Petice proti plánovanému vykácení 48 stoletých lip u Velkých Opatovic.

Petice proti plánovanému vykácení 48 stoletých lip u Velkých Opatovic. / Oznámení / Informace o současné situaci kolem Svárovské aleje / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2021-01-21 15:52

Je chvályhodné, že Piráti se zajímají. Možná by bylo vhodné zmínit i to, že se zajímá i hejtman JMK a na svém FB informoval o plánovaném jednání přímo na místě ještě tento měsíc.

Nepřihlášený uživatel

#2

2021-01-21 16:26

Alice, vymazte prosim komika odsud, navic kdyz po volbam rika takove veci: „Důležitá je informace, která předtím nebyla patrná, že některé stromy nejsou zdravé a vykácení bude kompenzováno dvojnásobkem nově vysazených stromů,“ podotýká sám Grolich."

Nepřihlášený uživatel

#3

2021-01-21 23:13

Diky za update.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2021-01-23 20:54



Nepřihlášený uživatel

#5

2021-01-23 21:00

Držím palce, dakujem za info, tá alej si to zaslúži!!!!!!
místní obyvatel

#6 jednostranný pohled autorů

2021-02-02 07:33

Bohužel autoři petice uvádějí jen jednostranné informace. Řekli vám co stojí v dendrologickém posudku? kolik lip je zdravých a kolik suchých či ve špatném stavu (také díky kořenům, které jsou pod vozovkou a jezdí tu stále více vozidel, i nákladních) ??

Nemluvě o počtu nehod, například včera tu byla další nehoda.

Škoda, že petici podepisují zejména nemístní lidi, kteří vůbec neví o jaký stav jde.

https://www.facebook.com/velkeopatovice/posts/4231609373534887


Nepřihlášený uživatel

#7 životy lidí

2021-02-02 10:59

za poslední 3 roky více než 15 evidovaných nehod a kolik jich bylo neřešených PČR? Včera další:

https://www.facebook.com/velkeopatovice/posts/4233769163318908

Indián

#8

2021-02-24 13:45

Lidi vidí jen sebe, své pohodlí, komfort a svoji bezpečnost. Jen brát a ne dávat. To jak se lidi chovají bez respektu k sobě, zrcadlí se také v jejich chování k přírodě. Nadřazenost, arogance, pýcha, bezohlednost.
Strom je živý organismus, pro mnohé bohužel jen kus dřeva, které pořeže a možná zasadí jiný. Ten ale ale nevyroste za dva roky.
Kde je vůle dá se všechno.

PS:   Úroveň a chování mnoha řidičů je rok od roku horší.

 

dadra

#9

2021-02-26 11:36

A poděkování za odpověď (doufám, že ne předčasné!) panu hejtmanovi 26.2.2021: Pane hejtmane, já vám velice děkuji za odpověď a velmi vítám vaši snahu najít nejlepší možné řešení. V příloze vám zasílám fotky, kdy během několika hodin padly nádherné zdravé vysoké "stoletrostoucí" stromy u silnice před Boskovicemi (směrem na Jevíčko) - kromě jediné zatáčky rovná silnice! Ten den, kdy jsem tudy projížděla (asi před třemi lety) by se ve mě krve nedořezal. Tolik jsem si přála vědět, kdo tento čin nařídil či schválil. Váš hlavní úkol "Zajištovat péči a výsadbu stromů kolem jihomoravských silnic" je naprostou nutností, a neměl by končit s hranicemi JM kraje. Ano, kéž by se už bezuzdné kácení stromů nikdy neopakovalo. V diskuzi pod zprávou paní starostky Velkých Opatovic se mnoho lidí vyjadřuje nesouhlasně vůči paní starostce - včetně mě: https://www.facebook.com/velkeopatovice/posts/4233769163318908 Dokonce byl v dizkuzi vložen odkaz na článek z 6.března 2020 Stromů kolem silnic ubývá, za devět pokácených vysadí jen jeden nový. Snad sám pán bůh mě tehdy vytáhl z auta a poňouknul mě, abych tu devastaci před Boskovicemi vyfotila. Fotky jsem dohledala. S pozdravem a přeji mnoho sil k realizaci pozitivních a přínosných rozhodnutí a přáním zachování Svárovské aleje. -- Dagmar Drápalová tel.: +420-777511579 web: www.ebike-charging.com


Nepřihlášený uživatel

#10

2021-03-12 21:37

V literatuře se uvádí například, že alejemi lip vede cesta ke hradu nebo k zámku, to je případ třešťské aleje ke hradu Roštejnu. Lípa je zasvěcena Afrodité a lipový květ je symbolem manželské lásky. Může se strom dožít tisíce let, je to symbol dlouhověkosti. Listy jsou ideální lék na nervozitu a nespavost. Čaj z květů je velmi oblíbený.



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...