PETICE PROTI NESPRAVEDLIVÉMU ZRUŠENÍ PŘÍSPĚVKU INVALIDŮM


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-09-28 15:27

Občanům kteří jsou takto postiženi stát bere jejich náriky ale občanům zdravým,kteří mají rozhodnutí o zdraví za úplatu-jako třeba občan Martin Špeta ze Sokolova je nechají? To se stát nestydí?
janek

#2

2012-09-28 20:47

NJN.Drábek je zrůda s lidskou tváři.

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-09-29 09:29

Je neskutečné co se v téhle zemi děje, šetří na věcech na kterých by vůbec neměly jsou neskutečně bezohlední já jakožto tělesně postižený občan mám již takhle mnoho problému natož kdyby mi měly odebrat průkaz ZTP. Doufám nejen za sebe,ale i za ostatní tělesně postižené spoluobčany,že tato petice nám pomůže a těm nahoře otevře oči.
Irena Schonweitzová

#4 Re: Irena Schonweitzová

2012-09-29 10:00

#3: -

Vážený pane po několika dnech představení Petice na tiskové konderenci VV v parlamantu není o této ani vidu a špetka záznámu je pouze v tiskové zprávě paní poslankyně.Šíříme ji mezi námi takto shora postiženými mezi sebou FB a fyzicky podepisujeme.Paní Judr Cupková již pracovala na stažení tohoto zákona č.329/2012 ještě v návrhu ,prošlo to do druhého čtení v parlamentu a poté byl na příkaz klubu TOP 09 -ministr Drábek je TOP 09 stažen.Mudr Chalánková dostala na  výběr-bud návrh stáhne nebo přijde o mandát.

Můj mail je schonweitzova.irena@seznam.cz   jinak jsem jednatelka o.s.Svazu tělesně postižených ve Valašském Meziříčí

a jsem v Krajské radě VV ZK. Nenecháme petici usnout.

Pokud chcete zaslat petici papírově napište, na internetu je podpis petice podporující ale právní podklad má pouze podpis fyzický!!! Trváme na změně toho zákona a chceme návrat na stav ke 31.12.2011.


http://www.youtube.com/watch?v=Vo4S-s7CAQw&feature=g-upl

 

Zde je tiskovka k Petici.Prosím pokud je ve vašich možnostech šiřte, přesto že zde byly TV média...neinformovala žádná TV

a jediný záznam který existuje je záznam na mém mobilním telefonu. Ovšem nejdůležitější abychom se dostali k jednání se s parlamentním výborem a ministrem -který tento zákon zpracoval jsou fyzické podpisy. Můžete mi to posílat i na mou adresu: Poličná 479 Valašské Meziříčí

Zklamaný invalidní důchodce

#5

2012-09-29 19:55

Bohužel jak tak sleduji situaci v tomto státě, tak se pomalu a jistě začínám obávat o svojí budoucnost ... v 16 letech jsem onemocněl leukémií. V dnešních 21 letech stále musím dojíždět přes 100km do prahy do nemocnice. Než mi byla vydána průkazka ZTP, kterou jsem potřeboval zejména kvůli prakování u různých doktorů, tak to trvalo skoro třičtvtě roku dokazování, že opravdu jsem tak nemocný, jak tvrdím. Dneska jsem v 80% pracovní neschopnosti a jsem odkázán na invalidní důchod. Nebýt mojí rodiny, tak bych z necelých 9000 které dostávám musel každý měsíc řešit otázku, zda si v daný měsíc koupím jídlo, nebo léky. Potom přišla k vládě současná koalice a od té doby to jde pouze z kopce. Všechny příspěvky mi byli buď razantně zkráceny, nebo zcela odebrány a tohle všechno vyvrcholilo tím, že když jsem si chtěl požádat o prodloužení průkazky ZTP tak jsem se dozvěděl, že mi již nebude prodloužena, protože průkazka ZTP je nyní závislá na příspěvku na péči a já jsem byl bez jakéhokoliv uvědomění přeřazen do nejnižší kategorie, kde mám nárok maximálně na kartu TP a onu slavnou skartu, přičemž mi samozřejmě bude odebráno označení ZTP do vozidla. Díky tomuto rozhodnutí se opět dostávám k rozhodnutí, zda vůbec budu mít prostředky na to, abych si zaplatil dálniční známku, parkování v nemocnici a další poplatky, které mi bývali díky průkazce ZTP odpouštěny, protože auto prostě nemůžu nechat na smíchově a dojet metrem, ale tohle nikoho nezajímá. Po tomto kroku je podle mě jenom otázkou času, kdy mi bude odebrán i invalidní důchod a potom si opravdu můžu rovnou jít hodit mašli. Dřív jsem byl býval hrdý na to, že jsem Čech, ale dnes se musím stydět za to, že žiju ve státě, kde když papálaši už nemaj co rozkrádat, tak prostě sníži lidem důchody, nebo zvýší daně ... Držím autorům této petice a vlastně i sobě palce, aby se jim povedlo oslovit povolané osoby a konečně něco změnit k lepšímu ... Nakonec bych jenom dodal, že během této vlády byli invalidům a důchodcům několikrát a to velmi výrazně sníženy jejich příjmy, ale už si opravdu nepamatuju, kdyby třeba pan Nečas přišel s tím, že stát potřebuje peníze a tak ode dneška budou všichni poslanci dostávát pouze průměrný český plat a né stotisícové honoráře. V tu chvíli by byla státní pokladna nacpaná k prasknutí ...
Irena Schonweitzová

#6 Re: Tak to vítejte do klubu pane...

2012-09-29 20:55

#5: Zklamaný invalidní důchodce -

nejste sám ...já mám ještě nějaký zbytek sil a bojuji za dceru, nedělám si iluze ale to co se děje v ČR už překračuje hranice,pokud já jako žena v domácnosti rozjíždím tuto iniciativu protože vláda mému dítěti bere po tak těžké léčbě naději byť jen na přiměřený návrat do života... s 11cm pahýlem toho moc nenatancujete, něco je sakra špatně....

souhlasím s Vámi, že už není kde brát a berou těm nejslabším a to je nemravné!!!! Je velmi slabá naše vláda pokud se vydala tímto směrem......ale takovy nezájem médií jsem nečekala...jsme ignorováni... totálně....

podívejte se na záznam tiskovky v parlamentu...zmizel ....máme jej jen na mobilu:

http://www.youtube.com/watch?v=Vo4S-s7CAQw&feature=g-upl

 

pokud chcete podepsat fyzicky máme v Praze podpisové místo- Judr.Cupková, Karlínské náměstí 12- Svaz PCCH nebo Asociace rodičů a přátel tělesně postižených dětí ,jinak hodně zdraví a sil, vydržte , pokud neuspějeme podáváme Hromadnou žalobu..pokud se budete chtít připojit dejte vědět....jsem máma a mateřství je velmi podceňováno!!

 

Requiem13

#7 I já jsem invalida a lid to nezajímá ! Podpořte prosím mou petici

2012-09-30 19:31

Žiji z malého invalidního důchodu. Na sociální síti jsem nebyl div ukamenován přívrženci komunismu. Nazvali mě náckem a anarchistou, hnusným kapitalistou, apod.. Dnes jsem založil tuto petici:
Zde je text celé mé petice. Klikněte sem a prosím podepište, děkuji.
http://www.petice24.com/petice_za_zakaz_a_propagaci_komunismu_stop_extremni_levici
Opravdu jsem vlastizrádce a buržoust jenom proto, že nežiji na dluh ? Ti co nepodepíší jen potvrdí fakt, že prvky demokracie zde nemají žádnou váhu ! KSČM (KSČ) měla být dávno odstraněna z vlády v r. 1989. Opravdu chcete zpět totalitu ?

Nepřihlášený uživatel

#8

2012-10-05 08:33

Co tak přehodnotit sociální dávky některým "spoluobčanům" ????
ravoss

#9

2012-10-31 23:45

... nemá snad ani cenu toto nějak specielně komentovat,je to jasné jako facka .. kterou si zasluhuje ten kdo tak nemožně rozhoduje o osudu jiných lidí ... boží mlýny melou nějak pomalu ...
Pavel Matoška

#10 Re: Re: Irena Schonweitzová

2012-11-06 11:42

#4: Irena Schonweitzová - Re: Irena Schonweitzová

Dobrý den, o jaký mandát to paní Cupková měla přijít?

Irena

#11 Re: Re: Re: Irena Schonweitzová

2012-11-06 19:51

#10: Pavel Matoška - Re: Re: Irena Schonweitzová

Odebrání mandátu proti postupu novelizovaného zákona do dalšího kola čtení : toto bylo sděleno  parlamentní  předkladatelce Mudr Chalánkové-TOP 09...poté návrh stažen. :(

 

Judr .Cupková je právník Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, sama od 26 let  amputář.

Irena

#12 Re: Re: Irena Schonweitzová

2012-11-06 20:01

#4: Irena Schonweitzová - Re: Irena Schonweitzová

Chtěla bych poděkovat všem ,kterým není absurdistán kolem nás lhostejný a podepisují .. moc ráda objevuji v podpisech Choryni a tímto zdravím moje rodáky.... "jsme tvrdé valašské palice" .Vážím si každého podpisu a díky za něj, když nám motolským  maminkám dochází dech koukáme na seznam a navzájem si sdělujeme že tato iniciativa má smysl , nikdo neví v jaké situaci se objeví zítra ráno, zda nebude právě tuto pomoc potřebovat on...

 

V pondělí 12.11 natáčíme pořad Klíč : téma Katka aktuálně bez průkazu ZTP/P, Anička a naše petice za změnu dvou zákonů: č.329/2012  zákona o sociálních službách.

Irena

#13 Re: Re: Re: Irena Schonweitzová

2012-11-07 18:32

#12: Irena - Re: Re: Irena Schonweitzová

Právě jsem se dozvěděla že celou petici dělám pro peníze.  Nevím sice jaké a co za prospěch mi z tohoto boje vyplyne- cíl je změnit zákon .

Věc pro mne pozitivní by byla,že moje dceři zůstane průkaz ZTP/P a budeme moct stále parkovat na vymezeném parkovišti a zastavovat na místě odkud je schopná dojít tam kam potřebuje. A dálniční známka ,kterou můžu mít jen když jede s dcerou, pokud ji necham na místě zpět si musím známku zakoupit. Škola kde bude dcera chodit dostane trojnásobný příspěvek na žáka. čili má šanci chodit do školy.A dan.bonus násobný pokud nás s manželem netrefí šlak a budeme aspon půl roku pracovat.

Ten člověk musí mít baječný život, nezávidím mu jej. Ty myšlenky ho nahlodávají jako červotoč. Ať si je užívá dlouho.

Tak zlá abych mu přála svůj život nebudu. Každý den byť s trápením mně posunuje dál.Krásné dny Vám přeji.

 

Monika

#14 Re:

2012-11-20 11:38

#5: Zklamaný invalidní důchodce -  

 Ano,souhlasím s Vámi.I já jsem invalidní důchodkyně a též se obávám o svojí budoucnost.Je mi 34 let a jsem epileptička a jsem po 2 operacích mozkového nádoru a v tomto případě se ani průkazka ZTP/P nevydává,takže si všechno hradím sama.Lidé s epilepsií jsou asi pro stát jakýsi póvl nebo nevím.Moc Vám držím palce.Auto řídit nesmím,takže se všude dopravuji autobusem a vše si platím v plné výši.Ať se ti páni a paní,kteří o tomto rozhodují a o rozhodují o lidech,kteří nemají například jednu končetinu,ať si to zkusí,byť jen na týden,jak se těmto lidem žije!!!! :-(((

Monika

#15 Re: Re: Re: Re: Irena Schonweitzová

2012-11-20 11:42

#13: Irena - Re: Re: Re: Irena Schonweitzová 

 Paní Irenko, vidíte,tak jsou lidé nepřejíci a neudědomělí a nepřestanou a nepřestanou neustále udivovat!!!! Hnus Fialovej!!! Vůbec nic neví!!!


Nepřihlášený uživatel

#16

2012-11-29 19:36

souhlasim proto podepisuji

Nepřihlášený uživatel

#17

2012-11-29 19:39

souhlasim s peticí

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-11-30 10:35

Je mi z toho zle, jak vláda pomáhá (tedy spíše nepomáhá) handicapovaných lidem. Tato petice se týká naší dcerky, proto s ní naprosto souhlasím a přidávám svůj podpis. Dále sdílím všem svým přátelům, rodině... Já jen doufám, že se touto peticí bude někdo dále zabývat. Veronika Smutná

Nepřihlášený uživatel

#19 Re: Irena

2012-11-30 16:34

#18: -  

 Paní Smutná ne , že bude , ale budou se jí zabývat!!! Jinak zakládáme klub pod Asociací rodičů a přátel ZP dětí, jednou za rok bude schůzka v Praze přímo v budově asociace a chceme se stát celorepublikovým klubem, jehž hlavní činností bude snaha zapojit se do připomínkování  v legislativním procesu. Naše nemocné děti nemají šanci jak jinak dát o sobě vědět než skrze nás rodiče... pokud by jste se chtěla podílet  a aktivně pomoct  napiště či pošlete kontakt: schonweitzova.irena@seznam.cz

Denisa

#20

2012-12-01 14:02

obávám se, že se to netýká jen invalidů, kteří jsou zde zmíněni, ale i jiných zdravotně postižených...a i když se mě to osobně netýká, tak je mi z toho smutno, protože jsme homo sapiens sapiens...
Veronika Smutná

#21 Re: Re: Tak to vítejte do klubu pane...

2012-12-03 09:19

#6: Irena Schonweitzová - Re: Tak to vítejte do klubu pane...  

 Paní Ireno, jsem matka holčičky, nyní 3,5 roku a malá má stejný zdravotní handicap jako vaše dcerka. Ve všem s Vámi velice souhlasím a je mi z toho nejprve do pláče a pak zle.. je to děsný. Malá od začátku nedostala téměř nic, o příspěvek na péči se stále odvoláváme dokola.. O kartičku přijdeme v létě 2013 a příspěvek na automobil nám zamítli okamžitě. Je to smutný a vůči našim dětem neuvěřitelně nespravedlivé. Ráda bych Vás podpořila v jakékoli další činnosti, osobně i s malou dcerkou. Pokud budete pořádat další diskuze, komentáře atd.. ozvěte se mi, budu Vám za to velice vděčná. Ráda se vyjádřím s našimi zkušenosti osobně. Takhle to přeci dál nejde! 

Irena

#22 Re: Re: Re: Tak to vítejte do klubu pane...

2012-12-03 09:28

#21: Veronika Smutná - Re: Re: Tak to vítejte do klubu pane...

Já už brečet nemám z čeho jen je mi z toho zle, přijde mi že žijeme v absurdistánu... nejhorší ,ale je, že spoustě lidí to nedochošlo...počítám s Váma, mob. 774 615 688 pošlete sms zavolám Vám zpět...

Irena

#23 Pořad ČT 2 ..Klíč z 29.11.2012 o této petici.

2012-12-03 11:06

tatook

#24

2012-12-03 12:35

Stydím se za tuto vládu !!!
Jindra

#25 Zasáhnout by měla justice!

2012-12-04 15:56

Tato vláda by měla jít celá před soud! Už tady napáchala tolik zločinů, že Mírov by měl být plnej. A co dělají státní zástupci? H... Je potřeba změnit justici - http://www.petice24.com/za_spravedlivou_justici