355: xxx - Re: Re:  

 Vy tedy nevidíte jiné nebezpečí, než to, na které vzpomínala babička?