Společně za propuštění dívek z Pákistánu


Nepřihlášený uživatel

/ #94 Re: Re: Re:

2013-11-24 22:24

#93: JJ - Re: Re:

Milí přátelé,  musím reagovat na poslední  2 příspěvky, nad nimiž jsem se musela pousmát i zvážnět současně.  Mám porozumění i soucit pro oba pisatele. Jako spoluautorka  této iniociativy již brzy dám pokyn k uzavření podpisové akce a dopis odešlu, dle dohody s jednou z maminek unesených děvčat, Boží poštou a budu Vás informovat  o doručení. Vaše příspěvky v komentářích  pod č.92-93 svědčí o velké  nezralosti  a že hovoříte o něčem, s čím nemáte zkušenost. Já i můj manžel jsme vysoškolsky vzdělaní lidé a zastáváme odpovědná místa při své profesi. Do svých 18ti let  jsem existenci Boha popírala a zesměsňovala jsem  všechny, kteří se vyznali, že v Boha věří, včetně toho, že jsem to chodila říkat i do kostela, když měl kněz kázání a tam jsem přítomným věřícím vysvětlovala, proč Bůh nemůže existovat.  Znám  ze své  osobní zkušenosti  život bez víry v Boha a život z víry v Boha. Dodnes považuji za nejdůležitější událost v mém životě skutečnost, že mi Bůh dal dar víry a  že mě uschopnil ještě v době totality tento dar přijmout. Darovací smlouva je dvoustranný  právní úkon - dárce , který dává a obdarovaného, který dar přijímá a oba musí vědět. co je předmětem daru, aby vznikla platná smlouva. Mě Bůh  obdaroval tím největším co mi  kdy kterákoli bytost mohla dát - dal  mi  sebe a svou nekonečnou lásku a svobodu. Dodnes považuji po letech prožitých v totalitním systému  svobodu za  jeden z nejcennějších darů, které nám Bůh mohl dát. Svoboda je i v tom, že se můžeme rozhodnout, zda ho přijmeme či odmítneme a jak víru v něj  přiijmeme a hlavně jak ji žijeme ve svých skutcích  ( mimochodem Bůh se neomezuje jen na to , že by byl  nějaká psychologická podpora, s tou bych sio vystačila i sama).  Protože jsem velmi racionálně a pragmaticky uvažující člověk, jedním z  podpůrných argumentů při hledání odpovědi zda Bůh je či není, jsem se také nechala inspirovat příklady a svědectvími uznávaných autorit  jako byl p. Albert  Einstein a spousta dalších  vědců, kteří v Boha věřili vč. našeho  žijícího současníka pana prof. Grygara i dalších. Např. známý fyzik p. Pascal napsal, že  každý  člověk má v sobě  vakuum ve  tvaru Boha, které si ponechal Bůh - Stvořitel pro sebe a pokud toto vakuum nevyplníme  vztahem s Bohem, nenacházíme uspokojení. Proto se rozpadá tolik rodin, vztahů a naše konzumní společnost vypadá tak, jak vypadá.   Nejsem  žádný náboženský  fanatik ani stará bába, jsem docela  i finančně  úspěšná podnikatelka ve svém oboru, procestovla jsem už všechny kontinenty světa  a nad lidi jakéhokoli vyznání i bez vyznání  se nepovyšuji, nekritizuji  ani je neurážím. Nemám ráda vulgarismy a kategorické závěry. Při svém pragmatismu i vzdělání jsem si existenci Boha potřebovala vysvětlit  racionálně a současně se s ním setkat. Tzv. si na něj "sáhnout". Mimochodem,  byli jste na Antarktidě či na Marsu nebo prožili jste 1. světovou válku nebo půjdu ještě dále prožili jste třicetiletou válku když nás okupovali Švédi apod ??!!  A věřite,  že Antarktida  je a že byla 1. světová válka ??  Pokud  v to věříte, ptám se Vás proč ?  Jak to víte?? Vždyť jste na Antarktidě   či  Marsu patrně nebyli a 1. světové války jste se asi nezúčastnili. Tvrdíte, že na tyto skutečnosti věříte nebo je víte, protože Vám to řekli  nebo jinak dosvědčili jiní. Jak tedy víte s jistotou,že Bůh není   nebo  že je jen psychologickou podporou?  Zkoušeli jste Ho hledat ? Máte s ním vlastní zkušenost?  Ale jsou miliony lidí, kteří  svědčí o tom, že Bůh je a jeho existence  vůbec nepopírá  současnou vědu a poznání, naopak. Kdo slyšel přednášku RNDr.Marka Orko Váchy o vzniku světa , přírodovědce vyučujícího na 3. lékařské fakultě UK , má to v hlavě srovnané i po této vědecké stránce. Ale je  třeba znát dějiny,  naučit se Bibli správně číst ve všech historických souvislostech, nevytrhovat věci z kontextu ( to  často vede k náboženskému fanatismu nebo  sektářství) . Hlavně to chce dobrou vůli - svobodné rozhodnutí - dát souhlas -   poznat tohoto  skutečného Boha - nejlaskavějšího a jediného věrného přítele , který Vás nikdy nezradí - stále živého  a všudypřítomného ( ne najěký duchovní prinicp , pozitivní myšlení, vesmír  a jiné neoosobní či oddosobněná pojmenování), který Vás  zná jménem a považuje Vás za jedinečnou a pro něj důežitou osobu.  Až tohoto Boha poznáte, neopustí Vás radost, pokoj, naděje a budete  šťastní í v tom, co děláte. To Vám moc přeju a za to se za Vás modlím.

PS : naše  mnohé babičky i dědečkové  nebo starší předci -  neměli vzdělání, možná tak hluboko ani neuvažovali, možná by je někdo co do jejich  vzdělání či společenského  postavení označil za primitivní,  ale  byli moudří, měli praktické vnímání světa  a  mnozí z nich přijali dědictví svých předků - víru v Boha a ti, kteří podle toho i skutečně žili, byli šťastní. Moc si těchto starých lidí vážím, těch co pisatel shora  označil za primitivnějšího založení či myšlení,  protože Bůh naštěstí tady není jen pro intelektuály a lidi vzdělané, ale dává se poznat i těm  nejhloupějším. Nepřišel spasit moudré, chytré, vzdělané  a lidi tzv. bez viny či hříchu, považují-li se někteří za takové, ale  přišel spasit právě ty největší hříšníky, ty kterými tento svět nejvíce pohrdá  ( znalci Písma sv. prominou  nepřesné citace).   Je tady pro všechny lidi bez rozdílu. A právě za tu Jeho spravedlnost a skutečnou pravdu  Ho nade všechno milují a tato láska mi umožňuje  milovat bližního jako sebe samého.

Moc Vám všem, kteří jste takovou bezpodmínečnou lásku neprožili, vyprošuji, aby jste ji v nadcházející  době adventní zkusili hledat. Stojí to za to!  Amen.