Omluva za Tibet 2014

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#866 Re:

2014-05-01 19:17

#1: - Pan Maška ať mluví za sebe, a ne za občany ČR. Já jsem stejný občan ČR jako on a toto rozhodně Zaoprálkovi vytýkat nebudu. Je potřeba, aby vláda dělala vyváženou diplomacii ve prospěch ČR, a ne obětovat naše zájmy jakékoli etnické skupině ve třetím světě. Navíc Zaorálek neříkal nic o tom, že schvaluje politiku Číny vůči Tibetu v oblasti lidských práv atd. Ale Tibet je samozřejmě už dávno součástí Číny a není na světě ani jedna země, která by to popírala. Dokonce ani dalajlama nikdy nemluvil o samostatnosti, vždy zdůrazňoval, že Tibeťanům jde pouze o autonomii a respektování jejich národa, jazyka, kultury a náboženství. Pan Maška nechť si laskavě vyvěsí na okno svého domu tibetskou vlajku. Ať to udělá třeba i městská rada. Ale vláda musí mít rozum. To, že byl Havel kamarád s dalajlamou, je OK, ale to přece není v rozporu, abychom rozvíjeli obchod s Čínou, bez kterého se stejně neobejdeme.

 

Odpovědi

Jan Maška
Autor této petice

#964 Re: Re:

2014-05-03 10:29:04

#866: - Re:

Vážený pane,

mluvím za sebe, a k mému názoru se mnoho lidí připojilo. Nekladu si žádné právo mluvit za všechny občany ČR. To je zcela zjevné i z formulace "My, níže podepsaní...".

Říká se, že každý má právo na svůj názor. Včera jsem četl zajímavou úvahu na toto téma. Autor vcelku logicky poukazoval na fakt že takový přístup je špatný, protože v důsledku staví neopodstatněný názor nevzdělance na roveň názoru odborníka.

Já bych tento důsledek poněkud rozšířil: Dalším důsledkem je, že zároveň tento princip staví nemorálnost na roveň slušnosti a lidskosti. Myslím že toto je daleko horší důsledek. Nevzdělanec se může stát odborníkem, pokud má zájem se o problému něco dozvědět. Ale z nemorálního jedince se slušný člověk velmi pravděpodobně nikdy nestane.

S pozdravem,

Jan Maška

 

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...