Podpora Mgr. Vítězslavě Baborové, radní Jihočeského kraje za KSČM

Josef Novák

/ #1263 Hrách na stěnu házet....

2012-12-19 00:41

Já osobně se domnívám, že ideologickým nástupcem předlistopadové KSČ je ODS a její odnože. To znamený ty strany, které byly založeny s cílem podchytit ty voliče, kteří jsou nespokojeni s ODS, aby v konečném důsledku všechny hlasy zůstaly kmotrům. Nevím, proč studenti neprotestují proti kandidátovi na prezidenta, který v době normalizace vstoupil do KSČ, či proti jinému, který se snažil o absolvování VÚMLu. Každého je třeba hodnotit podle činů a ne podle politické příslušnosti. Někomu ale stačí protikomunistická rétorika pod hlavičkou tzv. pravice a dotyčný má přitom plné kapsy "odkloněných" miliónů. Ale hlavně, že to neni komunista. S listopadem 89 jsem já osobně spojoval velké naděwje a zlobil se na ty, kteří byli skeptičtí, pochybovační či kritičtí. Mezi ty patřil na sklonku svého života i Karel Kryl. On již tehdy vycítil kam směřujeme. V dobách, kdy jsme ještě tleskali tak on viděl sklánět naší držku stále níže a níže. Teď už s ní v té zemi ryjeme a ještě tomu někteří tleskají a nazývají to demokracií. Tehdy v tom roce 1989 naše mládež věděla, kde je pravda a kde lež. Při pohledu na některé dnešní angažované svazáčky si říkám, zda jsou hloupější než ta generace z osmdesátéhodevátého nebo naivnější či povrchnější a nebo už soudruzi dovedli, poučeni předchozí dobou, svoji propagandu ve sdělovacích prostředcích do dokonalosti... No, ale studentíci opravdu potřebují léčbu šokem a proto já osobně podporuji školné na vysokých školách, které chce zavést politruk Tolja. A ve výši značné... I když to odnesou i ti mladí, kteří mají v hlavě víc než ideologické piliny. Jo, angažovaná menšina holt vždycky utlačuje ten zbytek světa... Tož, čest kapitalistické práci, mladí páni manažeři!



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...