Petice proti rasovému násilí v České republice

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#3

2011-08-23 20:30

Není možné do konečna pořád mluvit a psát, co se děje v této zemi. Je třeba, aby už se vláda postavila a řekla jasně na venek! My romové, jako národ máme také své tradice, zvyky a hlavně historii!. Jan Rác, badatel romské kultury

Odpovědi

pier pantelič

#49 Re: jane ráci

2011-08-26 01:18:01

#3: -

ano máte historii už v 17náctém století jste byli psanci dle zákona a to se u vášeho etnika nezměnilo do nynějška jen zneužíváte státní systém a ještě k tomu lidem mačetamy sekate hlavy ,ale nakonec s toho vyjdete jako hrdinové

stranger in own country

#58 Re:

2011-08-27 14:20:04

#3: -

Vy "ROMOVÉ"...? Vždycky tu byli cikáni a celkem s nimi šlo i žít. Někdy. Museli pracovat tak, jako kdokoliv jiný. Vy, takzvaní "ROMOVÉ" jste přitáhli odkudsi začátkem devadesátých let a snažíte se naší společnosti diktovat, jak se k vám má chovat. Vy "ROMOVÉ" se roztahujete na chodnících a veřejných prostorách, vy "ROMOVÉ" plivete a mnohdy i močíte z oken vámi osídlených bytů na kolem procházející obyvatele. Vy "ROMOVÉ" napadáte a okrádáte děti a ženy většinové populace. Nebo snad chcete tvrdit, že naše ženy berou peněženky z kabelek vašich žen...? Proberte se. Jste to vy "ROMOVÉ", kteří na sebe všude upozorňují hlukem a ve své vlastní špíně se dožadujete nějakých práv. Co jste udělali pro tuto zemi...? Nic. A nikdy nic neuděláte. Až ji vycucáte jako to dělají paraziti v přírodě, přesedláte na jiného hostitele. Ale pozor, aby vás nerozšlápnul, jako komára, hovado či jakýkoliv jiný obtěžující hmyz...

Jste to právě vy "ROMOVÉ", kteří se musí přízpůsobit životu v dané zemi, pokud chcete, aby vás její obyvatelé přijali. V opačném případě se vraťte tam, odkud pocházíte. Vraťte se tam, kde můžete dodržovat své "tradice", zvyky a věnovat se své podivné historii...

A vězte, že veškeré dění v této zemi vůči vám není ze strany většinové populace o rasismu, ale o chování nejenom některých jedinců z vašich řad, ale téměř vás všech. Kdysi dávno jsem měl ve vašich řadách výborného kamaráda. Potíž je v tom, že z vaší populace byl jediný. JEDINÝ...!!! Nemyslíte si, že to o něčem vypovídá...?

guru

#83 Re: to nám s úspěchem a každodenně dokazujete :-(

2011-08-29 09:00:21

Pepep

#108 Re:

2011-09-05 08:33:05

#3: -

Já tvrdím, že ti ostatní romům nerozumí a tento stav je stále podporován. Chybí empatie na všech zúčastněných stranách


Nepřihlášený uživatel

#163 Re:

2012-01-07 21:12:12

#3: -  

 Dobrý den.

Já jsem rovněž proti jakékoliv formě rasismu, vcelku souhlasím se zněním této petice, ale, nezlobte se, není mi zcela jasné, co má Váš příspěvek vyjadřovat? K čemu se má vláda jasně vyjádřit? Cikáni  (promiňte mi tento výraz, ale- třeba mě za to ukamenujte-, definice Rom je historicky, věcně i z vědeckého hlediska čirý nesmysl, proto výraz Cikán v mém případě neberte jako hanliý výraz),mají svou kulturu,zvyky a tradice - souhlasím. Ale k tomu se má vláda vyjádřit? Tyto své kořeny budete mít přeci vždy, ať bude vláda jakákoliv.Měli jste je přeci i za nacismu,  k tomu se nemusí nikdo vyjadřovat, a když, tak na poli historie nebo kultury. A co se týče integrace cikánů do společnosti: Můj názor je takový, že pomoc je jistě důležitý faktor, ale pokud si tento problém nevezmou za vlastní samotní cikáni, nikdy se nic nezmění. Já znám velice pracovité a slušné cikány, které bych neváhal osobně bránit proti jakémukoliv útoku, ale, bohužel, je mnoho takových,kterým současný stav, tedy že si chodí pro různé dávky a navíc se pohybují na hranici,nebo dokonce za hranicí zákona.A dokud to tak bude, náhled většiny se na cikány nezmění.Záměrně se vyhýbám pojmu menšina, neboť já tento pojem neuznávám.A to nejen ve vztahu běloch-cikán, ale i ve smyslu Čech-Němec, Srb-Maďar ap. Pro mě

 jsou všichni Češi, Maďaři, atd., samezřejmě s etnickými kořeny a s tím spojenými kulturními odlištnostmi, které by měla každá společnost akceptovat, ale ve vztahu občan-stát, nesmí existovat žádné výjímky, ať už rasové,národnostní,nebo náboženské. Tam si musíme být všichni rovni, se stejnými právy i povinnostmi a nemůžeme se nikdo odvolávat na nějaké jiné zvyklosti. To bychom mohli za chvíli tolerovat veřejné kamenování nevěrné manželky nějakého Čecha s kořeny na dálném východě. To snad se mnou souhlasíte, i když jinak Vás,předpokládám, moc můj názor nepotěšil. Ale nemohu si pomoci, fakta se bohužel nedají nijak změnit.

Zdravím Vás a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem počínání.

Petr M.