Občané proti Šantovka Tower: Olomoucká výzva

Quoted post

Pohan

#59 Re: demagogie a manipulace

2013-11-05 08:09

#6: - demagogie a manipulace

Každý máme své estetické cítění a hodnoty . Pokud je někdo snob a kulturní barbar , tak je pro výšková zvěrstva v historických zástavbách a nejraději by k obrazu svému zřejmě překopal i vlastní historické centrum . Pražáci si tak postavili (a to dost daleko od historických památek) taky mrakodrapy a jak to vypadá ?!!! Nic proti potřebným bytům pro zbohatlíky a luxusní "jednací prostory" či obchody , ale k čemu budou většině , která i do těch běžných obchodů chodí spíše na čumendu , protože tam nemá za co nakupovat ? Holt , někdo si raději hledí jen sebe a zastává názor : " ...a po nás potopa " !

Odpovědi

Jarda

#60 Re: Re: demagogie a manipulace

2013-11-05 09:19:47

#59: Pohan - Re: demagogie a manipulace

Vaše "protože tam nemá za co nakupovat" je úžasné! A položil ste si otázku proč nemáte za co nakupovat? Česko už nikdy nebude místem, kde se bude makat rukama - to se přesunulo do Asie a na východ, manuální práci u nás vykonávají lidé z východu, protože českému člověku se nechce a nemusí pracovat. Tady má podle mě budoucnost řízení - řízení lidí, logistiky, procesů, vědy... A na to není potřeba výrobní prostory, ale kvalitní lidi, které máte na co naláakt - bydlení, služby, podpora parcovní činnosti. Architekturu věže nehodnotím, nevadí mi, stejně jako mi nevadí umístění. Od centra je to daleko - je to za kočičími hlavami - to cháou jako centrum. A věž beru jako doplnění celého území, kde to má žít. Je trystní, jak se večer zhasne v BEA i RCO a svítí do tmy jen poziční světla na střeše. Není to škoda? Takový dům musí žít po celý den a tady je šance, že tomu tak bude. Jak už tady někdo psal, a souhlasím s ním - je to závist, že někdo má peníze postavit si dům na svém pozemku aby mu dál vydělával a nechal tu "otisk doby".