Pro zachování stromů v Českém Těšíně.

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-01-17 12:10

Město Český Těšín je sám stát ve státě.Vedení radnice v žádném případě nebere ohled na své občany,kácí se tady běžně zdravé stromy a místo toho se sází pouze keře.Jak k tomu přijdou astmatici,alergicky a hlavně naší staří spoluobčané,kteří rádi si posedí v létě na lavičce,ale ve stínu a ne na holé louce jak je tomu u Centrálního hřbitova a v jeho blízkém okolí,kde padly hlavně staré duby!Ptá te se na jakém podkladě je kácejí?Na doporučení zahradního architekta, který je kamarád radnice, to je tady veřejné tajemství...hlavně, aby byla dotace z EÚ a mohli ukázat světu jak jsou oni dobří.V Sikorovém parku je postaveno dětské hřiště na které pálí sluníčko,skoro celý den, protože stromy vzrostlé se pokácely a místo toho se nasadily pidi stromečky.....je mně z toho všeho hodně smutno,vždy jsem byla pyšná na své rodné město a hlavně na krásně vzrostlé stromy kolem řeky Olše.....je mně z toho smutno:(Vám ne?
Liduš Grycová

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#5 Re:

2014-01-17 13:00:48

#1: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#6 Re:

2014-01-17 13:01:10

úplně s Vám souhlasím

#1: -  

 

#13

#8 Re:

2014-01-17 13:04:43

#1: -

Mam rada Cesky Tesin, je to me rodne mestecko ...je smutne slyset, ze se tam kaceji ZDRAVE stromy :(.  Proc ??? U nas naopak , se leci stare stromy. V Jerusaleme jsou olivove stromy 2 000 let, ja vim, je to tezce pochopit, ale je to pravda (Y) . Ve meste kde bydlim, je velky park, kazde dite, ktere se narodi, tak mistni vybor zasadi stromecek se jmenem ditete a den narozeni ....me deti maji krasne velke stromy a vnuci...je tam plno ptaku , nikdo nic nenici (Y)


Nepřihlášený uživatel

#17 Re:

2014-01-17 14:51:20

#1: -

Plně s Vámi souhlasím.vždyť i náměstí bylo dříve zelené a nyní je tam parkoviště MÚ a bašavel romské menšiny.


Nepřihlášený uživatel

#82 Re:

2014-01-27 07:42:19

#1: -

Bydlím v Českém Těšíně 13 let, je to krásné město. S dětmi jsem nejraději chodila do parku za ZŠ Slovenská, tam začalo kácení nádherných zdravých stromů kvůli hřišti. Kácení pokračovalo loni u Těšínské přehrady a na náměstí. To, že se má pokračovat i u Olše je neskutečné. Copak si nikdo neuvědomuje, jak dlouho takový strom roste? Odpočinek nám nedávají jen cyklostezky a hřiště, ale také čerpání klidu a ticha přírody. Všichni nechtějí jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Jsou lidé, kteří se rádi jen procházejí a poslouchají šumění Olše a zpěv ptáků. K takovým patřím i já a proto píšu. Prosím, nedělejte to.