Petice proti rasovému násilí v České republice


Nepřihlášený uživatel

#151

2011-11-18 10:04

Rasismu a neonacismu nedát žádnej prostor !!

Nepřihlášený uživatel

#152 Re: UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

2011-11-18 13:42

#16: NErom - UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

Romka.

A kterej z Vás je pravej Čech? 90 procent z Vás nejste pravýmy čechy jste mixovaný.Fůj na Vás...


Nepřihlášený uživatel

#153 HYNDUS= ROMA

2011-11-20 12:51

Gruss Got z Nemecka!
No to snad neni mozne co se tam doma deje vuci Romum!! Ja jsem se narodil v Praze chodil jsem tam do skoly za komunistu! Vse bylo okay! Zadne problemy tam nebyli vuci cikanum! Kazdy mnel svoji praci deti chodili do skoly jako ostatni cesky deti! Pane Boze co se s vami stalo od ty doby co je u vas KAPITALISMUS ?? To uz neni ted muj domov !!! Doma se jetste hodne museji cechackove ucit co je RESPEKT vuci ne jen Romakum ale vuci vsem narodnosti! Vzdyt mi jsme se v Praze narodili! Jsme obcani jako ostatni nebo ne? Za komousu by si chrapouni tohle nikdy nedovolili!!!!! Praha uz neni muj domov ! Nikdy bych se tam uz nevratil !!! Ja doufam ze tuto problematiku s Romama konecne vyresite!!! Nebo je doma opravdu RASISMUS!!!!!!
A ta mlada generace z nich se stava novy nacisti??????? GOD SAFE THE GYPSY ! All of them!


Nepřihlášený uživatel

#154

2011-11-21 09:12

gypsy 4 ever

Nepřihlášený uživatel

#155

2011-12-27 16:22

Jak psala paní Jolana - bydlet vedle Romů není žádná slast. Mělo by se dávat jen těm, kteří se o to nějak zaslouží. Naši sousedi dostali obrovský obytný komplex pro několik rodin a za ta léta, co vedle nich vyrůstám, z něj zůstala jen vymlácená okna a obouchaná omítka.
pivko

#156 Re:

2011-12-27 16:54

#14: Charry - Nezbývá nic jinýho,než souhlasit

 

pivko

#157 Re: HYNDUS= ROMA

2011-12-27 16:56

#153: - HYNDUS= ROMA

Za komoušů byste museli makat,nebo by vás zavřeli


Nepřihlášený uživatel

#158 Re:

2011-12-27 19:47

#14: Charry -

Plně souhlasím s tímto příspěvkem


Nepřihlášený uživatel

#159

2011-12-28 20:43

Nadávajý my žhe jsem hlouphá, razyzty!

Nepřihlášený uživatel

#160 Re:

2011-12-29 23:22

#42: -  

 Protože mladi romove se neumej chovat jen kradou fetujou a přepedavaj lidi mysliš si že naši lede nejsou na podporach?? sou ale chovaj se slušne!!!!

John White

#161 Moji milí

2012-01-01 16:48

Moji milí nepřízpůsobiví spoluobčané
kdybyste věnovali alespoň 5% úsilí, které vkládáte do medializování svého neustále ubližovaného etnika, do výchovy svých dětí, udělali byste líp.
Johh White

Nepřihlášený uživatel

#162 Re:

2012-01-01 16:51

#155: -

Tak toho zůstalo ještě dost... až půjdou vyškrábávat elektrická vedení a železo v panelech, tak se to rozpadne. Kéž by jim to spadlo na hlavu....


Nepřihlášený uživatel

#163 Re:

2012-01-07 21:12

#3: -  

 Dobrý den.

Já jsem rovněž proti jakékoliv formě rasismu, vcelku souhlasím se zněním této petice, ale, nezlobte se, není mi zcela jasné, co má Váš příspěvek vyjadřovat? K čemu se má vláda jasně vyjádřit? Cikáni  (promiňte mi tento výraz, ale- třeba mě za to ukamenujte-, definice Rom je historicky, věcně i z vědeckého hlediska čirý nesmysl, proto výraz Cikán v mém případě neberte jako hanliý výraz),mají svou kulturu,zvyky a tradice - souhlasím. Ale k tomu se má vláda vyjádřit? Tyto své kořeny budete mít přeci vždy, ať bude vláda jakákoliv.Měli jste je přeci i za nacismu,  k tomu se nemusí nikdo vyjadřovat, a když, tak na poli historie nebo kultury. A co se týče integrace cikánů do společnosti: Můj názor je takový, že pomoc je jistě důležitý faktor, ale pokud si tento problém nevezmou za vlastní samotní cikáni, nikdy se nic nezmění. Já znám velice pracovité a slušné cikány, které bych neváhal osobně bránit proti jakémukoliv útoku, ale, bohužel, je mnoho takových,kterým současný stav, tedy že si chodí pro různé dávky a navíc se pohybují na hranici,nebo dokonce za hranicí zákona.A dokud to tak bude, náhled většiny se na cikány nezmění.Záměrně se vyhýbám pojmu menšina, neboť já tento pojem neuznávám.A to nejen ve vztahu běloch-cikán, ale i ve smyslu Čech-Němec, Srb-Maďar ap. Pro mě

 jsou všichni Češi, Maďaři, atd., samezřejmě s etnickými kořeny a s tím spojenými kulturními odlištnostmi, které by měla každá společnost akceptovat, ale ve vztahu občan-stát, nesmí existovat žádné výjímky, ať už rasové,národnostní,nebo náboženské. Tam si musíme být všichni rovni, se stejnými právy i povinnostmi a nemůžeme se nikdo odvolávat na nějaké jiné zvyklosti. To bychom mohli za chvíli tolerovat veřejné kamenování nevěrné manželky nějakého Čecha s kořeny na dálném východě. To snad se mnou souhlasíte, i když jinak Vás,předpokládám, moc můj názor nepotěšil. Ale nemohu si pomoci, fakta se bohužel nedají nijak změnit.

Zdravím Vás a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem počínání.

Petr M.  


Nepřihlášený uživatel

#164 Re: odpověď na příspěvek č.8

2012-01-13 12:09

Je divné,že jsi se nenaučil ani jazyk rodné země.....asi tě moc nezajímal!Vidíš a v tom je ten rozdíl!!!!!

 

Rasista

#165 Re:

2012-02-13 19:57

#5: -

Ale nejsou ! ! !  Tady je rasizmus naruby ! ! !

Zfetovaný čavo.

#166 Re:

2012-02-14 15:02

Jobs for gipsy pigs.

#167

2012-02-14 15:19

Cikánští(bohužel)spoluobčani.Je třeba se ptát:Co jste udělali Vy pro tento stát a ne co pro Vás udělal stát.Vždyt i tady ty příspěvky,píšete na počítačích,které Vám platíme my,bíli.Zkrátka jste jenom parazíti,kteří tuto zem vysávate.Když je Vám tady zle(což není)vratte se zpět na Slovensko.Tady nejste doma,pochopte to konečně.Vy vlastně nejste doma nikde.Všude Vás vyhazujou,čím to asi bude?Přemyšlejte a ne jenom natahovát pracky.
Janina a Alice

#168 Re: UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

2012-03-19 14:32

#16: NErom - UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

PLNĚ S VÁMI SOUHLASÍME !!!

sovička

#169 Re: Moji milí

2012-03-19 14:34

#161: John White - Moji milí

JEDNOZNAČNĚ SOUHLASÍM ***

Marge

#170

2012-04-13 17:39

Píše se tu,že bydlet vedle nepřizpůsobivých není slast.Plně souhlasím,jsem ze šluknovska a věřte,že informace o tom,jak to tu vypadá média podávají značně zkresleně.
Otevřený dopis vládě,návštěva p.premiéra a vše stejné.Z premiéra je mi ještě dnes na zvracení.Ve Varnsdorfu navštívil vymalovanou a načančanou ubytovnu a sdělil nám s arogancí jemu podobnou,že začínal na ubytovně též,tak co je?Denně jsem svědkem toho,jak si Romové odpracovávají hodiny potřebné k dávkám.Na lavičce v 9 hodin ležící,s cigaretkou a v 9,30 celý zničený praví: Dyk,ne!Taká práca,já vstaval na sedmou,tak musím už ísť.|Dýk,ne?
V rumburském ghettu nepřizpůsobivým zateplují paneláky a hlídaní jsou ve dne v noci.
I mezi námi jsou grázlové-třeba členové vlády.Jsou tu mezi námi rodiny Romů,které jsou slušnější než někteří naši lidé,ovšem těch je pomálo.

Nepřihlášený uživatel

#171

2012-04-19 11:01

ano je to smutné že se řeší barva pleti a ještě vulgárními výrazy

Nepřihlášený uživatel

#172 Re: Re:

2012-04-23 18:19

#141: - Re:

To není předvídavost, ale předsudky! Pletete si pojmy...:o)

Aktinidie

#173 Stydíte se za příslušnost a chcete respekt?!

2012-10-28 20:04

Bohužel se mnoho Romů nedokáže ke své příslušnosti hlásit ani v anonymním sčítání lidu, jak mohou očekávat respekt od ostatních?! Proč si nezřídíte menšinové školy jako Poláci? Moc ráda bych viděla, že Vaše děti mají zájem o vzdělání, maturují a jdou na vysoké školy...Bohužel je převážně nenecháte se vyučit, jenom aby co nejdříve braly podporu na úřadu práce a děvčata aby brala mateřskou... A přece je vaše situaci zaviněna majoritou! Má ji totiž na svědomí vláda, která umožňuje, aby rodiče žili na úkor skutečného prospěchu vlastních dětí. Že se najdou i "bílí" kterým toto taky vyhovuje nepopírám...













Aktinidie

#174 Re: Re: UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

2012-10-28 20:10

#152: - Re: UDĚLEJTE SI VLASTNÍ STÁT

TAKŽE TEN KDO JE "MIXOVANÝ" JE  "FŮJ" !? A TOTO NENÍ RASISTICKÁ URÁŽKA ? !!!!!!!!

Karel - Českolipsko

#175

2013-04-04 10:05

Když příspěvky pročítám,tak se nemohu zbavit dojmu jakési nenávisti a burcování k boji. Kladu si otázku" Vyřeší to daný problém?"Nevyřeší. Násilí vždy následuje násilí (fašismus). Z vlastní zkušenosti vím,že nejdůležitější je způsob života a přítup k lidem. Zmíním se o několika příkladech a upozorňuji,že se jedná nejem o minoritu,ale i o majoritu.Především bych chtěl upozornit na přizpůsobivost. Tedy žít dle požadavků společnosti. Vyplatí se to.Nevyhledávat konflikty. Jestliže člověk zná asertivitu,pak ví o čem mluvím.Když se potká barevný s bílým,pak je špatné se pozdravit"co čumíš,vole,nebo co čumíš černej. Když bydlím v blízkosti majoritní společnosti,nedávám příliš najevo svou identitu. Je odlišná a mnohdy sousedům vadí.Jsem přesvědčen,že pokud nebudu nikoho provokovat nejen svým chováním,ale i přístupem k ostatním,pak bude vše v pořádku. Bydlím velmi dlouhou dobu v paneláku a jsme jediní Romové v tomto domě. Za celých více,jak třicet let jsem neměl se sousedy konflikt. Naopak,chodí za mnou,abych jim pomohl ve svém řemeslu. Přivydělával jsem si v oblasti financí a poznal jsem mnoho lidí. Většina fajn,ale také se našli tací (z obou komunit),kteří se od společnosti lyšili. Například svou slovní zásobou,viditelnou zanedbanou hygienou at. S každým jsem jednal naprosto stejně a výsledky se dostavily. Nikdo nemohl říci,že jsem byl nepříjemný atd. Je důležité dát ostatním najevo,že i my Romové něco dovedem a že umíne s lidmi vycházet v dobrém a přátelském duchu.Nenechme,aby na nás ukazovali prstem,nenechme se jen tak odbýt na úřadech. Pokud na nás úředník zvýší hlas,pokusme se ho v klidu upozornit na nevhodné chování.Narodili jsme se tady. Je to zrovna tak náš domov,jako i majority. Ale je jasné,že pokud je to náš domov,je nutné se domovním podmínkám přizpůsobit,ctít je a uznávat. Jedině tak si vybudujeme lepší pohled a úsudek o nás. Nikoli násilím a urážkami.Na začátku jsem psal,že to,co napíši nebude jen pro minoritní společnost,ale i pro majoritní. Na tom trvám. Nesuďme lidi,podle vizáže,ale podle charakteru !!!