Stydím se za své politiky

Quoted post

Marek

#3 Re:

2011-09-11 20:02

#2: Sendyman -  

 Ona se týká Mašínů, respektive týká se počinu A. Vondry, jenž je ocenil s tím, že šlo o partyzány a hrdiny a že vlastně byli v občanské válce, aniž občanská válka byla a aniž se jejich činy dají na základě platných norem jako partyzánské uznat. Aneb Vondra rozhoduje o tom, kdo je partyzánem...

 Bátoru tam mám zmíněného proto, že mi přijde na Ministerstvu školství jako pěst na oko a s jeho působením tam nesouhlasím.

 Pokud Vám tato pasáž vadí, je mi líto, ale pro mě je tam důležitá. Člověk, který veřejně prohlásí, ať jde inteligence do hajzlu a který má napojení na krajně pravicové kruhy, mě na štítu školství rozčiluje.

 Navíc kolem pana Bátory se aspoň vlna veřejného odporu, která se přenesla i do politiky, vytvořila, čin A. Vondry se v politických kruzích přešel jakoby nic. A to tu v jeho případě neuvádím dosud nedotaženou kauzu Promopro.

 U pana Bátory se koalice jakoby štěpila, i když to dopadlo jako o příslovečných koze a vlku. Co mně však příjde úděsné, že na ocenění Mašínů se shodnou špičky všech tří jinak rozhádaných koaličních stran, ať je to autor Mementa, Kníže či premiér do špatného počasí - a přizvukuje jim i nový předseda lidovců...

 Měl jsem potřebu poukázat hlavně na to, že představitelé bezpečnostních a ozbrojených složek dají veřejně najevo, že vražda je někdy přípustná...

  

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#6 Re: Re:

2011-11-13 13:16:48

#3: Marek - Re:  

 Co se tyce Masinu tak se mi libi jak se necha verejnost olbnout recmi tech co popravili - zavrazdili - Horakovou a nechali postrilet cele rodiny, vcetne deti, na hranicich jen za to, ze nechteli zit v zemi, kde bylo zlocinem jen neco rict proti strane samozvanych vladcu, kteri vedli vyspelou zemi tam kde jsme ted. Kdyby mohli lide volne opustit republiku i Masinove by se nemuseli prostrilet a zabijet. Zabit tyrana neni zlocin. V tom pripade by byli vsichni partizani, kteri zabijeli za 2. svetove valky sve nepratele take vrahove. Stejne jako vysadkari, kteri spachali atentat, byli pro Nemce take vrahy.  A co bachari, kteri utyrali nebo nechali zemrit stovky politickych veznu.  Je videt, ze komunisticka propaganda stale funguje a najde si hodne trubek, ktere jsou nejen ochotni poslouchat, ale dale vytrubuji sve bludy do sveta. Jak dopadli spolubojovnici Masinu, kteri se zabijenim nemeli nic spolecneho se radeji zamlcuje. Ale da se to vyhledat - zkus to. Co by sis vybral ty??