Obnova železniční dopravy na trati Rakovník-Kralovice-Mladotice

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#40 Cesta z Prahy do Mladotic

2015-06-23 11:42

Jelikož jsem byldel v Mladoticíh nějakou dobu a mám tam ještě Babičku. Tak jsem jezdil Přes rakovník sice 3x prestupy ale cena pod 160 kč. Cesta téměř 3 hodiny což celkem jde. Ale ta rychlost trati? Strašně moc přejezdů polních cest. Chápu někde asi nebude jiná možnost, ale aby jel vlak většinu trasy kolem 30km/h je opravdu  trapné a ta trať byla zrekonstruovaná!!! (Rakovník-Kralovice) Mezi Kralovicemi a Maldoticemi jezdil autoubus. Ten BUS (ČD) za mých školních let byl využit jak cestou do mladotic tak i do Plas pro žáky ZŠ a pár spojů přes den , ale to už je Historie :-)  Jenže ten Bus zrušili. Chvíli jezdily busy pod ČSAD. Naštěstí jsem problém neměl že by bus ujížděl, ale ono se není čemu divit když opravdu přestupje jen málo lidí právě pro to že komplikované to je furt přestupovat, ale pořá tím někdo to vyloženě potřeboval do Mladotic atp. z Rakovníka či Prahy. Jenže ted uz je vše pryč. možná kdyby to kreténi s porminutím ve vládě nenechalí TOTÁLNĚ zarůst vegetací most za mlácema jeden velký šrot!!!! A koleje nejsou jsou ale rostou na nich houby! Udělat trat rychlostně na 50-60 km(h snad nebude problém Tratě pro plendolina jsou mnohem dražší :-)

Odpovědi

VK

#41 Re: Cesta z Prahy do Mladotic

2015-06-23 18:57:55

#40: - Cesta z Prahy do Mladotic  

 Trať byla v roce 2001 rekonstruovaná (úsek Čistá-Kralovice) použitým materiálem, což sice není nejvhodnější, ale pro takovouto trať plně vyhovuje. Problém je jinde. Několik let po rekonstrukci musela ČR přijmout směrnice EU a podle těch nových rozhledové poměry na přejezdech byly velmi špatné. Investovat do zabezpečení (nebo zrušení nepoužívaných) přejezdů se SŽDC nechtělo, ono se také není co divit, když se po r. 2008 začalo šetřit kvůli krizi a tak se přistoupilo k omezení rychlostí na přejezdech a to i polních. Snížení rychlostí se nyní pohybuje od 10 Km/h do 30 Km/h. Proto je třeba s tímto něco udělat a to také požadujeme. I tak jízdní doba z Rakovníka do Kralovic se pohybuje kolem 44 minut, což je slušné.

Pro srovnání:

cesta busem 49-58 min

cesta autem 25-30 min