Petice za aktivní vyžadování poválečných reparací od Německa
Petice za aktivní vyžadování poválečných reparací od Německa
PETICE
podle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Předkládá: Politické hnutí REFERENDUM-Hlas Lidu (IČO: 19882653)
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím politického hnutí REFERENDUM-Hlas Lidu žádáme vládu České republiky a Parlament České republiky, aby znovu otevřely otázku poválečných reparací vůči Německu a aktivně hájily ekonomické a historické nároky České republiky vzniklé v důsledku škod způsobených během druhé světové války.
Jsme přesvědčeni, že utrpení občanů bývalého Československa, obrovské materiální škody i lidské oběti nesmějí být zapomenuteny. Česká republika má právo otevřeně diskutovat otázku historických závazků a požadovat jasné právní a diplomatické stanovisko státu.
Požadujeme zejména:
-
Vypracování nezávislé právní a ekonomické analýzy možných reparačních nároků České republiky.
-
Transparentní zveřejnění historických dokumentů a dosavadních jednání týkajících se reparací.
-
Otevření veřejné a odborné diskuse na půdě Parlamentu České republiky.
-
Aktivní diplomatické kroky směřující k vyjasnění otázky reparací.
-
Informování občanů o skutečném stavu této problematiky.
Tato petice není vedena nenávistí vůči současným občanům Německa, ale snahou o spravedlivé historické vyrovnání a otevřenou veřejnou debatu o otázce, která se týká českých dějin i národní suverenity.
Vyzýváme proto představitele České republiky, aby tuto otázku přestali ignorovat a začali ji aktivně řešit zákonnou a diplomatickou cestou.
REFERENDUM-Hlas Lidu Kontaktujte autora petice