Zachraňte kulturu 2013

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zachraňte kulturu 2013


Nepřihlášený uživatel

#276 Re: :)

2013-02-07 16:14


Nepřihlášený uživatel

#277

2013-02-07 16:15

A co takhle se podepsat? Anonymně se to nadává, že?

Nepřihlášený uživatel

#278

2013-02-07 16:24

Pro ty, kdo přeci jen občas používají onu věc ve své lbi: http://www.blisty.cz/art/67419.html
Ostatním tupým křiklounům není pomoci.

Jiří Bábek

#279

2013-02-07 16:34

O jakých grémiích nezávislých odborníků to v té petici píšete? Vy jste si asi nesrovnali sestavu např. grantové komise MK pro divadlo a výsledky jejího grantového řízení, že? Klasické porcování medvěda!!!

Nepřihlášený uživatel

#280 Re: Re: "Kanály ve veřejné službě" právě už léta zadarmo kopeme...

2013-02-07 16:41

#267: - Re: "Kanály ve veřejné službě" právě už léta zadarmo kopeme...

"A proc takovou praci delate, za plat , co by uklizecka koste nevyndala..."

Svatá prostoto!


Nepřihlášený uživatel

#281

2013-02-07 17:07

souhlasím naprosto s textem této petice a proto ji podepisuji. Michal Matzenauer
aaaaaaa

#282 ...

2013-02-07 17:49

Proč tu sakra řešíte neustále prezidenta, má to s tím společného asi tolik jako počasí. Také je smutné, že si někteří pod pojmen umělec představí Agátu Hanychovou, nebo něco podobného, protože jiné "umělce" neznají...tu bych u lopaty nejraději viděla také.
Jirka

#283 Re: děkuji za tuto petici

2013-02-07 18:02

#1: pipi - děkuji za tuto petici

Správně, "Ende,dál to nende", opravdu to dál takhle nejde, na tuto chátru komediantskou, která se krásně projevila při volbě presidenta, jdou peníze z našich daní a nejsem sám, kterému se to nelíbí. Pokud opravdu budou dělat dobrou kultůru, tak si je lidé najdou a vydělaj si. Kdo podporuje malé živnosti,lidi v tísni, důchodce atd ? A pokud naši umělci neuměji dělat kutůru, tak ať se jdou živit jinak, jako ostatní  lid !

občan

#284 Re: :)

2013-02-07 18:22

#252: - :)

Tak neuvěřitelně hulvátsky a sprostě napsaný příspěvek musel nutně napsat nějaký špičkový inteligent... Člen elity našeho národa, který si uvědomuje, jak vysoko převyšuje lůzu.

Gratuluji k vysokému sebevědomí, ty génie mysli!

Greenroot

#285 Re: Re: Pravice a kultura

2013-02-07 18:23

#21: Realista - Re: Pravice a kultura

Bože to je demagogie. Jistě pravičák Knižák rád pod jménem umění podporoval jako ředitel sám sebe. Pro ideje se funkce nevykonávají.


Nepřihlášený uživatel

#286

2013-02-07 18:26

UMENI MYLUJU TE! /vzdy s tvrdym/

Nepřihlášený uživatel

#287

2013-02-07 18:38

Nechápu to, jak je možné, že zapomínáme na kultivaci a vzdělávání těch dalších. Už teď je zřtelné vyprázdnění základních pojmů jako je slušnost a etika
Honza73

#288 Re:

2013-02-07 18:44

#17: -

Jistě, jistě, Karel nic, Karel muzikant. Do čela TOP 09 se dostal jen nešťastnou náhodou a proti své vůli, s Kalouskem nemá nic společného, o Hanákové nikdy v životě neslyšel a za vládu Petra Nečase, kde sedí jako první místopředseda mj. i s tím Kalouskem a Hanákovou, nemá vůbec, ale vůbec co dočinění, natož aby za ni nesl nějakou spoluodpovědnost.:-)))

Tak nevím, jestli jste opravdu tak hloupý nebo jestli to jen úspěšně předstíráte.

Honza73

#289

2013-02-07 19:03

Já si docela dobře pamatuju, jak nás kdysi naše kulturní fronta "léčila Klausem", jak po roce 1990 vždycky stavěla na odiv svojí "pravicovost", jak se (když Klaus "zradil" tolerancí menšinové vlády ČSSD pravicové ideály) sešikovala za Čtyřkoalicí, organizovala Dřevíčské výzvy, Děkujeme, odejděte, Impuls99 a podobně, proti vládám, které ji nejvíc podporovaly, a to jí nepřešlo dodnes, kdy tak vehementně podporovala Kalouskova a Bakalova maňáska z té nejasociálnější vlády na sever od obratníku Raka. A přitom nikdy, nikdy nepřestala mít nataženou dlaň a dožadovat se grantů a dotací od státu. Tomu říkám konzistentnost myšlení a postojů....:-)))

Jo, blbečkové, i já tuhle petici podepíšu, protože já na rozdíl od vás konzistentní jsem.

Nepřihlášený uživatel

#290

2013-02-07 19:10

Máme opravdu skutečné "odborníky" na všech místech!!! Všechny takovéto petice s radostí posílám dál! Zdraví Žitková
DAVID NEDBAL

#291 Re: Přesně,ať si nasadí číra vytáhnou žlutý placky a běží za Kárlem do Čimelic.Klauni zkorumpovaný.

2013-02-07 19:16

toto

#292

2013-02-07 19:46

Když se dívám, kdo se tam podepsal, tak je mi trochu šoufl. Ti stejní, co před 2 týdny volali Karel na Hrad! jakoby zapomenuli, že ten člověk je spoluzodpovědný za stav kultury. Chodím do divadla, kina i knihovny, navštěvuji docela dost akcí, ale skupinu lidí, kteří se tváří jako nejmoudřejší a nevidí si ani na špičku nosu, podporovat nemohu. Miloň Čepelka, Adam Drda, Tomáš Halík, Vladimír Hanzel, Michal Horáček, Daniela Kolářová, Jiří Ornest, Jaroslav Rudiš, Olga Sommerová, Jiřina Šiklová, Jan Potměšil, Jiří Dědeček, Jan Burian, Jiří Králík, Pavel Liška,Jan Hřebejk, Kurt Gebauer, Daniel Fikejz, Jan Vodňanský, Jiří Hanák a další jsou nejspíš schizofrenici. Jak jinak by mohli včera podporovat předsedu vládní strany a dnes protestovat proti jeho politice? Nejde mi do hlavy, co vlastně tihle lidé chtějí. Jisté je jedno - peníze nejsou a nebudou ani na kulturu. To prostě nejde, že se budou zaměstnanci topit v chudobě a jejich daně půjdou na živobytí pijavic. Ti nejlepší z Vás umělců přežijí i bez dotací. Několik se k dotacím a sponzorů dostane a ten zbytek to holt musí dělat amatérsky. Pokud nepatříte mezi nejlepší, zařaďte se mezi socky a makejte jako my. Já vím, že se Vám nelíbí zařezávat v pravidelné pracovní době, ale takový je život. Za čas si zvyknete, že Vás nikdo nezve na ples v opeře, do baru nebo na raut a občas si zahrajete pro radost, zadarmo, s ochotníky. V televizi se podíváte na politiky a novináři se Vám velkým obloukem vyhnou. Takový je život bez dotací. A pokud nechcete, abychom dopadli jako Řecko (a to přece chcete!), nebudou Vám vládní škrty TOP 09 vadit a při příštích volbách to tam české pravici zase vhodíte. A budete to dělat tak dlouho, než se Vám v hlavách rozsvítí. Právě z toho důvodu, že jste se úplně odtrhli od národa a tváříte se jako nadřazená elita, Vám ty podpisy nějak nepřibývají. A nepodpořím Vás ani já.
PS: Pod číslem 2288 se Vám tam podepsal Karel Schwarzenberg, ale prachy nedá...

fuck off

#293 Pěkná drzost

2013-02-07 20:09

Řekněte si svému vzdělanému a ušlechtilému nadčlověkovi a vůdci Trautenbergovi. Hnědá a rudá lůza vás má u prdele, komedianti.
cha cha cha cha

#294 Punk je jinde

2013-02-07 20:10

Tohle má být známka punku? Správný pankáč si něco vysomruje.
Ordinérní milovník umění

#295 Kultura v pravém smyslu toho slova je nanejvýš potřebná.

2013-02-07 20:12

Jen si vůbec nejsem jistý, jestli se mi chce podporovat Hřebejky, Menzely, Svěráky, Kohoutové, Rottrové, Placáky a jiné angažované umělce. Kašlat na tu lůzu dole, okázale velebit privilegované a pak brečet, jak je to špatné, to mne nechává poměrně lhostejným. Umělci, zkuste se sebou něco dělat, nebo se stanete jen baviči /šašky/ mocných. A to nemá s uměním nic společného.
Ale lidi říkali, že punk je jinde

#296 Kulturní fronta podporuje TOP09 a Trautenberga

2013-02-07 20:16

Ten váše oblíbená TOP09 je super, co? Hlavně ještě pomluvte Zemana, pankáči.

Nepřihlášený uživatel

#297

2013-02-07 20:19

V Česku se považuje kultura za věc zbytnou, zvláště pokud se škrtá ve výdajích. Jako osobní přítel zesnulého Pavla Dostála (25. února by se dožil 70 let) mám v dobré paměti jeho povzdech nad tím, jak je kultura u nás "šizena". Jedním z jeho argumentů bylo: "Stále se snažíme dohnat Německo, Francii či Rakousko. Jde nám to především ve spotřebě pracích prášků, chlastu a výstavbě supermarketů. Pro mne bude rozhodující, až bude v našem rozpočtu vyčleněno na kulturu tolik, jako ve výše jmenovaných zemích. Zatím je to sotva polovina." - Mne by zajímalo, kolik se ještě vystřídá v Nosticově paláci ministrů, než tomu tak bude?
Richard Pogoda
pravice je super, kdo ji nevolí je rudá lůza

#298 Re: "Kanály ve veřejné službě" právě už léta zadarmo kopeme...

2013-02-07 20:24

#255: Božena Správcová - "Kanály ve veřejné službě" právě už léta zadarmo kopeme...

Volíte pravici? Volíte Schwarzenberga, tak pěkně zkrachujte, když na trhu neuspějete.

dobře vám tak

#299 Re: Podporovatelé knížete Karla

2013-02-07 20:25


Nepřihlášený uživatel

#300

2013-02-07 21:01

Je to opravdu nehoráznost, nevím, jak chtějí vychovávat mladou generaci.