Za celoroční letní čas

Jan Zahradil

/ #3 Co si o tom myslím já

2018-10-31 12:52

Proč jsem pro letní čas

Sousedé Německo,Rakousko,Polsko jsou pro letní čas.
Neumím si představit, že budu cestovat a budu si muset přeřídit hodinky, nebo si hlídat a propočítávat jestli ty spoje na sebe dobře navazují za hranicemi.

Dnešní doba již nevyžaduje až takové ranní stávání jako dříve (do fabriky na 6, domů ve 14) Naopak, dnes když někdo jde domů po 17h, tak by při zimním času v létě toho za světla moc neudělal.

V létě se zimním časem začne svítat již po 3 hodině ranní, a k čemu budu mít světlo, když spím?

Argument od Babiše, že děti nechtějí jít spát, protože je ještě světlo v létě je absurdní. Děti mají prázdniny a mají volnější režim, těžko budou chtít jít brzo spát.

Vůbec mi nevadí, že v zimě ráno bude ještě tma kolem 9té hodiny, naopak bude světlo déle.

Ještě dodám, že s letním časem v zimě, když pojedu na klínovec si budu moc přispat, a naopak tam budu déle jezdit :-)

Důvody typu "Zimní čas podle výzkumů zlepšuje kvalitu spánku, je zdravější pro lidské srdce a má pozitivní vliv na tělesnou hmotnost, píše se ve zprávě. Prokázána je také jeho souvislost se snížením spotřeby alkoholu a tabáku i nižším výskytem nádorových onemocnění."

Jsou pro mě absurdní. Jelikož každý žijeme jinak, nežijeme podle mustru. Kdy všichni vstávají, jí nebo chlastají stejně.

Prosím sdílejte, pokud máte na to stejný názor.