Uzavření škol do konce školního roku

Uzavření škol do konce školního roku / Oznámení / Roušky / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#126

2020-04-10 18:50

Chci se zeptat máte už nějak v plánu posílat petici dál, aby se s tím stihlo něco udělat.

Nepřihlášený uživatel

#127 Re:

2020-04-10 18:57

#126: -  

Osobně si myslím, že chtějí počkat do konce Velikonoc a pak ji poslat na MŠMT nebo s ní nějak jinak naložit.
Mimoto se začíná šířit zpráva, že školy dostaly oficiální vyjádření od MŠMT, že mají počítát s otevřením škol 18. 5. Takže možna už o tom rozhodli..


Nepřihlášený uživatel

#128

2020-04-10 19:15

Dobrý den vláda je prostě podle me padla na hlavu jak chtej do hlidnout na do drzovani rozestupu u děti a aby seděli v rouskach  4 hod nebo 5 hod atd a děti ve školkách at jsou radši školy i školky uzavření do konce června a at jdou v září děti do škol a školek to bude nejlepší


Nepřihlášený uživatel

#129

2020-04-10 19:45

Nechte to naodbornících kdy se otevřou školy Myslím že není třeba kvůli tomu kdy se otevřou školy podávat petici nebo jestli zůstanou zavřené jen oni tomu rozumí víc.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2020-04-10 20:10


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2020-04-10 20:12


Tomáš Rejtek

#132 Komentář

2020-04-10 20:13

Brzké a neuvážené otevírání škol a to včetně VŠ, je hazardem jak s životy žáků, tak pedagogického sboru.


Nepřihlášený uživatel

#133 Re: Re:

2020-04-10 20:15

#125: - Re:  

Školy se neotevřou jinak to bude je jich chyba a lidi nikam stejně nepůjdou jenom malá vecins ale myslím si že ještě dost lidí neví o petici 


Nepřihlášený uživatel

#134 Re: Re: Re:

2020-04-10 20:20

#122: Honza - Re: Re:  

Pravopis dává slovům váhu, větám ten pravý význam a sdělení dodává formu a eleganci.

Mír s vámi.

Gogohos

#135 Re: Re: Re: Re:

2020-04-10 20:28

#134: - Re: Re: Re:  

Já dřeva mám zvěčiny předmětů dobré známký ale jsem dyzlekty a pravopis mi nikdy nešel takže mě to třeba dost uráží co tu bišeš

 

 

 

Gohos

#136 Re: Re: Děti

2020-04-10 20:31

#96: - Re: Děti 

Přesně měli si je líp vychovat

Random

#137 Re:

2020-04-10 20:54

#11: -  

Nemám co dodat 


Nepřihlášený uživatel

#138 Re:

2020-04-10 20:59

#1: -  přesně tak, jsem učitelka a moje děti ve škole dříve jak v září nikdo neuvidí!

 


Nepřihlášený uživatel

#139

2020-04-10 21:56

Letos mám maturovat a stojím před rozhodnutím jestli jít do školy, maturovat a ohrozit dvě babičky, se kterými žiji v malém bytě, nebo do školy nejít a dostat maturitu „zadarmo” nebo vůbec. Stát tvrdí, že důchodce ochrání před kontaktem s nákazou. Jak je chce ale ochránit před hrozbou, kterou jim někdo jako například já, dopraví nechtěně přímo až do jejich domovů? Naše škola navíc nezvládá dálkové vyučování. Každý učitel úkoly zadává jinak a bez ohledu na hodiny. Jako pro maturanta z nástavbového studia je to velmi náročné a mnoho mých spolužáků se shodlo, že s takovým přístupem nemají nástavbová studia šanci maturitu složit.

Nepřihlášený uživatel

#140

2020-04-10 23:14

Nebudu sedět v roušce ve škole 6-8h..

Nepřihlášený uživatel

#141 Re: Re: Re:

2020-04-11 00:54

V komentáři 125 nešlo o otevření škol, ale o gramotnosti toho, kdo "si myslí", že není s chozením detí do škol problém

nick

#142 Re:

2020-04-11 05:57

#6: -  

Oprava :

školy měly

zapomněli

nejsem učitelka, ale u studentky střední školy bych čekala alespoň správný pravopis.

Marie

#143 Re:

2020-04-11 06:11

#119: D -  

Už za Vaši krásnou češtinu a perfektní zpracování úvahy, bych Vám dala výbornou z českého jazyka. Přeji Vám hodně zdraví a zdaru.


Nepřihlášený uživatel

#144

2020-04-11 08:17

Myslím, že by se tahle petice měla už poslat. Kontroluju to tady denně, a myslím, že jsme už dosáhli vrcholu. Největší nárůst podpisů byl po zveřejnění petice médii, ale teď už je zbytečné čekat až do konce Velikonoc, protože víc z toho nevytřískáte.

Prosím, už to pošlete, ať nepropásneme šanci. Jestli tu bude 82k nebo 87k podpisů je už ve finále jedno. Děkuji 


Nepřihlášený uživatel

#145

2020-04-11 08:48

Co se stalo/co se bude dít s petici? Možnost podepsání není, protože autor petici uzavřel. Co se bude dít dál? 


Nepřihlášený uživatel

#146 Re:

2020-04-11 09:01

#145: -  

To se uzavřelo par minut zpátky. 


Nepřihlášený uživatel

#147

2020-04-11 09:40

Přijde mi na hlavu že Prymula řekne, že když si lidi zajdou na pivo teď, tak je to jakási tikající bomba. Přitom v těch otevřených hospodách přes okno lidé dodržují 2 metrové rozestupy a nikdo nesedí u hospody. A pokud jo, tak někde na trávě a to dost daleko od ostatních.

Ale to, že chce pustit milion děcek do škol už za měsíc mu nepřijde jako tikající bomba? Podle něj je 500 žáků v jedné škole méně než 20 lidí v hospodě s rozestupy? Je to celé na hlavu a jde vidět že nikdo nemá plán, jen plácají nesmysly. Všichni z těch "vyšších" doufají jenom, že se otevřou školy v půlce května, ale nevidí vůbec ty problémy... je jim to vlastně jedno. Nikdo ještě neodpověděl ani na jednu otázku, kterými se zabývá právě tato petice. Ty otázky měli mít vyřešené už dávno a ne aby jsme my studenti, rodiče a učitelé je požadovali a museli podepisovat petici a shánět kontakty na ty, kteří nejsou za tohle zodpovědnost.


Nepřihlášený uživatel

#148

2020-04-11 09:43

Plně s vámi souhlasím. Doufám, že vláda a hlavně ministr školství se začne touto iniciativou rodičů brzo zabývat, vzhledem k masivní podpoře rodičů a celé veřejnosti v tomto ohledu. Můj syn má astma, já rovněž a bydlíme s babičkou, které je přes 70 let a má vysoký krevní tlak a problémy se srdcem. Hlavní hygienička veřejně prohlásí, že osoby s touto indikací jsou rizikové a mají se chránit a vyhýbat jakémukoliv promořování. Jak chce tedy toto vláda ošetřit? Nebo dostaneme respirátory 3, které jediné proti nakažení mohou ochránit? Když je nemá ani řada exponovaných zdravotníků? Absolutně nedomyšlené. Rozhodnutí typu "ruská ruleta"! Já osobně jsem tedy rozhodně proti otevření škol za této situace.
Petr

#149 ..

2020-04-11 10:44

Všude v televizi i ve zprávách na internetu o téhle petici píší, ale říkají, že tak či tak se prostě do školy půjde v půlce května protože už to bude v pořádku celá tahle situace a že se to v pohodě zvládne a takhle. Já a několik tisíc dalších rodičů svoje děti do školy nepustime. To se ta vláda úplně pomatla? Dochází jim, že jakmile se to úplně neuklidní a pustí děti do školy může to s největší pravděpodobností znovu propuknout? To jim je asi jedno, zdraví mladých prece ignorujme:)) na školách je tolik dětí které mají ať už astma a nemohou být v rouskach celý den, nebo mají jine nemoci se slabou imunitou. To si vláda asi neuvědomuje. A nebo uvědomuje ale stejně to chce risknout, to je vtipné:).. zajímá mě, co budou dělat jestli se teda do školy půjde a pak to zase propukne a lidi jim to budou hodně vyčítat. A co víc, pokud bude další karanténa která kvůli jejich myšlení bude v létě, nikdo a hlavně studenti jim za to vděční nebudou a to si to vláda pěkně schytá :D a maturity či závěrečky? Ježiš tak jim to prostě můžou normálně udělat podle průměru známek co měli ve škole a podle toho, jak si plnili povinnosti. Ty, co mají špatne známky nebo teda propadaji, bych poslal v létě na opravky a konec. No..tohle bude ještě zajímavé si myslím..

katka

#150 Nepřijde mi to normální..

2020-04-11 11:02

Jsem učitelka na střední škole. Je mi 35  což si nemyslím,že bych byla vyloženě v té extra ohrožené skupine, ale taky to mohu dostat. Nedalo mi to a musím se k tomuto vyjádřit. Petici jsem podepsala. Jako učitelka i jako matka dítěte nemůžu povolit aby se žáci vrátili do škol. Nejdříve v září. To si opravdu někdo myslí, že žáci budou dodržovat ty odstupy a budou mít roušky celý den? Opravdu? Prosím vás..znám své studenty. Jakmile učitel odejde ze třídy, roušky si sundají a sednou si k sobě. A navic, po skončení výuky se stejně všichni seskupí a někam si zajdou aby si dali cigárko a pokecali. Někde to chytí, ohrozí sebe, své rodiny a i učitelský sbor. A co pak budou dělat, kdyby nebudou učitele? U nás v učitelském sboru mám dva kolegy, kdy oba pár let zpátky prodělali rakovinu a na tyto nemoci jsou náchylní. Kolegyně dokonce říkala, že pokud se do školy půjde tak že hodí marod protože už si znovu něčím takovým projít opravdu nechce a má z toho strach a já se jí vůbec nedivím. Taky bych tam pak nejradši nesla. Mám strach i o své dítě i o své žáky. Jsem třídní učitelka závěrečného ročníku a narovinu..jak už tu někde psalo více lidí, jak maturantům tak i závěrečným ročníkům bych ty listy dala prostě "zadarmo". Vím, že se to hodně lidem nebude líbit, ale taky vím, že u závěreček je velká komise, někdy k tomu i inspekce. + Teda žáci. To je hromada lidi a je to obrovské riziko pro všechny. Bavili jsme se o tom s ostatními kolegy a někteří sice nesouhlasili, ale většina jsme se shodli na tom, že nejlepší by bylo jim ty listy dát prostě podle průměru a třeba jim zadat nějakou práci z vědomosti aby si vypracovali a poslali na mail. Moji žáci - kadeřníci k tomu mají i praktické zkoušky kde si hledají modely na kterých pak práci budou vykonávat. Ti modele nejsou jen z našeho města ale z celého kraje nebo i jejich příbuzní ještě z větší dálky. A  jsou to většinou starší lidé. To je dalších X lidí + komise. Prosím vládu aby aspoň trochu přemýšlela a ještě si to rozmyslela, než budou chtít děti pustit do školy.. a já opravdu nechci a nehodlám být celý den v roušce. Stačí mi když jdu nakoupit a tu hodinu se v tom nedá dýchat.. prosím nechte děti doma do září..




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...