Proti plnému uznání islámu v ČR

Quoted post

Tom

#295

2015-01-22 11:49

Nevím, co se tady tak složitě řeší. Prostě dát všem uprchlíkům jasně na výběr. Buď se vzdají své víry, pak jim můžeme pomoci a přijmout je, nebo mají smůlu. Musí jasně pochopit, že právě islám je příčinou, proč se na tom mají tak špatně, takže tahat sem to, před čím sami utíkají, absolutně postrádá logiku. Musí si vybrat, nemůžou mít vše - buď víru a bídu nebo nevíru a prosperitu. Pakliže je pro ně víra přednější než život, tak jim nemůžeme pomoci, je to jejich vlastní výběr. Prostě islám nespoluvytvářel dějiny naší země a nemá zde historické kořeny, tudíž zde není z kulturních důvodů žádoucí, ani se neprokázal jako bůhvíjaké obohacení, prostě jejich koncept náboženské společnosti je v nesouladu s naším plně sekulárním zřízením, tudíž není co více řešit. Není v našich silách rozlišovat dobré a špatné muslimy, to ať si vyřeší oni sami. Já mám právo vybrat si, koho domů pozvu jako hosta a koho nikoliv a když si někoho pozvu, tak to nejmenší, co od něj mohu očekávat, je, že bude plně respektovat a dodržovat moje kulturní zvyklosti a nesnažit se zde prosazovat ty svoje. Stejně tak ale musím já dbát na to, abych nevnucoval svoje kulturní zvyklosti jemu, takže žádný vývoz demokracie pomocí bomb, žádné vynucování svých zvyků suverénním státům a jejich ekonomické vydírání, ale nechat je být sami sebou. Kdyby se do nich nikdo nevrtal, určitě by žádný islámský stát nevznikl, každá akce vyvolá reakci. Globální problémy s islámským terorismem započaly právě od slavné Bushovy války proti terorismu, do té doby krom Palestiny nebylo o žádných muslimských teroristech ani slyšet.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#296 Re:

2015-01-23 13:15:47

#295: Tom -  

 To je sice pěkné a nedá se s tím nesouhlasit, ale proč by se asi tak měli vzdát víry, když tu pro ně máme již vystavené mešity, že!? Navíc, ředitel Muslimské unie ČR Mohamed Abbas by s tebou asi neponotoval.