Petice za dodržování neděle jako dne pracovního klidu

Milan

/ #1 Proč chcete zase něco diktovat?

2012-12-19 22:58

Kdo chce dělat - dělá, kdo nechce - jako vy - ten nedělá. Paní Marianna Otterová má zřejmě ručičky dozadu a nutí k tomu i ostatní - pod bohumilou maskou šabatu a jakýchsi z kontextu vytržených ezoterických citací, dodávajících jejímu bludu epické tajemno a punc dřevní zemité "pravdy". Proč "doprava ano" a "obchody ne"? Takže v neděli nebudeme do vlaku zařazovat jídelní vůz? Vykašlete se konečně na intelektuálské knížecí rady, ano? Jestliže někdo chce v neděli provozovat obchod a najde si prodavače kteří s jeho prodejní politikou souhlasí, pak je poptávka a nabídka v rovnováze a spokojen je zaměstnavatel, zaměstnanec i zákazník. Jste nikým nevolená pseudoelitářka s patentem na rozum. Pokud jste líná jak veš a chcete "uzákoňovat" (!) den kdy se NESMÍ pracovat, pak jste politováníhodný chudák. Už text v petici je nesmyslný, protože zaměstnanec není otrok a zaměstnavatel není otrokář. Takže pokud bude "podnik nutit zaměstnance" k práci v neděli, zaměstnanci mohou klidně podle ZP podat výpověď a nechat onen podnik umřít na úbytě. Já osobně nemám neděle a vůbec volné dny rád a raději jsem v zaměstnání. Mám zajímavou práci a je mi koníčkem a ještě si vydělám. Ano, budu doma, pokud mi doplatíte to, o co přijdu, když budu kvůli vám nucen sedět na zadku a nebudu smět pracovat. Navíc doufám, že budete ráda platit vyšší daně, a to značně, protože zákazem prodeje v neděli klesne pro obchodní řetězce potřeba lidských zdrojů a ty skončí na pracovním úřadě. A pokud ne, sníží se jim plat, protože odpracují méně a navíc se těmto firmám zmenší zisky. Třetina lidí bude proto v neděli za nákupy zajíždět do Polska, Rakouska a Německa. To všechno naše chytrá paní Otterová jistě ví, když vydumala tuhle petici. Ha ha ha.