Solidaritou proti represím v Číně a Hongkongu

Velvyslanec Čínské lidové republiky v ČR
Mgr. Zhang Jianmin
Pelléova 18
160 00 Praha 6
chinaembassy@seznam.cz

Svobodu pro ‘Long Haira’ a politické vězně v Hongkongu

v pondělí 31. května začíná druhé slyšení dosud největšího procesu v rámci Zákona o státní bezpečnosti proti ‘Long Hair’ Leung Kwok-hungovi a 46 dalším obviněným. Jak tento proces, tak zmíněný zákon prosazený vládou Čínské lidové republiky proti vůli místních obyvatel považujeme za ostudný. Požadujeme proto okamžité propuštění těchto politických vězňů a zrušení vnitrostátních bezpečnostních zákonů v Hongkongu.


Nedůvěřujeme vládě naší země nebo jejích spojenců zastupujících velký soukromý průmysl a sledující vlastní cíle v rámci tak zvané "studené války", že jejím zájmem jsou lidská práva ve vaší zemi nebo jinde na světě. Budeme proto všemi prostředky podporovat boj pracujících a mladých lidí v Číně a Hongkongu za dobytí demokratických práv, zejména práva na svobodu projevu, shromažďování, práva na stávku a nezávislé odborové a politické sdružování, ukončení nucených prací a diskriminace Ujgurů a dalších národnostních menšin. V tomto smyslu budeme usilovat o rozšíření povědomí o situaci zejména v organizacích pracujících jako jsou odborové svazy nebo různá hnutí mladých lidí a poukazovat na konkrétní firmy spojené s diktaturou v zemi a působící na našem území, jako je banka HSBC.

---

více informací lze získat na www.levice.cz, chinaworker.info nebo internationalsocialist.net.


Petr Jindra, Socialistická Alternativa    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Petr Jindra, Socialistická Alternativa svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...