Petice na podporu JUDr. Kláry Samkové, Ph.D, advokátky.

My, níže podepsaní,
apelujeme touto peticí na cit pro Spravedlnost advokátní komory, jejímž předsedou je JUDr. Martin Vychopeň a k jehož rukám bude i text petice doručen.

JUDr. Klára Alžběta Samková, Ph.D. v sále Parlamentu České republiky přednesla projev, který byl prostě lidský a objektivně pojmenoval dění v naší malé zemi a to, co bylo nutné veřejně pojmenovat beze strachu z politicko - korektní mašinérie.

Společnost je totiž nemocná a lidé se v ní opět "bojí mluvit". Mluvit bylo zločinem, říci cokoli opozičního bylo trestáno, vyjádřit se nesouhlasně s "jedinou schválenou pravdou" znamenalo riziko udání a následné perzekuce.
I v případě doktorky Samkové se již našel ochotný "prokurátor", který by znovu zaváděl monopol na svou pravdu a ostatní, kteří s ním nesouhlasí, by trestal.

Při sledování jejího projevu jsme viděli paní doktorku Horákovou a ihned se nám vybavuje příměr s osudem doktorky Horákové. 
Je možné, že se Vám bude zdát přirovnání směšné a nadsazené, ale následná stížnost na paní doktorku Samkovou, svědčí o tom, že nejde v žádném případě o nadsázku.

Doktorka Samková popsala situaci, tak jak ji cítí velká část našeho národa. Přesto se okamžitě našel „prokurátor“, který ji chce nasadit oprátku na krk a popravit ji.
Při svém projevu nezastupovala paní doktorka žádného klienta, nevykonávala praxi advokáta a přesto je lynčována.

 

Pane předsedo, apelujeme na Váš cit pro spravedlivé posuzování situace a žádáme Vás, aby byl zastaven tento „hon na čarodějnice“. Kdo jiný, než Vy, by měl dohlížet na dodržování zákona, do kterého patří i svoboda projevu.          Na závěr si dovolíme připomenout slova Martina Niemöllera:

 

 

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat

 


Květoslav Přibil, Pavel Havlíček    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Květoslav Přibil, Pavel Havlíček, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...