Petice pro realizaci protipovodňových opatření na Dolní Berounce


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-10-11 19:31

Máme chatu v Černošicích Na Vírku. Vyčištění koryta Berounky by nám všem opravdu pomohlo. V dřívějších letech se čistila celkem pravidelně a já osobně to pamatuji od dětských let. Jezdím na Vírek již 45 let.

Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2013-10-12 14:14

Děkujeme za Váš příspěvek, s timto názorem a zkušeností se setkáváme poměrně často.

Nepřihlášený uživatel

#3 Postřehy

2013-10-13 17:41

Zdravíme Vás,
ti z Vás, kteří sledují narůstající počet hlasů nebo jste v této petici prvně, prosíme - předejte informaci o této aktivitě dále. Snažíme se informovat co nejvíce obyvatel z regionu Dolní Berounka, ale i mimo tuto lokalitu. Podpora ve formě podpisů je velice vítána odkudkoliv.
Pokud někdo z Vás má k tématu nějaký postřeh, zajímavost či zkušenost, napište do sekce KOMENTÁŘE.
Děkujeme.


Nepřihlášený uživatel

#4

2013-10-15 12:38

Čištění koryta je potřebné nejen v Srbsku, ale i mezi Černošickým a Mokropeským jezem, tam je situace obdobná

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-10-15 13:18

Zdravíme Vás,

Přesně tak, tato aktivita zahrnuje celý tok Dolní Berounky. Je potřeba pohlížet na situaci komplexně.

Hezké dny

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-10-15 16:19

Je opravdu nutné chránit toto krásné místo naší země a uchovat je pro naše děti, vnoučata a další generace.

Nepřihlášený uživatel

#7 Poděkování

2013-10-16 05:05

Moc děkujeme za hlasy, jen tak dál, jsou důležitou součástí k dalším jednáním.

Děkujeme a informujte i další občany o této petici.

Autorky petice

Nepřihlášený uživatel

#8 ;-)

2013-10-17 05:06

Prosim autory petice, aby usek "dolni Berounka" v petici specifikovali. Bydlim v Dobrichovicich a petici bych podepsal za predpokladu rozsireni na usek az do Radotina. Jen Srbsko mepodepisu. Dekuji Petr K.
Vybrat přezdívku

#9 Dolní Berounka

2013-10-17 06:43

Píšeme na úvod o Srbsku, ale v dalších řádcích je koncipována petice na celý tok Dolní Berounky. Uvědomujeme si nutnost komplexního řešení stávající situace, proto Petice má za cíl řešit celý dolní tok komplexně. Úsek Dolní Berounka je až do místa soutoku s Vltavou.

Pro zajímavost
Členské obce Regionu Dolní Berounka:
Černošice
Dobřichovice
Všenory
Lety
Řevnice
Zadní Třebaň
Hlásná Třebaň
Karlštejn
Srbsko
Svatý Jan pod Skalou
Tetín
Karlík Děkujeme

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-10-17 07:15

Diky za odpoved, ktera me ale bohuzel neuspokojila. Jsem clen rady mesta Dobrichovice a prtoto vas zadam o doplneni specifikace useku do Petice ! Jinak je ta petice zavadejici a hodne lidi zije opravdu v dojmu, ze se jedna jen o Srbsko.
Dekuji PK

Nepřihlášený uživatel

#11 Re:

2013-10-17 12:58

Vymezení "Dolní Berounka" s tím že je uvedeno Srbsko je snad jasné. Je to minimálně od Srbska až po Vltavu.
Dolní tok řeky je obvykle ten "dolní".

 


Nepřihlášený uživatel

#12

2013-10-17 14:08

Dobrý den. Osobně jsem hovořil s jednou z autorek petice a mohu potvrdit, že petice se skutečne vztahuje na celý dolní tok řeky Berounky, tedy zejména na svazek obcí Regionu Dolní Berounka. Autorka mě informovala i o dalších aktivitách spojené se snahou o realizaci protipovodňových opatření na již zmíněné části toku řeky Berounky. Tím mohu potvrdit, že se zde setkáváme s opravdovou snahou pomoci všem lidem žijícím na dolním toku řeky Berounky, kteří mohou být v případě povodně ohroženi. Dále v tomto vidím i případné ulehčení práce jednotek IZS (hasiči, záchranná služba a policie) spojené se zásahy při povodni.

Bohumil Melichar

P.D.

#13 Petice za čištění řeky Berounky

2013-10-18 15:37

Dobrý den,chtěla bych všem poděkovat za aktivitu.Jsem v Černošicích-Mokropsech již 45 let a chatu zde měla již moje prababička.Vím tedy z vlastní zkušenosti i z vyprávění prababičky i babičky, že řeka se pravidelně bagrovala. Povodně byly i tehdy, ale ne tak často a s tak katastrofálními následky. Souhlasím, že čištění koryta by vyšlo levněji než odstraňování následků každé povodně.Doufám, že se kompetentní orgány konečně budou zabývat situací v našem regionu.

Nepřihlášený uživatel

#14

2013-10-20 08:57

Souhlasím s touto peticí, ale zároveň žádám
ochránce přírody,ať se postarají o čistotu
Berounky, která je rok od roku horší

Nepřihlášený uživatel

#15

2013-10-20 12:23

#14: -

Komunikujeme s ochránci přírody. Váš názor na schůzce v příštím týdnu vyřídíme :-)

Děkujeme.

Autorky petice.


Nepřihlášený uživatel

#16 Facebook - Dolní Berounka

2013-10-20 12:28

Na facebooku Dolní Berounka jsme vložily fotky z některých míst toku Dolní Berounky. Na fotkách je vidět aktuální stav koryta. Další foto budeme vkládat.


Autorky petice.


Nepřihlášený uživatel

#17

2013-10-26 09:28

Ačkoli bydlím v Praze,do Srbska jezdím od roku 1961
a znám problémy lidí žijících kolem Berounky při povodních a proto souhlasím s touto peticí,což
stvrzuji svým podpisem.
Doutnáč Jaroslav

Nepřihlášený uživatel

#18 Děkujeme, petice je zaměřená na celý tok Dolní Berounka

2013-10-26 15:24

#17: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#19

2013-10-27 21:17

Na co psát komentáře? To snad je jasné, že když se problém neřeší, tak se stane to, co se stát musí. Když hospodyňka v domácnosti nebude týden mýt nádobí, z čeho se pak její rodina nají? No a stejné je to s Berounkou. Nečistí-li se koryto po několik desítek let, zanese se a problém je na světě. Povodně a každá následující je horší, než ta předchozí. A bude se to stupňovat, to dá přece rozum. Tak se, naši odborníci, zamyslete a problém řešte. Proč obyčejní lidé platili povodňovou daň? Kam se poděly finanční prostředky z těchto daní?!

Nepřihlášený uživatel

#20

2013-10-28 12:21

Dobrý den,

souhlasím s vyčištěním dolního toku Berounky. Je strašné dívat se na to, jak ´jsou lidé ze záplavových oblastí zoufalí a nevědí nikdy co je čeká když přijde velká voda. Je strašné koukat se na to jak lidé z těchto postižených oblastí a hlavně ti staří, kteří už tolik sil nemají přicházejí o to, co celý život budují. Já jsem rozhodně pro, aby se toto opatření uskutečnilo

Nepřihlášený uživatel

#21 Re: Velice děkujeme za Vaše názory, postřehy.

2013-10-28 14:30

Zdravíme Vás,

moc si vážíme Vaší podpory, jak zde, tak i v papírové verzi petice, se kterou jste se někteří určitě také setkali.

Děkujme za Vaší podporu, je velice hodnotná při komunikaci s kompetentními úřady. Informujte své okolí o této aktivitě a požádejte o podporu.

Děkujeme, přejeme hezké dny.

Autorky petice

 


Nepřihlášený uživatel

#22

2013-12-09 23:48

Dobrý den, na Berounku (konkrétně do osady Montana a později osad Údolí staré řeky - Lavičky) jezdím již od roku 1969, takže letošní povodeň je už třetí. Po žádné povodni jsem však nezažila, že by se čistil úsek mezi Dobřichovicemi a mokropeským jezem (v ostatních úsecích nevím). Místa, kde jsme museli v 70-tých letech přeplavávat, se letos už dala přejít - tak je řeka zanešená. Doufám tedy, že tato petice bude mít úspěch a Povodí Vltava se konečně rozhoupe k vyčištění - určitě to bude mít vliv i na snížení následků při nějaké další velké vodě (ono někdy stačí tání ledu). Držím všechny palce !!!


Nepřihlášený uživatel

#23

2013-12-11 16:50

Nemysím si, že jsem pamětník, ale celých 60 let, co jezdím na Berounku (v 53 si mě tam vyrobili :-D) jsem takhle zaneřáděnou a nebagrovanou řeku nezažila. Dřív tam alespoň několikrát bagrovali dno. Fotografie, které jsem v poslední době získala to dokazují a jsou z let 194. - až dosud Márty, osada ÚSŘ


Nepřihlášený uživatel

#24 Re:

2013-12-11 16:57

#10: -  

 Pane, Vy jste radní a člen rady ??? a to se nestydíte napsat to, co  jste napsal ??? i kameník má lepší znalosti o dolním toku Berounky ze základní školy :-)   hezký den Márty

MiZ

#25 Re: ;-)

2013-12-11 17:29

#8: - ;-)

Bydlím v Plzni a podepsal jsem. Možná cítím vinu za to, že všechna voda teče z Plzně :-)