PETICE PROTI NESPRAVEDLIVÉMU ZRUŠENÍ PŘÍSPĚVKU INVALIDŮM

Quoted post

Zklamaný invalidní důchodce

#5

2012-09-29 19:55

Bohužel jak tak sleduji situaci v tomto státě, tak se pomalu a jistě začínám obávat o svojí budoucnost ... v 16 letech jsem onemocněl leukémií. V dnešních 21 letech stále musím dojíždět přes 100km do prahy do nemocnice. Než mi byla vydána průkazka ZTP, kterou jsem potřeboval zejména kvůli prakování u různých doktorů, tak to trvalo skoro třičtvtě roku dokazování, že opravdu jsem tak nemocný, jak tvrdím. Dneska jsem v 80% pracovní neschopnosti a jsem odkázán na invalidní důchod. Nebýt mojí rodiny, tak bych z necelých 9000 které dostávám musel každý měsíc řešit otázku, zda si v daný měsíc koupím jídlo, nebo léky. Potom přišla k vládě současná koalice a od té doby to jde pouze z kopce. Všechny příspěvky mi byli buď razantně zkráceny, nebo zcela odebrány a tohle všechno vyvrcholilo tím, že když jsem si chtěl požádat o prodloužení průkazky ZTP tak jsem se dozvěděl, že mi již nebude prodloužena, protože průkazka ZTP je nyní závislá na příspěvku na péči a já jsem byl bez jakéhokoliv uvědomění přeřazen do nejnižší kategorie, kde mám nárok maximálně na kartu TP a onu slavnou skartu, přičemž mi samozřejmě bude odebráno označení ZTP do vozidla. Díky tomuto rozhodnutí se opět dostávám k rozhodnutí, zda vůbec budu mít prostředky na to, abych si zaplatil dálniční známku, parkování v nemocnici a další poplatky, které mi bývali díky průkazce ZTP odpouštěny, protože auto prostě nemůžu nechat na smíchově a dojet metrem, ale tohle nikoho nezajímá. Po tomto kroku je podle mě jenom otázkou času, kdy mi bude odebrán i invalidní důchod a potom si opravdu můžu rovnou jít hodit mašli. Dřív jsem byl býval hrdý na to, že jsem Čech, ale dnes se musím stydět za to, že žiju ve státě, kde když papálaši už nemaj co rozkrádat, tak prostě sníži lidem důchody, nebo zvýší daně ... Držím autorům této petice a vlastně i sobě palce, aby se jim povedlo oslovit povolané osoby a konečně něco změnit k lepšímu ... Nakonec bych jenom dodal, že během této vlády byli invalidům a důchodcům několikrát a to velmi výrazně sníženy jejich příjmy, ale už si opravdu nepamatuju, kdyby třeba pan Nečas přišel s tím, že stát potřebuje peníze a tak ode dneška budou všichni poslanci dostávát pouze průměrný český plat a né stotisícové honoráře. V tu chvíli by byla státní pokladna nacpaná k prasknutí ...

Odpovědi

Irena Schonweitzová

#6 Re: Tak to vítejte do klubu pane...

2012-09-29 20:55:06

#5: Zklamaný invalidní důchodce -

nejste sám ...já mám ještě nějaký zbytek sil a bojuji za dceru, nedělám si iluze ale to co se děje v ČR už překračuje hranice,pokud já jako žena v domácnosti rozjíždím tuto iniciativu protože vláda mému dítěti bere po tak těžké léčbě naději byť jen na přiměřený návrat do života... s 11cm pahýlem toho moc nenatancujete, něco je sakra špatně....

souhlasím s Vámi, že už není kde brát a berou těm nejslabším a to je nemravné!!!! Je velmi slabá naše vláda pokud se vydala tímto směrem......ale takovy nezájem médií jsem nečekala...jsme ignorováni... totálně....

podívejte se na záznam tiskovky v parlamentu...zmizel ....máme jej jen na mobilu:

http://www.youtube.com/watch?v=Vo4S-s7CAQw&feature=g-upl

 

pokud chcete podepsat fyzicky máme v Praze podpisové místo- Judr.Cupková, Karlínské náměstí 12- Svaz PCCH nebo Asociace rodičů a přátel tělesně postižených dětí ,jinak hodně zdraví a sil, vydržte , pokud neuspějeme podáváme Hromadnou žalobu..pokud se budete chtít připojit dejte vědět....jsem máma a mateřství je velmi podceňováno!!

 

Monika

#14 Re:

2012-11-20 11:38:37

#5: Zklamaný invalidní důchodce -  

 Ano,souhlasím s Vámi.I já jsem invalidní důchodkyně a též se obávám o svojí budoucnost.Je mi 34 let a jsem epileptička a jsem po 2 operacích mozkového nádoru a v tomto případě se ani průkazka ZTP/P nevydává,takže si všechno hradím sama.Lidé s epilepsií jsou asi pro stát jakýsi póvl nebo nevím.Moc Vám držím palce.Auto řídit nesmím,takže se všude dopravuji autobusem a vše si platím v plné výši.Ať se ti páni a paní,kteří o tomto rozhodují a o rozhodují o lidech,kteří nemají například jednu končetinu,ať si to zkusí,byť jen na týden,jak se těmto lidem žije!!!! :-(((

Pavel ze Znojma

#248 Re:

2013-09-26 19:47:06

#5: Zklamaný invalidní důchodce -  

 Vážený mladý kolego, 100% s Vámi souhlasím. Také se stydím žít ve státě, který je protilidový!!!!!

Jsem již skoro 8 roků  v ID po těžké mozkové mrtvici. Nejen že mi nedali příspěvek na auto, ale nyní mi i nedovolují parkovat v přeplněném sídlišti. Jsem ochrnutý po celé pravé straně. Obtížně nakupuji. Jsem také již 5 roků vdovec a děti žijí jiné obci. Taky jen očekávám, že posléze mi odeberou příspěvek za bezmocnost a nakonec plný invalidní důchod. Což již jednou udělali a jsem se odvolal na mimisterstvo a soud jsem díky schopnému právníkovi vyhrál. Ale i tak jsem 10 měsíců čekal, než mi doplatí důchod. A nebýt rodiny tak bych ze cca 6800,- Kč těžko přežil. Kéž by platilo, že boží mlýny melou pomalu.....    Držme se !!!!