Dětské vozíky za kolo, otevřený dopis senátorům

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-29 12:01



Nepřihlášený uživatel

#27 Re: Re: Bez komentáře

2012-02-29 12:08

#24: - Re: Bez komentáře 

 Po otevření stránek pana Chaloupky a kliknutí na kolonku "o mě" jsem pochopil. Jeho největší vášní jsou automobily, je jasné, že ho tedy vozíky a předpokládám i cyklisté na silnicích se... 


Nepřihlášený uživatel

#28

2012-02-29 15:40

naprostý souhlas!

Nepřihlášený uživatel

#29

2012-03-01 18:03

Zákázat používání dětských vozíků za kola lze zase jen v Čechách. V ostatních mentálně rozvinutých zemích Evropské unie je používání standard stejně jako budování cyklistických pruhů a stezek. My jsme se připojili na cyklostezku vedoucí Evropou až do Paříže, ale jsme schopni vyplodit takovýto zákon.

Nepřihlášený uživatel

#30

2012-03-01 23:57

Své dráhe milující děti jsem vozil vždy a pouze ve vozíku za kolo. Vozík je skvělá věc. Tak proč nám vozíky chtějí sebrat. Oni snad čekají na tučnou obálku nebo já už nevim co si mám o těch našich de.bil:-)ech myslet :-)

Nepřihlášený uživatel

#31

2012-03-02 10:54

Ta naše povaha česká.......... když na tom ti nahoře nebudou bohatmout, tak to vlastně ti co to potřbují nemusí mít.....

Nepřihlášený uživatel

#32

2012-03-04 18:51

Dítě je ve vozíku v podstatě stejně bezpečné jako v sedačce na kole. V mnoha případech i více. Připojme se tedy k většině států EU a povolme vozíky za kolo.
Zákaz použití bych případně zamýšlel na silnice první třídy, kam opravdu není nutné s vozíky vyrážet.
(celoroční cyklista s průměrem mezi 2-3mi tisíci km ročně)

Nepřihlášený uživatel

#33

2012-03-04 20:48

Stále se srovnáváme se světem. Proč zakazovat něco co jinde bez problému funguje. Bohužel všude kolem jsou řidiči vůči kolům,vozíkům ohleduplní u nás je to zvěř.
Naše tersty jsou nicotné oproti západu.
Milan

Nepřihlášený uživatel

#34

2012-03-04 21:59

Bydlím na vesnici, kde nejsou chodníky ani síť cyklostezek.Pokud nám zakážou pohybovat se s dětmi v provozu, znamená to že máme zůstat doma, nebo maximálně jet autem či autobusem?Znám mnoho cyklistů, kteří už havarovali se sedačkou, ale ani jediného, který by měl kolizi s vozíkem.

Nepřihlášený uživatel

#35

2012-03-06 14:31

Vlastníme vozík Crozer for kids 1 a dosavadní zkušenosti s jízdou na silnici máme jen dobré. Řidiči jsou mnohem opatrnější. Z dálky je upozorňuje dobře viditelný praporek i námi přidané blikačky na vozíku. Zákaz vozíků nás velice poškozuje.
Vladimír Kolář

#36

2012-03-13 21:50

škoda, že jsem na tuto výzvu narazil až po uzavření, rád bych ji podpořil podpisem. Alespoň tedy napíšu email panu Chaloupkovi :) díky za odkaz.

Nepřihlášený uživatel

#37 dopis poslancovi

2012-03-13 22:51

tak jsem tomu Chaloupkovi napsal, jsem zvědavej jestli odepíše, reakci sem přilepím :) jestli teda dojde....

Vážen pane Chaloupko,
narazil jsem náhodou na Vaši prezentaci na stránce http://www.ottochaloupka.cz a to díky iniciativě za podporu vozíků za kola v podobě otevřeného dopisu senátorům od paní Šrůtové, kde v diskuzi na http://www.petice24.com/forum/25631 někdo vložil odkaz na Vaši stránku.

Vozík za kolo značky Chariot (velmi kvalitní model vozíku) používáme již tři roky, nesdílím Vaš názor, týkající se nebezpečnosti tohoto způsobu dopravy.
Nechci reagovat na Vaše demagogické argumentace, už titulek o vás ledacos napoví, ale chci se Vás zeptat jak moc jste se tématu věnoval, než jste začal prosazovat zákaz.
Myslím, že jste ve své argumentaci vedle jak ta jedle a vysvětlením mi je ta Vámi zmiňovaná vášen pro auta. Předpokládám, že Vám cyklisté na silnici spíše vadí, než abyste považoval tento způsob dopravy za přínosný, opravte mne prosím, pokud se mýlím.

Co děláte jako poslanec pro podporu cyklistické dopravy, když vykazujete rodiny s dětmi na cyklostezky, kterých je u nás v porovnání s okolními státy na západ a jih od nás žalostně málo? Jezdíte vůbec na kole?

Dále mě překvapilo, že přes Vaši vášeň v automobilech se v problematice automobilismu příliš nevyznáte, což potvrzuje další Vámi prezentovaný názor ohledně zimních pneumatik.
Snažíte se prezentovat, jako člověk, kterému jde o bezpečnost v silničním provozu a v otázce používání zimních pnemumatik navrhujete řešení, které je naprosto pochybné.
M+S neznamená zaručeně celoroční pneumatiku, s velkou mírou pravděpodobnosti se může jednat i o běhou z tzv. letní směsi.
Třeba Vám pomůže tento článek http://blog.direct.cz/jen-podle-pismen-m-a-s-zimni-pneumatiku-nepoznate/, nicméně informací na specializovaných stránkách je spousta.

S přáním kvalitní práce poslanců
Vladimír Kolář
Mohelnice

PS. vámi odváděná práce v PS (obecně napříč spektrem) stojí za ... a Vaše názory ukazují proč tomu tak je. Stává se, že nevíte o čem mluvíte, ale činíte to tak rádi a nahlas.
tomiq

#38 Já budu jezdit i přes zákaz

2012-03-15 14:29

Jediné zákony, které jsou logické, rozumné a spravedlivé a které já uznávám a dodržuji, jsou zákony fyzikální.
Podle těch je vozík za kolo nejlepší volba.
vybrat prezdivku

#39 Předmět

2012-03-17 00:26

Chaloupka ještě neodpověděl, asi má fofry

Nepřihlášený uživatel

#40

2012-03-21 15:37

Myslím, že ani neodpoví...