Výzva proti politickému partnerství Pardubického kraje a města Pardubice s Čínskou lidovou republikou/čínskou provincií

Vážený pane hejtmane, vážený pane primátore, vážené paní radní, vážení páni radní, vážené paní zastupitelky, vážení páni zastupitelé,

s obavami sledujeme současné snahy Pardubického kraje i města Pardubice o navázání hlubší spolupráce s Čínskou lidovou republikou, konkrétně její provincií Jilin.

Čínský režim považujeme za zcela nedemokratický a zkušenosti z jiných Česko-Čínských projektů ukazují, že jeho investice mají spíš vlivový než podnikatelský charakter. Zřídka jsou přínosem pro partnerskou stranu a jen zvyšují vliv čínského komunistického režimu na našem území. 

Přes existující partnerství v jiných regionech ČR máme s Čínou vysoce negativní obchodní bilanci a rozdíl objemu importovaného zboží proti exportu každoročně roste, na rozdíl například od sousedního Německa. Čínská strana se navíc mnohdy ukazuje jako nesolidní obchodní partner, nerespektující licenční a patentová práva. I z ekonomického hlediska proto dává smysl hledat perspektivnější partnerství.

Konkrétní ekonomická spolupráce je ve hvězdách, zkušenosti ostatních krajů jsou negativní, ostatně i předseda KHK Jiří Doležal diplomaticky mluví o běhu na dlouhou trať. Od čínských vyjednavačů můžeme ale s vysokou pravděpodobností čekat politické požadavky, jako je deklarace jednotné Číny nebo například upuštění od, v našem kraji již tradiční, podpory nezávislého Tibetu nebo jiných okupovaných území.

Budou-li mít jednotlivé firmy zájem o přímou ekonomickou spolupráci s čínským partnerem, ponechme věc na jejich ekonomicky racionálním posouzení a podpoře Hospodářské komory, jejíž role je zde apolitická a má v této oblasti kompetenci. Podporujme přátelství mezi národy, nikoliv nedemokratické, ekonomicko-politické  vlivové skupiny na našem území. Hledejme podporu pro dostihy a hokej u jiných partnerů, vyhněme se ústupkům a podpoře komunistického režimu.

My níže podepsaní, v duchu humanitních principů, na kterých byla naše republika v porevolučních dobách budována, se vyslovujeme proti politickému partnerství Pardubického kraje nebo města Pardubice s Čínskou lidovou republikou nebo jejími provinciemi. 

Zdvořile Vás, naše volené zástupce, žádáme, abyste upustili od snahy o budování takovýchto vztahů s čínským komunistickým režimem. 


Michal Sláma    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Michal Sláma svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )