Petice proti hodnocení písemných maturitních prací z češtiny

HoJu
Nepřihlášený uživatel

/ #23 Re: Re: Re:

2012-06-18 23:15

#22: - Re: Re:

Omlouvám se ale dle mého píšete celkem nesmysl. 
U ustní zkoušky by váš měl zkoušet učit, který vás učil češtinu a to z prostého důvodu - každý učitel má svuj styl výuky atd.. To snad platí i pro sloh ne?
Něco divného na tom, že u učitele máte slohovky za 1 a u maturity dostanete za 5 ne?
Uvedu svůj příklad : Slohy už od ZŠ jsem měl vždy za 1 nebo za 2 (to platilo i na SŠ), proto jsem šel ke slohu vklidu a sebevědomě. Psal jsem úvahu neboť jsem jí psal vždy a jakékoli téma jsem napsal dobře s tím že učitelka hodnotila podle "tabulek" cermatu. Není na tom alespoň něco trochu divného?

Kromě toho někdo dostane 5tku (ani nedostane svojí práci opravenou, na některých školách vám neopravenou práci okopirují a dají vám jí aspoň neopravenou - mi ji nedali vubec jedine nahlednout ale nesmim fotit, nic (pardon ale to mi je na nic, odvolavali se na to že nemůžou)), když nekdo dostal slohovku neopravenou ze školy a nechal si ji ohodnotit jiným hodnotitelem (vyškoleným rovněž cermatem)  a ten mu řekne že to vidí třeba na 3jku určite. To není divné? Kde je ta objektivita?

Učitel na škole váš aspoň zná, chápe už vaše myšlenkové pochody atd..