Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu

Pavel

/ #28 Paskvil, z kterého je mi smutno...

2013-04-19 20:07

Rád bych zmínil, že nenám nic proti taxikářům - většina je jich slušných, bohužel kvůli menšině musíme trpět. Jsem smluvním dopravcem z Brna. Mezi mé hlavní destinace patří letiště Vídeň a letiště Praha. Vídeň, vztahující se k meznárodní přepravě, se zněmny netýkají - přesto je zvláštní, že od 1.5. existuje pouze jedna živnost (přeprava do 9 osob), tedy není možné získat koncesi samostaně na mezinárodní přepravu. Mohu přeskousnout, že absolvuji všechny zkoušky a získám průkaz řidiče taxislužby pro Brno. Nesmířím se ale s tím, že při nakládce v Praze (ať už na letišti či ve měste) bych měl mít také místopis Prahy (či jiného města)!!! Ať si laskavě pánové nahoře uvědomí, že díky předchozí objednávce zákazníka (na základě které jezdím) znám destinaci předem a nejsem analfabet, abych si příjezd k dané destinaci předem nepřipravil. O letišti ani nemluvě, když tam jezdím stále!! Taxikář neví předem kam pojede, narozdíl odemě... Chápu, že boj proti nepoctivcům je na místě... ale nám dejte pokoj a nechte nás laskavě podnikat a platit daně dál. Vzhledem k znechucenosti jsem už také zvažoval přesun místa podnikání do Rakouska (a tedy i placení daní tam, když si to pánové přejí)...