"4O BODŮ" - PŘIPOMÍNKY ČÁSTI VEŘEJNOSTI K DOKUMENTU MZČR – „NÁRODNÍ STRATEGIE OČKOVÁNÍ PROTI NEMOCI COVID-19“

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#13

2020-10-16 12:45

Dobrý den,

měl bych dotaz k odstavci kde se píše:

"Jako lékař a epidemiolog nepochybně víte, že „asymptomatický“ znamená kromě
„bezpříznakový“, ale také „absolutně neinfekční“ a PCR testy jsou bezcenné při určování
toho, zda je člověk opravdu nemocný."

Bacilonosiči jsou také bez příznaků a přesto to jsou právě ti, kteří to šíří a jsou velmi infekční. Tak se chci zeptat jak tomu mám správně rozumět.

Mnohokráte děkuji za odpověď.

A.


Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2020-10-17 06:56:16

#13: -  

Dobrý den, no já to chápu tak, že PCR testy nejsou specifické pro průkaz infekce, že pozitivita PCR testu nerovná se infekce,protože PCR může zachytit třeba jen zbytky RNA viru, které jsou "mrté".. Viděla jsem i nějaké video amerických vědců, kteří vyloženě řekli, že asymptomatický pacient je neinfekční. Já to chápu tak, že i když je sice "pozitivní na PCR", tak my nevíme, jestli má v sobě živý RNA virus nebo je to jen záchyt něčeho, takže je vlastně zdravý, jen falešně pozitivní.. a selský rozum mi říká, když nemám příznaky, jsem zdravá.... Navíc, jestli to chápu správně, tak i očkovaní proti chřipce vykazují pozitivitu na PCR testy pro covid 19, tedy se jedná o pouze imunitní reakci na očkování, které PCR testy zachytí jako pozitivitu na covid.. pdajně nyní nemocnice zahlcují senioři z domovů důchodců, kteří jsou již přes měsíc stále pozitivní, ale bez příznaků.. možná se jedná o reakci na očkování proti chřipce... A k tomu bacilonosičství - to je jiná situace, to je vykultivování bakterie na např. Petriho misce, tedy živé bakterie, která vyroste, množí se, atd.. Jsem lékařka, ale nejsem imunolog ani infektolog, příjemný den.




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...