Petice proti výstavbě soustavy větrných elektráren na Žulovsku a Javornicku.

My, níže podepsaní občané, vyjadřujeme svůj zásadní nesouhlas s plánovanou výstavbou soustavy větrných elektráren v regionu Žulovska a Javornicka, jmenovitě v obcích Kobylá nad Vidnavkou, Bernartice u Javorníka a Velká Kraš. 

Výstavba soustavy větrných elektráren s výškou listu nad 200 m nad zemí by pro podhůří Rychlebských hor znamenala:

- Zásadní proměnu místa s vysokou krajinářskou hodnotou a klidným venkovským charakterem na moderní průmyslovou zónu. K této proměně by došlo z rozhodnutí několika zastupitelů, bez adekvátní veřejné diskuse, bez ohledu na mínění občanů. 

- Zhoršení kvality života místních obyvatel vlivem hlukového znečištění a jiných negativních efektů větrných elektráren. 

- Zamezení plánované výstavby nových rodinných domů v osvědčené a z povodňového hlediska bezpečné lokalitě Annín v obci Kobylá nad Vidnavkou.

- Pravděpodobné vysídlování regionu, a to v době, kdy se do oblasti vrací či stěhují noví obyvatelé.

- Ohrožení cestovního ruchu jako významného zdroje příjmů regionu.   

Vyzýváme tímto zastupitelstva dotčených obcí, členy mikroregionu Žulovsko a Javornicko, členy Svazu měst a obcí Jesenicka, jakož i příslušné orgány Olomouckého kraje, aby byla plánovaná výstavba soustavy větrných turbín zastavena. 

Tato petice je podávána v souladu se zákonem č. 85/1990 Sb., o právu petičním a dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod.

Děkujeme.


Ing. Šárka Maděřičová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Ing. Šárka Maděřičová bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši adresu nezveřejníme na internetu.

Vaše poštovní směrovací číslo nezveřejníme na internetu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Musíme ověřit, že jste člověk.

Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:




Placená propagace

Tuto petici propagujeme 3000 lidem.

Zjistit více...