Petice za osvobození politického vězně Davida Ratha

Adil
Nepřihlášený uživatel

/ #271

2012-07-13 21:05

Stydím se za to,že žijeme v policejním státě.Kdo sledoval pozorně tuto kauzu od začátku a myslí mu to jen trochu,musel jasně vidět do nebe volající nesrovnalosti.Až za takové ovce považují ti,co vše zosnovali,občany této země.Mysleli si,že si nikdo hrubých chyb narychlo zosnované politické popravy MUDr Ratha nevšimne.Bohužel vidím,že těch,co jim to trochu pálí je žalostně málo.Kolik ještě obětí bude muset být,aby si všichni uvědomili,že v jednotě je síla,což znamená spojit se a začít jednat?Proti bezpráví,proti stále rychlejším popravám důchodců,invalidů,ale i mnoha dalších občanů naší malé země.Použila jsem silná slova?Myslím si,že ne.Mnozí se již nápravy nedožijí.Pomalu umírají,protože nemají na jídlo,na léky,vío a víc občanů ztrácí střechu nad hlavou,není práce ani pro mladé,mnohdy se uchylují ze zoufalství i ke krádežím.Ne,aby si bezpracně žili na vysoké noze,ale aby se zbavili exekutorů,aby nakrmili hladové děti.Bolí mě když vidím,jak nešťastně obrací korunky v ruce starší paní,stojící u zeleniny a ptá se mě:" Kolik bych si mohla navážit rajčat za 10Kč.Za víc nemohu,neměla bych na léky."Pomohu ji,ráda bych i přidala,ale sama mám tak málo,že musím počítat s každou korunou.Bolí mne,když slyším maminku,která nic nechápajícímu synkovi vysvětluje,že mu nemůže koupit broskve,že jsou příliš drahé a na námitky synka,proč to jeho kamarádce maminka koupí už nenajde odpověď.Je to jen maličký případ z desetitisíců dalších.Když se k tomu přidá bezmoc z nemožnosti jakéhokoliv zastání od těch,kteří by měli své občany chránit,je to opravdu k pláči.Při sledování případu MUDr Ratha mě přeběhl po zádech mráz.Maně jsem si vybavila vše co jsem četla o životě našich občanů z doby druhé světové války a 5O.let.I tenkrát bylo zoufale málo těch občanů,kteří se nebáli říci pravdu a snažili se proti té hrozné politické zvůli něco dělat.A od té doby uplynulo několik desítek let.Obávám se,že uplynou další a nic podstaného se nezmění.Kdyby mi bylo o pár let méně,neváhala bych z naší krásné,ale zloději devastované země odejít.Proto se ráda pod tuto petici podepisuji a žádám o propuštění MUDr.Davida Ratha.Bylo to viditelně  na politickou objednávku i když diletantsky provedené.Naši politici neumí hospodařit s majetkem nás všech,neumí vést naši zemi k prosperitě,ale co jim nelze upřít?Umí mistrovsky ovládat masy lidí.Moc dobře vědí,že utáhnou-li jim pořádně opasky,že stačí předhodit do médií(jimi plně ovládanými)udičku naditou milonama a nebo jen pár tisíci,aby se většina obrátila proti těm,koho jim označí.Bohužel,jakoby to,že někdo "údajně" ,má víc než oni lidem zaslepila mozek a oni nebyli schopni rozumně uvažovat.Stačí se podívat na různé demonstrace,lékařů,učitelů apdb.Do médií byly vpuštěny pouze požadavky na zvýšení platů,ostatní nikoliv.Zdravě uvažující člověk by si vybavil slova J.A.Komenského :"Je-li zdravá duše a tělo národa,je to prosperující,spokojený národ."Pod pojmem duše národa myslel učitele,vzdělání všeobecně a pod pojmem národa myslel na lékaře,zdravotnictví a vědu.Netušil tenkrát,že se z naší země stane stát zlodějů,kterému kvapem ubývá mravní síla.Adil