Petice proti vybírání autorských poplatků OSA za vlastní folklórní produkci

Quoted post

David Sládek
Autor této petice

#7 Re:

2015-04-04 09:06

#6: -  

Pokud máte se zněním a rozborem zákona pravdu, už tím, že se to tu signatáři dozví, dostává tato petice smysl.

Jak jsem napsal již dříve, výsledkem by měla být diskuze a konstruktivní návrh, jak situaci včetně nezastupovaných autorů řešit. Z logiky věci vyplývá, že nezastupovaní autoři jsou v současnosti teoreticky také autoři nově vznikajícího folklóru.

Děkuji za příspěvek

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#10 Re: Re:

2015-04-04 09:54:49

#7: David Sládek - Re:  

 Já Vám svým způsobem rozumím, diskuze a tlak na OSA je jistě na místě, ale proč v petici žádáte změnu legislativy, když potřebné již v legislativě zakotveno je? Přijde mi, že většina signatářů, včetně autora petice, se neobtěžovala s dohledáním relevantních informací a místo toho svou snahu zakládá na onom novinovém článku. OSA svou činnost postavilo na velmi kvalitním právním zázemí, stojí za ním spousta vlivných lidí, kteří z něj čerpají zisky v podobě autorských odměn. Tento krok proti němu je spíše nešťastný a podobně jako FOS tuto situaci neřešil a raděj nutil folklorní soubory platit tisícikorunové výpalné každý rok, neřeší náš problém ani tato petice.