Solidaritou proti represím v Číně a Hongkongu

Velvyslanec Čínské lidové republiky v ČR
Mgr. Zhang Jianmin
Pelléova 18
160 00 Praha 6
chinaembassy@seznam.cz

Svobodu pro ‘Long Haira’ a politické vězně v Hongkongu

v pondělí 31. května začíná druhé slyšení dosud největšího procesu v rámci Zákona o státní bezpečnosti proti ‘Long Hair’ Leung Kwok-hungovi a 46 dalším obviněným. Jak tento proces, tak zmíněný zákon prosazený vládou Čínské lidové republiky proti vůli místních obyvatel považujeme za ostudný. Požadujeme proto okamžité propuštění těchto politických vězňů a zrušení vnitrostátních bezpečnostních zákonů v Hongkongu.


Nedůvěřujeme vládě naší země nebo jejích spojenců zastupujících velký soukromý průmysl a sledující vlastní cíle v rámci tak zvané "studené války", že jejím zájmem jsou lidská práva ve vaší zemi nebo jinde na světě. Budeme proto všemi prostředky podporovat boj pracujících a mladých lidí v Číně a Hongkongu za dobytí demokratických práv, zejména práva na svobodu projevu, shromažďování, práva na stávku a nezávislé odborové a politické sdružování, ukončení nucených prací a diskriminace Ujgurů a dalších národnostních menšin. V tomto smyslu budeme usilovat o rozšíření povědomí o situaci zejména v organizacích pracujících jako jsou odborové svazy nebo různá hnutí mladých lidí a poukazovat na konkrétní firmy spojené s diktaturou v zemi a působící na našem území, jako je banka HSBC.

---

více informací lze získat na www.levice.cz, chinaworker.info nebo internationalsocialist.net.


Petr Jindra, Socialistická Alternativa    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Petr Jindra, Socialistická Alternativa svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )