Petice proti rasovému násilí v České republice


Nepřihlášený uživatel

/ #163 Re:

2012-01-07 21:12

#3: -  

 Dobrý den.

Já jsem rovněž proti jakékoliv formě rasismu, vcelku souhlasím se zněním této petice, ale, nezlobte se, není mi zcela jasné, co má Váš příspěvek vyjadřovat? K čemu se má vláda jasně vyjádřit? Cikáni  (promiňte mi tento výraz, ale- třeba mě za to ukamenujte-, definice Rom je historicky, věcně i z vědeckého hlediska čirý nesmysl, proto výraz Cikán v mém případě neberte jako hanliý výraz),mají svou kulturu,zvyky a tradice - souhlasím. Ale k tomu se má vláda vyjádřit? Tyto své kořeny budete mít přeci vždy, ať bude vláda jakákoliv.Měli jste je přeci i za nacismu,  k tomu se nemusí nikdo vyjadřovat, a když, tak na poli historie nebo kultury. A co se týče integrace cikánů do společnosti: Můj názor je takový, že pomoc je jistě důležitý faktor, ale pokud si tento problém nevezmou za vlastní samotní cikáni, nikdy se nic nezmění. Já znám velice pracovité a slušné cikány, které bych neváhal osobně bránit proti jakémukoliv útoku, ale, bohužel, je mnoho takových,kterým současný stav, tedy že si chodí pro různé dávky a navíc se pohybují na hranici,nebo dokonce za hranicí zákona.A dokud to tak bude, náhled většiny se na cikány nezmění.Záměrně se vyhýbám pojmu menšina, neboť já tento pojem neuznávám.A to nejen ve vztahu běloch-cikán, ale i ve smyslu Čech-Němec, Srb-Maďar ap. Pro mě

 jsou všichni Češi, Maďaři, atd., samezřejmě s etnickými kořeny a s tím spojenými kulturními odlištnostmi, které by měla každá společnost akceptovat, ale ve vztahu občan-stát, nesmí existovat žádné výjímky, ať už rasové,národnostní,nebo náboženské. Tam si musíme být všichni rovni, se stejnými právy i povinnostmi a nemůžeme se nikdo odvolávat na nějaké jiné zvyklosti. To bychom mohli za chvíli tolerovat veřejné kamenování nevěrné manželky nějakého Čecha s kořeny na dálném východě. To snad se mnou souhlasíte, i když jinak Vás,předpokládám, moc můj názor nepotěšil. Ale nemohu si pomoci, fakta se bohužel nedají nijak změnit.

Zdravím Vás a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem počínání.

Petr M.