Petice za dodržování neděle jako dne pracovního klidu

Ať žije kapitalismus

/ #14 Re: Re: Proč chcete zase něco diktovat?

2014-04-18 19:37

#2: - Re: Proč chcete zase něco diktovat?

Vyčítáte Milanovi, že jen uráží. Ale co vy? "Pokud nemáte rád neděle a volné dny, mnohé to o Vás vypovídá.."  To není urážlivé? Je docela možné, že někdo v neděli pracuje, aby zahnal smutek (taky jsem to dělala). Má tedy mít radši deprese nebo se  opíjet? A myslíte, že každému pomůže klábosení se sousedy? Jsem překladatelka na volné noze a dost často o víkendu prostě pracovat musím. Tahle práce se nedá naplánovat. Pak mám někdy volno třeba celý týden, když práce zase není. O víkendu někdy využívám pečovatele k mamince. Jistě, pan Tožička by mě ušlechtile nabádal, jak mám pečovat sama, což taky dělám. Jenže i od toho si potřebuji odpočinout, a to i v neděli, jinak by to byla spíš "děle".  A nezdá se mi, že by k nám pečovatelky o víkendu chodily s nechutí. Jsou to často osamělé ženy, které jsou rády, že mají kam jít nebo že si odpočinou od rodiny.  Přítel pracuje v týdnu do 20 hodin, takže nám vyhovují společné nákupy o víkendu. A děsím se toho, že to zase někdo chytrý bude chtít zatrhnout. S hrůzou vzpomínám na dobu, kdy bylo otevřeno jen v sobotu do 12. A ten malér, když člověk zapomněl něco důležitého koupit.  Mimochodem, studentům jistě taky vyhovuje, že můžou jít o víkendu na brigádu třeba do supermarketu, pokud musí v týdnu do školy.