Zachraňte kulturu 2013

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#278

2013-02-07 16:24

Pro ty, kdo přeci jen občas používají onu věc ve své lbi: http://www.blisty.cz/art/67419.html
Ostatním tupým křiklounům není pomoci.

Odpovědi

Honza73

#332 Re:

2013-02-08 19:42:37

#278: -

Já tu věc v lebce mám a právě proto tahle zoufalá (a troufalá) sofistika na mě nezabírá. Co takhle udělat průzkum mezi těma všema šéfredaktorama a šéfredaktorkama (ať jsme pro jednou genderově korektní) kulturních časopisů (a že jich je!), co jsou totálně závislí na grantové podpoře MK, koho volili? Jestli mezi nima dokážete najít šest nevoličů Karla Schwarzenberga (neříkám voličů Miloše Zemana, ale lidí, kteří v prvním ani ve druhém kole to zkrátka jen nehodili Karlovi), tak si je v tu ránu všechny předplatím.:-)))

Ve skutečnosti většina z nich nejen že Karla volila (nic proti tomu), ale někteří - a to dokonce na stránkách svých dotovaných časopisů - ho otevřeně podpořili (no, proti tomu už bych tedy něco namítal, ale budiž) a v některých případech pěkně po neobolševicku - jako třeba ta koza z Revolver Revue - neváhali plivat a dštít síru po těch, co nedrželi hubu a krok se stádem (což já považuju ze zcela netolerovatelné a neodpustitelné). Víte, já uznávám, že volba nebo i otevřená podpora KS je svatým právem každého kulturníka žijícího z velké části z dotací, na které i já přispívám svými daněmi, a nikomu neberu právo na to být hloupý a nekonzistentní ve svých postojích a hlasovat i jinak jednat proti svým vlastním zájmům a následně se domáhat těchto svých zájmů peticemi, pro které hledá podporu i u těch, na které jen krátce před tím z vysoka naplival. Ale vy uznejte, že ti, kterým po tváři ještě teče ta pomyslná cizí slina, mají svaté právo poslat dotyčné ke všem čertům nebo jim alespoň pořádně od plic říct, co si o nich a o jejich chování a způsobu uvažování myslí. Taková flagrantní nekonzistentnost myšlení není žádná ctnost a když je provázená nebetyčnou zpupností a povýšeneckou arogancí, jako tomu v mnoha případech bylo, pak je taková negativní reakce veřejnosti ještě docela mírný a veskrze spravedlivý trest.