Uzavření škol do konce školního roku

katka

/ #150 Nepřijde mi to normální..

2020-04-11 11:02

Jsem učitelka na střední škole. Je mi 35  což si nemyslím,že bych byla vyloženě v té extra ohrožené skupine, ale taky to mohu dostat. Nedalo mi to a musím se k tomuto vyjádřit. Petici jsem podepsala. Jako učitelka i jako matka dítěte nemůžu povolit aby se žáci vrátili do škol. Nejdříve v září. To si opravdu někdo myslí, že žáci budou dodržovat ty odstupy a budou mít roušky celý den? Opravdu? Prosím vás..znám své studenty. Jakmile učitel odejde ze třídy, roušky si sundají a sednou si k sobě. A navic, po skončení výuky se stejně všichni seskupí a někam si zajdou aby si dali cigárko a pokecali. Někde to chytí, ohrozí sebe, své rodiny a i učitelský sbor. A co pak budou dělat, kdyby nebudou učitele? U nás v učitelském sboru mám dva kolegy, kdy oba pár let zpátky prodělali rakovinu a na tyto nemoci jsou náchylní. Kolegyně dokonce říkala, že pokud se do školy půjde tak že hodí marod protože už si znovu něčím takovým projít opravdu nechce a má z toho strach a já se jí vůbec nedivím. Taky bych tam pak nejradši nesla. Mám strach i o své dítě i o své žáky. Jsem třídní učitelka závěrečného ročníku a narovinu..jak už tu někde psalo více lidí, jak maturantům tak i závěrečným ročníkům bych ty listy dala prostě "zadarmo". Vím, že se to hodně lidem nebude líbit, ale taky vím, že u závěreček je velká komise, někdy k tomu i inspekce. + Teda žáci. To je hromada lidi a je to obrovské riziko pro všechny. Bavili jsme se o tom s ostatními kolegy a někteří sice nesouhlasili, ale většina jsme se shodli na tom, že nejlepší by bylo jim ty listy dát prostě podle průměru a třeba jim zadat nějakou práci z vědomosti aby si vypracovali a poslali na mail. Moji žáci - kadeřníci k tomu mají i praktické zkoušky kde si hledají modely na kterých pak práci budou vykonávat. Ti modele nejsou jen z našeho města ale z celého kraje nebo i jejich příbuzní ještě z větší dálky. A  jsou to většinou starší lidé. To je dalších X lidí + komise. Prosím vládu aby aspoň trochu přemýšlela a ještě si to rozmyslela, než budou chtít děti pustit do školy.. a já opravdu nechci a nehodlám být celý den v roušce. Stačí mi když jdu nakoupit a tu hodinu se v tom nedá dýchat.. prosím nechte děti doma do září..




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...