STOP krácení dotací soukromým a církevním školám

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#152 Re: Reakce na příspěvek "Církevní školy ať si platí církev - nechcete přece po státu, aby hradil ...

2014-07-30 20:52

#145: - Reakce na příspěvek "Církevní školy ať si platí církev - nechcete přece po státu, aby hradil ..."

"Co se týče mší pro všechny, ty povinné spíše nejsou, jsou dobrovolné, ale kdyby už byli ... " ... Jste absolven(ka) církevní školy? Byla by 1 hodina náboženství a mše povinná i pro mě, když se hlásím k hinduismu?

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#159 Re: Re: Reakce na příspěvek "Církevní školy ať si platí církev - nechcete přece po státu, aby hradil

2014-08-02 19:14:22

#152: - Re: Reakce na příspěvek "Církevní školy ať si platí církev - nechcete přece po státu, aby hradil ...

Nejsem absolventka církevní školy, ale jsem studentka na tomto typu školy. Jedna hodina náboženství ano, ale jak jsem již zmiňovala, jedná se o přehled, učí se zde o světových náboženstvích, rozdíli mezi nimi a další věci, které se učí i na běžných školách v rámci základů sociálních věd. Mše konkretně na naší škole povinné nejsou, ale chodíme na ně většinou všichni solečně. I když někteří jsou nevěřící, sektaři, jiného náboženství nebo přímo ateisti.