PETICE PROTI OPĚTOVNÉMU ZAVEDENÍ MINIMÁLNÍ DANĚ


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-10-18 14:38

Je to svinstvo.Chcete-li něco "narovnat",snižte daně zaměstnancům.

Nepřihlášený uživatel

#2

2013-10-18 14:40

budem se modlit, jinak nevim, co bych jinyho delal. leda by mne prijal zeman nekam na ministerstvo :)

Nepřihlášený uživatel

#3

2013-10-18 14:56

Už jednou, po povodních, mě a osobu spolupracující, oranžády - především soudruh Sobotka, okradli o několik desítek tisíc korun. Do ztráty jsem se dostal, když jsem si půjčil 440000,- korun, abych znovu uvedl do života naši živnost!!! Ale minimální daň jsem musel zaplatit, odvolání, včetně stížnosti ombudsmanovi, bylo zbytečné.
kalousek

#4 volte pravici

2013-10-18 16:42

Volte pravici a nebude treba sepisovat petice tohoto druhu.Jedine ODS TOP09 vytvari podminky pro zivnostniky a podnikatele.Take je potreba oslabit vliv odboru,ktere se pletou i do veci,po kterych jim nic neni

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-10-18 16:52

V žádném případě nezavádet!!!

Nepřihlášený uživatel

#6 Re: volte pravici

2013-10-18 17:56

#4: kalousek - volte pravici

Pravici volím, ale top 09 mě zklamala, sami chtěli prosadit zkon o zvýšení daně pro živnostníky. :/


Nepřihlášený uživatel

#7

2013-10-18 18:08

kdejakej xindl by se na mě rád přiživil

Nepřihlášený uživatel

#8

2013-10-18 19:06

Tohle zavání Komunismem a likvidací soukromníků !!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-10-18 19:08

Tohle zavání komunismem a likvidací soukromníků !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
růža

#10 Varování

2013-10-18 19:09

Tohle zavání komunismem a likvidací soukromníků !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-10-19 03:05

luza lenochu odborářuuu at si platí za to nic nedělání

Nepřihlášený uživatel

#12 Komodor

2013-10-19 10:12

Odborářům klesá počet přispěvatelů, tak si to chtějí kompenzovat násilím na lidech, které z duše nenávidí, protože je Ti lidé nepotřebují.
Vojtěch

#13 Bláboly

2013-10-19 15:13

I odbory mají právo vyjádřit se.
Minimální daň je nutná. Motáte tady termíny
základ daně a daň.
Systém dospěl tak daleko, že živnostníci
oproti zaměstnancům mají mizerný přínos pro stát.
A stát je důležitý. Živnostníci rádi využívají
veřejná osvětlení, silnice, inženýrské sítě,
policii. Často jejich zákazníky jsou státní
instituce či státní zaměstnanci.
Když nebudete platit daně, budete mít nižší příjmy.


Nepřihlášený uživatel

#14

2013-10-19 16:22

Nevidím důvod aby odbory se míchaly k OSVČ,nám OSVČ nikdo příspěvky neplatí!Co si opravdu nevydřeme,tak nemáme.
blastra

#15

2013-10-19 17:15

no, a k tomu všemu by třeba mohli zavést ty registrační pokladny :D
BC

#16 Re: Bláboly

2013-10-19 18:18

#13: Vojtěch - Bláboly

Na spoustu věcí, které využívají živnostníci, má monopol stát. A stát si za svoje mizerné služby vybírá nepřiměřeně velké peníze. Pod hrozbou násilí. To jsou taky bláboly?


Nepřihlášený uživatel

#17

2013-10-19 22:57

V době ekonomické recese by bylo toto pro mnohé živnostníky likvidační... Kde brát, když zkrátka není odkud? Odbory jsou jaksi poněkud mimo realitu.

lisec

#18 Re: Bláboly

2013-10-21 11:10

#13: Vojtěch - Bláboly

Vážený soudruhu Vojtěchu. Je vidět že jste si to nezkusil naoastro.

Když Paroubek tohle tenkrát propagoval tak pravil: no když si nevydělají tak ať jdou od toho !!! Jsem teď v důchodu, ale spadnul jsem tenkrát do té kategorie, těch co jen tak, tak přeživali.

Ano, dle Paroubka jsem byl neúspěšný, ale neprudil jsem a nevyžadoval žádné podpory, sociální dávky a různé jiné příspěvky.

A věřte že švanda to nebyla. Směšné?, ale párkrát mě musel pomoci úspěšnější bratr, že to za mne zaplatil.

Máte ten pocit že hospodský, zámečník, pokrývač, a jiní, co od nikoho nic nechtějí, že se z nich snad stanou tak levicí nenáviděníni boháči.

Ano pro stát to není přínos, jen se ale musí odečíst ty různé podpory ...

P.S.: nedavno dávali skvělou sérii o mafii "KMOTR", sakra práce, ten soudruh Zavadil by tam mohl vystoupit bez jakéhokoliv pracného maskování ...


Nepřihlášený uživatel

#19

2013-10-21 17:04

Petice na netu jdou, tak proč nemůžeme po netu volit?
František

#20 Re: Bláboly

2013-10-21 17:23

#13: Vojtěch - Bláboly 

 Co to říkáte? Na státní zakázky nikdy nedosáhnu, v noci nepracuji, abych používal světla lamp, o botičky nemám zájem ... Minimální daň znamená, že si třeba zlomíte nohu, půl roku se z toho léčíte a zkoušíte to pak dohnat. Tak tak vyděláte na benzín, bydlení, sociální a zdravotní a příde někdo si vzít půlku z toho co jsem vyfakturoval. To je jak ve středověku ne?

marrkula

#21 Re: Re: Bláboly

2013-10-22 05:31

#18: lisec - Re: Bláboly

Přesně, zaměstnanci nemají vůbec potuchy, co soukromničení obnáší. Od státu, ani od zaměstnavatelů nemáme nic, ba naopak, když marodíme, tak za nic, když jedeme na dovolenou, tak nejenom, že si na ni, jako každý, musíme našetřit, ale ještě si musíme našetřit na sociální, zdravotní, nájemné a zboží i v době nepřítomnosti a to nejsou malé korunky. Když zaměstnanec vydělá 20000,- hrubého, dostane cca 17500,- čistého. Soukromník, jako jsem já ( kadeřnice ) když vydělám 20000,-, sociální se zdravotním mne stojí 3800,-, nájemné s elektřinou 8000,-, kde jsou roční poplatky za popelnice a pojištění. Tak si to vážení zaměstnanci spočítejte. Dobře už bylo, bohužel :(

Lenča

#22 minimální daně

2013-10-22 06:44

odbory by se o takové věci starat neměly, přisuzují si víc než mohou. ať se starají víc o zaměstnané a jejich podmínky v obrovských firmách a korporacích, ale na to odbory nemají odvahu.
minimální daň by znamenala konec malých živnostníků, ale jak jsem psala jinde, i malý živnostník je svobodný a státem neovladaný, tak možná o to jde. dosud živnostníci odolávali zbídačování, které jde u zaměstnanců a to někomu asi pořádně vadí. když zbídačit, tak všechny stejně, že?

Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Bláboly

2013-10-22 08:32

#13: Vojtěch - Bláboly

Minimální daň je nutná?

Vážený pane. Pracuji jako OSVČ již několik let. To že sem k tomu studoval a platil si školné nikoho nezajímalo. To, že i když jsem za rok vyfakturoval 40 000 a více méně tu samou částku jsem musel odevzdat na sociálním a zdravotním, to už bylo trošku silné kafe. A do toho bych měl ještě platit minimální daň? Co si nevydělám, to nemám. Ale sociální a zdravotní platit musím. Tak co tady plácáte o nutnosti minimální daně?

Bushi

#24 Re: Bláboly

2013-10-22 10:58

#13: Vojtěch - Bláboly

To neni pravda.

1/ jako zivnostnik platis vsechny neprime dane, na tom od kazdeho vyberou mnohem vic nez na danich primych

2/ dan z prijmu - 15 procent - platis, jenom pokud mas  "zisk" - tj rozdil mezi naklady a vynosy, pripadne pausalem a vynosy, minus odecitatelna polozka, kterou btw ma kazdy

3/platis socialni a zdravotni, tam uz pausal je

Ja mam  pocit, ze vsichni si mysli, ze zivnostnici jsou duvod, proc je stat zadluzenej, a pritom jsou to urednici a politici, co rozhazujou plnyma hrsma za picoviny (nepotrebne veci jako treba skarty, nefunkcni zbytecny databaze atd) a nejsou schopni za statni penize udelat ani jeden projekt tak, jak se v soukromem sektoru povazuje za samozrejme, tj. kvalitne, rychle a bez vicenakladu, za rozumnou cenu.

jako zivnostnik nemas dovolenou (nebo mas, ale nikdo te neplati), rucis celym majetkem, podpora v nezamestnanosti nula nula nic, ochrana zakoniku prace pro zamestnance je luxus, ktery nemas, nemocenska nula nula nic (ja jsem oficialne nemocnej nebyl 15 let, naposledy kdyz jsem by jeste zamestnanec). Duchod - uz dneska by to bylo skoro nic, pocitam, ze budu delat, dokud nepadnu. Obcas udelas praci a nekdo ti nezaplati. Pokdu delas s materialem, stejne musis odvest DPH, i kdyz ti nekdo dluzi. Kdyz ti neco ukradnou, jde to z tvy kapsy, ne z firemni. Vsechno, co potrebujes k praci, si hradis sam, zadna firma ti neda vybaveni, vercajk, pocitac, software, pripojeni k neti, vizitky nebo kyho certa potrebujes.

Podle me stat plny zivnostniku a malych firem na tom musi byt lepe nez stat plny zamestnancu montoven organizovanych v odborech. Uz jenom proto, ze ty montovny se diky odborarum casem zase odstehujou :) (napoveda: naklady na praci ;))


Nepřihlášený uživatel

#25

2013-10-22 18:56

Je to nesmysl... Jako živnostník nemám nárok na "placenou dovolenou" ani nemocenskou. Na stáří si musím vydělat a žádný zaměstnavatel mi nepřispívá. Sociální a zdravotní musím platit i když nevydělám na chleba jinak dostanu penále. Daň z vystavených faktur se mi započítává i když mi odběratel či zákazník nezaplatí, takže jsem v mínusu nejen za materiál, ale i daň? Proč to není jako v jiných členských zemích? Fakturu v těchto případech proplatí stát, který ji poté vyžaduje po dlužníkovi.