PETICE PROTI OPĚTOVNÉMU ZAVEDENÍ MINIMÁLNÍ DANĚ

Quoted post

marrkula

#21 Re: Re: Bláboly

2013-10-22 05:31

#18: lisec - Re: Bláboly

Přesně, zaměstnanci nemají vůbec potuchy, co soukromničení obnáší. Od státu, ani od zaměstnavatelů nemáme nic, ba naopak, když marodíme, tak za nic, když jedeme na dovolenou, tak nejenom, že si na ni, jako každý, musíme našetřit, ale ještě si musíme našetřit na sociální, zdravotní, nájemné a zboží i v době nepřítomnosti a to nejsou malé korunky. Když zaměstnanec vydělá 20000,- hrubého, dostane cca 17500,- čistého. Soukromník, jako jsem já ( kadeřnice ) když vydělám 20000,-, sociální se zdravotním mne stojí 3800,-, nájemné s elektřinou 8000,-, kde jsou roční poplatky za popelnice a pojištění. Tak si to vážení zaměstnanci spočítejte. Dobře už bylo, bohužel :(

Odpovědi

Dolfa

#62 Re: Re: Re: Bláboly

2013-12-12 13:56:25

#21: marrkula - Re: Re: Bláboly

Tak já jsem za Paroubka podnikání zabalil a užíval si na ÚP, pohodička, místo abych platil státu, platil stát mě :-) Tahle minimální daň mě prostě sejmula a od té doby se mi žije skvěle, střídavě jsem zaměstnán, střídavě na pracáku, super. Do té doby jsem se snažil podnikat a platil jsem a platil, ale když jsem skončil účetně 75 000 v mínusu a chtěli po mě zaplatit další desítku daní, bylo už to na mě prostě moc. V téhle zemi to jde jen na černo, takže ČSSD prcat do ucha. Vůbec vám kluci nezávidím, a doporučuji se na to z vysoka vysrat, potom zjistí jaký přínos mají živnostníci. Protože i kdyby neměli přínos vůbec žádný, tak stát alespoň nic nestojí, až jich zase budou plné pracáky, bude to pro ekonomiku jistě skvělý prorůstový impuls :-)