Petice proti rasovému násilí v České republice


Nepřihlášený uživatel

#1

2011-08-23 19:08

stotožnuji se stouto petici Štefan Tišer

Nepřihlášený uživatel

#2

2011-08-23 19:55

I když mám jinou národnost než romskou a jiné občanství než české, souhlasím.

Nepřihlášený uživatel

#3

2011-08-23 20:30

Není možné do konečna pořád mluvit a psát, co se děje v této zemi. Je třeba, aby už se vláda postavila a řekla jasně na venek! My romové, jako národ máme také své tradice, zvyky a hlavně historii!. Jan Rác, badatel romské kultury

Nepřihlášený uživatel

#4

2011-08-23 20:43

Příčiny hledejme převážně v práci úředníků samosprávy, státní správy, vlády a policie. Neschopnost úředníků je hlavním elementem nezaměstnanosti a tím pádem i trestné činnosti, či extrémismu.

Nepřihlášený uživatel

#5

2011-08-23 20:45

Skvělá iniciativa! Před zákonem si jsou (nebo by si měli být) všichni rovni!

Nepřihlášený uživatel

#6

2011-08-23 21:23

Ano i já a má rodina se distancujeme od jakýchkoli násilných trestných činů s rasovým podtextem. Zároveň také žádám vládu a parlament k řešení vzniklé situace.
Cverčko Jan
Charry

#7

2011-08-23 22:09

Nepochopili jste vůbec nic, ani kdybyste jen šoupali nohama, nic se nezmění, udělali jste si jméno, a to špatné, těžko s tím něco dělat ...

Nepřihlášený uživatel

#8

2011-08-23 22:28

Nesouhlasim proti rasovemu nasili v ceske rep. Rasismem mam velke skusenosti . Ja musel odejit vlastni zemy kde jsem musel nechat rodinu majetek ze my bylo vihrozovano zabytim . Ja musel nechat zamestnani CR. Byl jsem napaden bez duvodne uz proto ze jsem rom. PS tresni rejstrik mam cisti ze zakonem jsem nikdy nic nemnel.PS. slusni romove museli opustit ceskou rep. JA JSEM HRDEJ ZE JSEM ROM ......... RASISMEM NAVZDY KONEC.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2011-08-23 22:58



Nepřihlášený uživatel

#11

2011-08-23 23:06

Bezduché a iracionální škrtání výdajů státu do sociální oblasti se společnosti vymstí zvýšenou kriminalitou a mnohem vyššími výdaji na řešení této zvýšené kriminality. Jedna koruna dnes vynaložená racionálně do oblasti sociálních služeb, ušetří do budoucna daňovým poplatníkům nejméně 5 korun na řešení a následky zvýšené kriminality.

Nepřihlášený uživatel

#12

2011-08-23 23:19

netreba komentare...je to ostuda, ze tam nekdo takovy je...

Nepřihlášený uživatel

#13 Emilie Horáčková

2011-08-23 23:34

jsem proti jakému-koli násilí !nechci mít strach když jdu ven!

Charry

#14

2011-08-24 09:13

Jste nedůslední, vymazali jste všechny mé příspěvky, ale tady jste zaspali, no DRH musel být hodně pobouřen tím, že někdo napsal pravdu o nemilovaném etniku, akce byla rychlá. Já osobně nemám žádné iluze o primitivech z Romea.cz, chovají se přesne v intencích, jež jim byly dány do vínku, pan Banga se už úplně odkopal, toho primitiva v sobě prostě nezapře, kážete toleranci, a jste neschopni ji vůbec pochopit. Já to vidím tak, že ledy se pohnuly, všichni už vědí kdo je kdo, netřeba mlžit.
Charry

#15

2011-08-24 09:26

A ještě se zeptám pana Bangy, to je člověk rádoby vybočující z toho marastu, který kolem sebe šíří virtuální lži o tom, že se jedná o excesy jednotlivců, není to pravda, mají to v genech.
NErom

#16 UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

2011-08-24 10:16

UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT a tam se pozná, jak moc jste schopni žít bez Vašich vesměs nenáviděných gádžů, které ovšem dokážete vysávat a ještě jim potom ubližovat. Všude kam člověk přijde a je tam více "opálených" než pravých Čechů, hned slyšíme z jejich úst: táhněte bílé huby! Kdo je v této zemi opravdu doma a kdo přitáhl Bůhvíodkud?! UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT. Daleko, daleko a tam pomřete hlady, protože na Vás nebude mít kdo dělat. Vaše petice je zas jen zástěrka, aby jste vypadali lépe, než jací ve skutečnosti doopravdy jste. Kopete a otíráte se o lidi z pouhého pocitu méněcennosti, který je oprávněný.

Nepřihlášený uživatel

#17

2011-08-24 10:17

nemám k tomu absolutně co dodat a zcela s jejím obsahem souhlasím.AG

Nepřihlášený uživatel

#18 Re:

2011-08-24 10:25

#5: -

Proto doufám, že oba skutky budou souzeny jako rasově motivované, jako tomu je v opačných případech.

Jolana

#19 Slepá ulička

2011-08-24 10:44

Bohužel jsme v romském etniku vyvolali pocit, že mu ostatní něco dluží a mají povinnost se o něj postarat. Rovněž nebylo taktické nutit je, aby žilo většinovým způsobem - toto se neosvědčilo nikde ve světě, přinutit skupinu žít pro ně nepřirozeně.
Souhlasím s tím, že ghetta situaci jen zhoršují - ale kdo by chtěl bydlet v domě vedle nepřizpůsobivé rodiny, kde nikdo nechodí do práce, tudíž "slaví" každý den do rána, ničí společný majetek, šikanuje ostatní sousedy, jediná odpověď je, že je ostatní diskriminují? Jak to vyřešíte? Nastěhujete si je vedle sebe a budete na ně pozitivně působit?
Obdivuji romskou hudbu a silný pocit sounáležitosti v rodině, ale když vidím skupinu romů, bojím se.
Něco je tedy opravdu špatně.

Nepřihlášený uživatel

#20 Re: Slepá ulička

2011-08-24 10:57

#19: Jolana - Slepá ulička

Zlatá slova paní Jolano!

pax@centrum.cz

#21 souhlasím!!přeji autorům pevné nervy a vytrvalost v boji s netoleratními lidmi z obou stran barikády

2011-08-24 11:16

1) Jak je možný, že se v regionu snižuje/má snižovat počet příslušníků policie? Jak to, že vláda, která chystá sociální peklo nechává stranou otázku bezpečnosti celé společnosti? K čemu je "politické odd." policie a vládní agentury, které nejsou v terénu vidět? Proč se místo toho nenavyšuje počet "hlídkařů"? Vždyť tohle byla předvídatelná událost, která byla jasně zanalyzována a dle mého laického soudu se jí dalo předejít (stejně jako útoku "macheteros" v N.B.)
2) Je dobře, že se objevila petice a je dobře, že se ukazují první vlaštovky (např.děčínský D.R.H.), které rozbíjejí naučené stereotypy.
3) Nechme pracovat vyšetřovatele a státního zástupce,ale tlačme na media,aby nedovolila politikům věc "zkreslit" podle rozmaru a preferencí !!!

Nepřihlášený uživatel

#22

2011-08-24 12:21

Kolektivní vina to jednou byla, když německý čalouník chtěl všechny Romy a Židy vyhladit. Důrazně odsuzuji násílí ze strany některých Romů, porušili zákon, ať za to ponesou následky. Nelze však dopustit, abychom trpěli všichni z nás, včetně batolat!
UPRE ROMA !  Jan Horváth, romský básník

Honza

#23

2011-08-24 12:37

Petice skončí v odpadkovem košu a nenavist z řad majority se zvýší , pár aktivistu se na chvíli zviditelní a rasová honba bude pokračovat dál

Nepřihlášený uživatel

#24

2011-08-24 13:08

Jsem rada, ze konecne se neco deje.

Nepřihlášený uživatel

#25

2011-08-24 13:20

Doufám a věřim že,tuto petici podepiše většina romu v ČR.Nasilí neni cesta...Cestou je rodina,vzděláni,prace,slušnost a komunikace.
denodeně se potykam s tim že jsem rom stejně jako ty,ale to mi nemuže zabranit žit pro rodinu ,vzdělávat se, pracovat, být slušny a komunikovat.Pokud toto nepochopíte SPOLEČNOST BUDE PROTI NAM...AČEN DEVLEHA/