Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Quoted post

Kája

#29 Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-23 18:13

#18: Amnabe - Re: Zneužívání dětí... 

 Vážená, i já jsem studoval na jednom ze stávkujících gymnázií a někteří z mých spolužáků tam teď učí. Ale když jsem si včera vyslechl na návštěvě u známých názory jejich 15tiletého tam studujícího syna, byl jsem zděšen. Nemohu posoudit úroveň výuky, hodnotím jenom to, jaké vědomosti si tento chlapech ze školy přinesl. Diskutovali jsme dlouho a snažil jsem se zjistit, co ví o demokracii, o volbách, o ústavě, sedli jsme si spolu k internetu a hledali význam pojmů, četli aktuální zprávy i diskuse. Nesnažil jsem se ho ovlivňovat, trpělivě jsem pubescenta poslouchal a jenom jsem ho požádal aby se snažil slepě neposlouchat co mu kdo říká, ale aby používal vlastní rozum a porovnával si vše s vlastními zkušenostmi. Ano studenti mají právo na protesty. Ale také mají právo na objektivní a pravdivé informace, na základě kterých jsou sami schopni se rozhodovat.

Odpovědi

Amnabe

#31 Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-23 18:25:00

#29: Kája - Re: Re: Zneužívání dětí... 

 A jak víte, že se jim nedostává objektivních a pravdivých informací? Proč si pořád myslíte, že většinou osmnáctiletí studenti, kteří za peticí stojí, nejsou schopni se sami rozhodovat a mít názor. Proč pořád všichni berou v potaz, že je na škole nějakým způsobem masírují a vtloukají jim do hlavy nesmysly. Kdy má tedy člověk právo na objektivní názor? Objektivní se Vám může zdát jenom ten Váš.