Petiční akce na podporu spisovatelky Lenky Procházkové a režiséra

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#251

2012-07-23 15:44

S církevními restitucemi, jako občan České republiky od začátku nesouhlasím. Dějiny jsou můj koníček a proto naprosto přesně vím, jaké kroky vůči církvi učinil již císař Josef II, přestože to byl monarcha z nenáviděného habsburského panovnického rodu. Dovolávat se jakýchsi nároků církve na účet poměrů první republiky a zestátnění majetků po roce 1948, je nehoráznost.
Byl jsem proto potěšen, když jsem slyšel dne 23.7.2012 v nočních hodinách na Českém rozhlase 2, hovořit spisovatelku Lenku Procházkovou. I když velice kostrbatě ( je vidět, že není politik ), přesto naprosto pravdivě vylíčila celé pozadí této doslova špinavé akce současné vládní garnitury. Co slovo to argument ( zase na rozdíl od politiků ), ne bláboly pánů Bendů, Kalousků a jim podobných. Ti vědí přesně o co jim v podstatě jde.
Nejsem věřící, ale možná, že "desatero" dodržuji více než celá církev dohromady, proto mě děsí jejich pokrytectví. Naprosto snahy aktivistů okolo paní Procházkové plně podporuji.

Vlastimil Král, Pardubice

Odpovědi

Martino

#252 Re:

2012-07-23 17:39:34

#251: -



Dobrý
den pane Král!

Srdečně
vás zdravím. I já mám dějiny jako svůj koníček, ale nic nevím o tom, co píšete.
Můžete být konkrétní, abychom si nemysleli, že si z nás děláte legraci.
Pořad s paní Procházkovou jsem neslyšel, tak nemohu se k pořadu vyjadřovat,
ale pokud jsem sledoval její vystoupení v televizi, na semináři apd. tak
to se opravdu nedalo poslouchat. To je samé žvanění, hlavu patu to nemá a hlavně
nejsou předložena žádná fakta, stejně jako vy dnes. Chlubíte se znalostí dějin,
ale kroky Josefa II. tajíte jako tajemství.

Přeji vám prima den Martino