Záchrana dráhy Mutěnice-Kyjov

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#109 Re: Re:

2012-01-21 12:33

#108: Machala Oldřich - Re:

Ale očividně tu situaci neznáte. A co byste si teda představoval, že s tou tratí bude? Vlak tam nejezdí už několik let, do teď se o to nikdo nezajímal, zřejmě vám vyhovoval stav zarostlé rezavějící železnice, kde se nic neděje. Takto několik roků. Předtím tam poslední roky provozu tím vlakem jezdili tak asi průměrně 3 lidi, a to možná přeháním. Opravdu chce kvůli těmto pár jedincům těžce dotovat trať, aby si mohli jezdit? Dyť to je absolutní nesmysl. Takto je možnost to těleso rozumně využít, bude sloužit tisícům lidí, ne jen pár vybraným jedincům. Prostě teď, kdy už se místní těší (a je jeich fakt dost), jak konečně budou moct jet na kole ze Svatobořic do Kyjova/do Dubňan bez strachu o život, tak se ozvou jacísi aktivisti, kteří ani nejsou odsud, situaci neznají (pokud by znali, tak by věděli, že drtivá většina místních si cyklostezku přeje) a dělají petici.

Odpovědi

Marek Tomek
Autor této petice

#110 Re: Re: Re:

2012-01-21 13:21:43

#109: - Re: Re:

my se o to snažíme už roky, aby tam vlak jezdil

 

Marek Tomek
Autor této petice

#111 Re: Re: Re:

2012-01-21 13:24:29

#109: - Re: Re:

Lidí jezdilo o trošku více, problém byl v tom, že byla přepravní poptávka uměle tlumena - třeba nevhodnými přípoji v Kyjově. A já skutečně nechci ze svých daní platit vaši cykloturistiku. Jsem občan JMK a taky ČR, takže i z mých daní pujdou peníze na vaši kratochvíli

 

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-01-21 13:52:08



Nepřihlášený uživatel

#113 Re: Re: Re:

2012-01-21 13:57:15

#109: - Re: Re:

Ty chytráku. Jediný kdo o téhle sitaci ví velké hovno si ty. A tobě vyhovuje BUS Hodonín - Kyjov 35 minut? Přemýšlej trochu. Tebe zase nezajímá, že děti které jezdí od textilky do školy na kole musí jezdit po chodníku (to je opravený stav.) Dyť tu plácáš uplné kraviny. Obyvatelé S-M potřebují cyklostezku vedle silnice, né někde v prdeli v polích, aby na tom zase vytěžil pan Místní velkovinař! Pokud jsi to ty ten vinař, tak se nedivím, že tu meleš také kraviny, které nemají hlavu ani patu. ;-)

Machala Oldřich

#115 Re: Re: Re:

2012-01-21 14:00:20

#109: - Re: Re:

Tak situaci znám moc dobře, jezdil jsem tam často a po zastavení dopravy jsem jel kromě asi 3 vlaků na všech vlacích. Dráhy úměrně a schválně udělali jízdní řád tak, aby nic v Kyjově nenavazovalo a proto lidé odešli k autobusové dopravě. Ta snaha tam dráhu provozovat je už několik let, jen se tato skutečnost nesmí dostat na veřejnost. Tady se totiž nesmí dokázat to, že soukromník se dokáže o trať starat lépe a za méně peněz. Co se dopravy u soukromníka týká, tak se zajeďte podívat do čech, kde dopravu provozují např. Viamont Regio, Veolia Transport a podobně. Byl jsem dříve zaměstnancem viamontu a vím, o čem tady píšu.