Záchrana dráhy Mutěnice-Kyjov

obyvatel Dubňan

/ #245

2012-02-07 15:55

Dobrý den, mám pocit že se k rušení této dráhy vyjadřují jen lidé, kteří tady nebydlí. Dříve, než se k této problematice vyjádříte, přijeďte se radši podívat a přesvědčit na vlastní oči.Taky nejsem pro, aby se rušilo, to co se tvrdě vybudovalo a fungovalo. Ale to je již hodně dávno a dnes tato dráha už minimálně 10 let nefunguje. A i předtím tam jezdili tak 2 lidi. Kde jsou ty časy, kdy jsem touto dráhou jezdívala do školy a nebylo si kam sednout. Tato dráha - např. tady v Dubňanech je mimo obec a já musela rychlou chůzí 20 minut spěchat, abych vlak stihla. Když je člověk mladý, tak to neřeší, ale starší člověk si raději počká v centru města na autobusové spojení. A je tady ještě jedna věc. Bezpečnost - v prázdných vagónech vlaků. Sama jsem byla svědkem útoků skupinky mladíků, kteří útočili ve vagonu na jednoho pána. Bylo to tak nebezpečné, že jsme se bála o život a řeknu to narovinu, byla jsme ráda, že si vybrali toho pána a ne mně, jako terč nadávek a kopanců. A nedovoláte se nikoho.A v autobuse máte aspoň šoféra. V našem okolí ještě funguje lokálka z Hodonína do Mutěnic a dál. Můžu Vám říct, že v jednom vagóně jezdí max jeden až dva pasažéři. Prostě je jiná doba.A pokud tato cyklostezka bude sloužit k tomu, aby ti co normálně jezdili vlakem a už nejezdí - aby aspoň parkrát nejeli autobusem, ale použili kolo, tak pak je to v pořádku. Tak to je názor "dubňáka".