Petice o zapsání sochy v nadživotní velikosti sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na seznam kulturních památek .

Památník_maršála_Koněva.jpgŽádáme vládu ĆESKÉ REPUBLIKY, aby doporučila Ministerstvu kultury ČR

                                                z a p s a t   

                                       do kulturních památek ČR,

     sochu s památníkem významného vojevůdce maršála Sovětského svazu 

                                          Ivana Stěpanoviče Koněva,

dvojnásobného Hrdiny  Sovětského svazu, Hrdiny Československé socialistické republiky  a velitele vojsk 1. ukrajinského frontu. 

                                                 

        Vojevůdce maršál Koněv byl nevýznamnější postavou sovětských vojsk, které  osvobodily a zachránily  Prahu před jejím zničením koncem II. světové války. 

Pomník byl odhalen 9. května 1980 u příležitosti 35. výročí osvobození Československa 

a je národním majetkem československých občanů, kteří jsou a navždy zůstanou vděčni Rudé armádě za záchranu svých životů.!!

Tato petice je vytvořena na žádost občanů, kteří nesouhlasí s řízením současné politické moci v tomto případě:

- nedodržováním  a neustálým porušováním

Zákona č. 122/2004 Sb. o válečných hrobech a pietních místech a o změně zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů 

-  zostuzováním a falešnou propagandou proti našim  osvobotitelům, padlým hrdinům Rudé armády a přátelům republiky Ruské Federace .

Nestydatý, amorální a  z hlediska bezpečnosti státu nebezpečný způsob, zvolili a trestuhodně se na politováníhodné situaci podíleli a nadále podílejí politické strany  TOP 09, Piráti,STAN,ODS i ČSSD za  pomoci neziskovek jako jsou

Open Society Fund Praha, Milion chvilek, Pulse of Europe,Transparency International, AEGEE Europe, ALTER-EU, EUObserver, European Alternatives, European Cultural Foundation, European Youth Forum, EUROPEUM – Institute for European Policy, ILGA Europe, Kieskompas, OSF Bratislava či ProDemos,...  

Vláda, která dopustí porušovat mezinárodní zákon o dohodách a našich slibech  našim přátelům a osvoboditelům, rovná se vládě zrádců svého národa...!!!

 

  


Československý sněm    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Československý sněm, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...