Za celoroční letní čas

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Za celoroční letní čas

Martin

#1

2014-06-08 08:58

Já mám rád letní čas ale nechtěl bych aby byl zavedený po celý rok protože by v zimě byla ráno dlouho tma. Víte jak je v lednu ráno dlouho tma. A kdyby byl ještě navíc v tu dobu letní čas tak by to bylo ještě horší. Už i v říjnu je ráno zbytečně dlouho tma. Stačilo by kdyby byl letní čas zavedený jenom do září.
Leoš Petříček

#2 Re:

2014-08-22 20:00

 Děkuji autorovi petice. Je to geniální řešení. Žádné střídání.

Téměř všichni co mají rodinný domek, zahrádku, chatu mohou i v zimní polovině roku lépe využít denního světla po příchodu z práce. Argument, že ráno bude déle tma je v celku nezajímavý. Jestli je světo v zimě např od 6 nebo od 7 hodin není téměř žádná potíž. Vždyť denního svitu je pořád stejně.

Stačí v zimním období přejít na EEDT, EEST což je východoevropský čas. V našem okolí se používá např.: na jihu Rumunsko, Bulharsko, Řecko na severu Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko a na východě Ukrajina,Turecko.  V Rusku prozřeli a Medveděv zavedl už jen letní čas.(zdroj internet)

 

Jan Zahradil

#3 Co si o tom myslím já

2018-10-31 13:52

Proč jsem pro letní čas

Sousedé Německo,Rakousko,Polsko jsou pro letní čas.
Neumím si představit, že budu cestovat a budu si muset přeřídit hodinky, nebo si hlídat a propočítávat jestli ty spoje na sebe dobře navazují za hranicemi.

Dnešní doba již nevyžaduje až takové ranní stávání jako dříve (do fabriky na 6, domů ve 14) Naopak, dnes když někdo jde domů po 17h, tak by při zimním času v létě toho za světla moc neudělal.

V létě se zimním časem začne svítat již po 3 hodině ranní, a k čemu budu mít světlo, když spím?

Argument od Babiše, že děti nechtějí jít spát, protože je ještě světlo v létě je absurdní. Děti mají prázdniny a mají volnější režim, těžko budou chtít jít brzo spát.

Vůbec mi nevadí, že v zimě ráno bude ještě tma kolem 9té hodiny, naopak bude světlo déle.

Ještě dodám, že s letním časem v zimě, když pojedu na klínovec si budu moc přispat, a naopak tam budu déle jezdit :-)

Důvody typu "Zimní čas podle výzkumů zlepšuje kvalitu spánku, je zdravější pro lidské srdce a má pozitivní vliv na tělesnou hmotnost, píše se ve zprávě. Prokázána je také jeho souvislost se snížením spotřeby alkoholu a tabáku i nižším výskytem nádorových onemocnění."

Jsou pro mě absurdní. Jelikož každý žijeme jinak, nežijeme podle mustru. Kdy všichni vstávají, jí nebo chlastají stejně.

Prosím sdílejte, pokud máte na to stejný názor.