Záchrana dráhy Mutěnice-Kyjov

Machala Oldřich

/ #190 Re: Re: Re: Předmět

2012-01-23 23:23

#163: - Re: Re: Předmět

Co jsem udělal? Já to sem napíšu a Vy budete oponovat tím, že se vychvaluji. Spíše kontaktujte starostku Násedlovic, co jsem dělal na ždáňce a už teď se uvažuje o obnovení provozu. Aktivitu po mě převzal pan Pavel Marek a dokončuje už formálnosti a podrobnosti k provozu. Co se mutěnky týká, tak jsem pořád trval na jednom dopravci, aby jezdil do Mutěnic z Brna přes Kyjov, Svatobořice a Dubňany. Odjezdilo se takto spousta vlaků po zastavení dopravy. Čím více vlaků začalo po zastavení dopravy jezdit, tím to bylo horší a dělalo se vše pro to, aby soukromník na trať nejezdil. Holt bylo tolik vlaků, že to někomu vadilo a bylo by přece proti zájmu někoho dokázat, že se ta trať dá provozovat. Nehodlám tu psát vše od A do Z, ale zeptejte se paní starostky Násedlovic, co jsem dělal a dělám na všech tratích, kterým hrozí zánik. Například do Koryčan jsem v roce 2007 zavedl vlak po 27 letech od zastavení osobní dopravy. Ujalo se to a příležitostně se jezdí do dnešní doby, KPKV už tam má základnu a bude rozjíždět provoz dle požadavku zákazníků. To co dělám já a co dělá spousta lidí kolem málo kdo vidí, spíše nikdo vidět nechce. Pokuste se domluvit s nějakým dopravcem o zavedení vlaku od někud někam, přes takovou lokálku, jako je Kyjov Mutěnice a potom uvidíte, pokud to budete dělat sám, kolik to zabere času a kolik jízd vám zamítnou bez odůvodnění. Napřed si todle vyzkoušejte, ověřte si několikaletou záchranu ždáňky od paní Mokré z Násedlovic a potom piště, co tedy kdo konkrétně pro co udělal. Udělal jsem dost a kolikrát i víc, než bylo zdrávo. To vše vyvrcholilo tak, jako na ždáňce. Ždáňka ožila a pokud se do něčeho nebudou cpát obálky a jednat tak jako já na bráchu a brácha s obálkou na mě, tak se rozjede i mutěnka.

Co vy jste udělal pro cyklostezku Vy? Rozkrádal trať, nebo jak jste k tomuto přispěl? Já se jen ptám, z ničeho Vás neobviňuji.

Jinak se omlouvám za pozdní odpověď, byl jsem celý den v Praze.