Stydím se za své politiky

Marek

/ #3 Re:

2011-09-11 20:02

#2: Sendyman -  

 Ona se týká Mašínů, respektive týká se počinu A. Vondry, jenž je ocenil s tím, že šlo o partyzány a hrdiny a že vlastně byli v občanské válce, aniž občanská válka byla a aniž se jejich činy dají na základě platných norem jako partyzánské uznat. Aneb Vondra rozhoduje o tom, kdo je partyzánem...

 Bátoru tam mám zmíněného proto, že mi přijde na Ministerstvu školství jako pěst na oko a s jeho působením tam nesouhlasím.

 Pokud Vám tato pasáž vadí, je mi líto, ale pro mě je tam důležitá. Člověk, který veřejně prohlásí, ať jde inteligence do hajzlu a který má napojení na krajně pravicové kruhy, mě na štítu školství rozčiluje.

 Navíc kolem pana Bátory se aspoň vlna veřejného odporu, která se přenesla i do politiky, vytvořila, čin A. Vondry se v politických kruzích přešel jakoby nic. A to tu v jeho případě neuvádím dosud nedotaženou kauzu Promopro.

 U pana Bátory se koalice jakoby štěpila, i když to dopadlo jako o příslovečných koze a vlku. Co mně však příjde úděsné, že na ocenění Mašínů se shodnou špičky všech tří jinak rozhádaných koaličních stran, ať je to autor Mementa, Kníže či premiér do špatného počasí - a přizvukuje jim i nový předseda lidovců...

 Měl jsem potřebu poukázat hlavně na to, že představitelé bezpečnostních a ozbrojených složek dají veřejně najevo, že vražda je někdy přípustná...