Uzavření škol do konce školního roku

Uzavření škol do konce školního roku / Oznámení / Roušky / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2020-04-09 18:44

Ano ale do školy nikdo nepůjde tak k čemu to potom bude jelikož každý chce nechat své děti doma jako já.

Nepřihlášený uživatel

#2

2020-04-09 18:51

Nevezmou!Ještě dnes jich nemá nikdo dostatek.A ty co měly přijít občanům,tak ty také nikdo neviděl.

Nepřihlášený uživatel

#3

2020-04-09 18:53

Pokud by se mělo nastoupit... Prostě by byla na místě velká stávka a skutečně by i tak všichni žáci zůstali doma. Na protest.. 


Nepřihlášený uživatel

#4 Děti

2020-04-09 18:56

Já Nikam svoje děti nepustím... at to vlada nechá na začátek školního roku... dětem se domaci učení libi a mě taky alespon se o ně tolik nemusíme bat.


Nepřihlášený uživatel

#5

2020-04-09 19:00

Dobrý den úplně s vámi souhlasím. Je to hodně těžké.

Nepřihlášený uživatel

#6

2020-04-09 19:01

Já nesouhlasím s tím že by školy měli být zavřené do září a v září by se měli otevřít. Já jsem na střední škole a je pro mě velmi těžké se učit z domova. Ve škole mi to vysvětlují učitelé, ale doma mi to nevysvětlí nikdo, protože nerozumí tomu co se ve škole učíme a nebo to zapoměli. Kasíková

Nepřihlášený uživatel

#7

2020-04-09 19:03

Bohužel tam nahoře nesedí nikdo kdo má rozum. I kdyby školy otevřeli, nikdo by tam nešel. Tak proč to komplikovat, když nám studentům, vysokoškolákům, žákům a jejich rodičům stačí vyhovět. Nebudu dojíždět do školy 3 hodiny vlakem a riskovat nákazu jak mých učitelů, spolužáků, mého okolí a ještě k tomu mé rodiny. To si radši zopakuji celý třetí ročník až se tahle situace uklidní. Ať si do té školy klidně někdo jde, věřím že ne pro každého je to lehké se učit doma (jsem mezi nimi), ale prostě to zvládat musím. Radši se s tím poperu přes hovor se spolužáky či mým učitelem než být s nimi v přímém kontaktu a ohrožovat se navzájem.


Nepřihlášený uživatel

#8 Nejdu

2020-04-09 19:06

Já Nikam své děti nepustím ani nahodou.... však se můžete kouknout kolik lidi nechce pustit svoje děti do školy a to je jenom začátek bude jich víc a víc počet pořád rosté hodně rychle nahoru 72 tisic zatím ale bude jich za chvilku 100 a potom 150 a jestli se otevřou školy bude se všude hodně protestovat a to snad nechcete.


Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2020-04-09 19:10

#6: -  

Za těch pár týdnů už stejně nikdo nic nedožene. 
Podle mého názoru je to zbytečné riziko nákazy. 


Nepřihlášený uživatel

#10 Re: Re:

2020-04-09 19:11

#9: - Re:  

Souhlasím s tebou pravda.


Nepřihlášený uživatel

#11

2020-04-09 19:12

Sice je pravda, že se mi učí ve škole lépe než doma. Co si budem - středoškolské studium není už tak jednoduché. Ale i když bych se chtěla vrátit do školy, myslím si, že je to nesmyslné. Jak už bylo řečeno, měla by se dodržovat opatření. Upřímně, ráda bych věděla, jak chtějí dodržovat odstupy na škole kde je 700 žáků (+učitelé v rizikové věkové kategorii), a jak chtějí sehnat tolik roušek, to je mi ještě větší záhadou.
Doufám, že dospějí k inteligentnímu rozhodnutí a do škol se vrátíme až v září, protože představa, že se denně potkám se spoustou potencionálních přenašečů (!počítejme k tomu i cestu z a do školy, po městě...) a mohu se nakazit a sama to pak roznést všude možně - třeba i mezi prarodiči(i když s nimi se teď nestýkám), nebo staršími lidmi které potkám ve městě- mě opravdu děsí...



Nepřihlášený uživatel

#12 Re:

2020-04-09 19:12

#6: -  

V dnešní době je mnoho možností jak se spojit s učiteli či spolužáky. Stačí komunikovat mezi sebou. Takhle se s tím pereme my. Někdo něčemu nerozumí, bum dáme hovor a někdo mi to vysvětlí. I na výšce to funguje. :) Hodně štěstí při učení, holt je to těžká situace.


Nepřihlášený uživatel

#13

2020-04-09 19:14

Jsou tu i studenti, co jsou ubydlení na intru a není jich zrovna málo. Pro tyto studenty by musel být počet roušek aspoň dvojnásobný, ne? Nebo takové roušky bychom si už museli obstarat sami?! S rouškami mají problém i v nemocnicích(pokud se nemýlím), myslím si, že na rozdávání moc zrovna nemají... A pokud by se rozdávaly látkové roušky, tak by musel být počet roušek mnohem větší, jelikož takové roušky vydrží jen něco okolo hodiny... Jinak ještě dodám, že ikdyby maturita se dala úředně všem, tak prostě i ti, co by maturitu nedali, tak nemají vyhráno, však přeci když se člověk hlásí někam na práci, tak ho čeká pohovor, a pokud bude na pohovoru někdo, kdo je inteligentně jinde...


Nepřihlášený uživatel

#14 Re:

2020-04-09 19:15

#6: -  

Máte pravdu, vy tu školu potřebujete dost. Mrkněte doma alespoň na pravopis. ;)

Liberečák

#15 Re:

2020-04-09 19:21

#6: -  

A co se chceš naučit za těch pár dnů do prázdnin? Akorát ohrozíš sebe a celou svojí rodinu.


Nepřihlášený uživatel

#16 Re: Re:

2020-04-09 19:24

#15: Liberečák - Re:  

Přesně souhlasím s tebou nechci taky ohrozit svou rodinu.


Nepřihlášený uživatel

#17

2020-04-09 19:26

A co bude s chronicky nemocnými dětmi?

Nepřihlášený uživatel

#18 Re:

2020-04-09 19:28

#6: -  

Neděláš nám na GymDK moc dobrou pověst... 


Nepřihlášený uživatel

#19

2020-04-09 19:33

Na mě škole by to třeba nešlo vůbec dodržovat. Je tolik žáků, že nejsou třídy. Nebylo by možné sedět po jednom. Vyučovalo se j v jídelně nebo na chodbě. Chodba má sotva 3 metry na šířku. Každou hodinu přecházíme do jiné třídy. A v tom teplu sedět v roušce. Tak to by bylo otřesný. Mám brigádu v obchodě a bývám tam tak 7 hodin a roušku měním po 3 hodinách. Dýchání je opravdu na prd.

Nepřihlášený uživatel

#20

2020-04-09 19:33

Vážení, petici jsem podepsal také. Dle mého názoru, by bylo ohromné riziko spustit opět výuku ve školách. Opatrnost, a ta nejvyšší je na místě. Může dojít k nesmírně rychlému zvratu a bude tolik nakažených, že nemocniční kapacity nebudou schopny tento nápor ustát. Tím zároveň dojde k negaci všech opatření a úsilí, která naše republika vynaložila. Pokud by došlo k nárůstu nakažených osob spuštěním školní výuky, nebudou prázdniny, dovolené, tábory atd. , ale bude karanténa a velké problémy. Žáci a studenti nejsou výrobní sféra ani ekonomická priorita, tak je třeba jim režim uvolnit až jako posledním. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření a rozhodnutí. Česko a Slovensko jsou zatím na tom lépe než okolní státy, a proto je nutné nechvátat a být trpělivý. Čím víc hlasů, tím lépe. Doporučuji shromáždit co nejvíce argumentů pro uzavření škol a využít naše média. Držím Vám palce. S pozdravem, Ing. Richard Mácha Praha 6

Nepřihlášený uživatel

#21

2020-04-09 19:35

Naprostý souhlas!!! Ministerstvo je musí obstarat!

Nepřihlášený uživatel

#22

2020-04-09 19:39

Dobrý den , pravda.A navíc nedovedu si představit, že žáci se sluchově postižení nelze výuku s roušky, z důvodu orální metodu potřebujeme. Dík Petr

Nepřihlášený uživatel

#23

2020-04-09 19:40

Asi tak... taky by mě zajímalo jak se bude dodržovat odstup 2m?
V

#24

2020-04-09 19:41

Otevření škol je teď opravdu velkým rizikem. Ano, škola je důležitá, ale zdraví je přednější. Normálně teď funguje online výuka a kdybychom do školy šli cca na 1 měsíc tak toho stejně moc nedoženeme. Nehledě na to, že by určitě bylo plno žáků, kteří by opatření nedodržovali. Pokud by pouze jeden nemocný šel do školy, tak je to v háji. Rozšíří se to ve škole, rozšíří to mezi kamarády kteří chodí na jiné školy a nakonec to všichni žáci rozšíří do svých rodin. Mnoha učitelů je v rizikové skupině a taktéž studenti trpící chronickými nemoci. Tak stejně rodiny studentů, které mohou být nemocné či staré členy. Školy jsou ty nejhorší místa k otevření při téhle situaci. Pokud jde vládě tak strašně o ekonomiku, tak by si možná měli uvědomit, že kdyžby se epidemie rozšířila tak moc a umřely by stovky lidí, ekonomika bude horší. Ven teď nechodím. Chodím venčit psa na cca 5 minut v roušce a stačí mi těch 5 minut k tomu, aby se mi špatně dýchalo. S každou aktualizací stránky přibyde několik podpisů. Sama se bojím návratu do školy. Jezdím přecpanou šalinou a následně vlakem. Nákazy jsem se bála i kdyz sem teprve dorazila. Doufám, že vládě nakonec dojde, jak moc je to špatný nápad. Děkuji. Jistota je jistota.


Nepřihlášený uživatel

#25 Uzavření škol

2020-04-09 19:42

Dám vám tady několik argumentů, které jasně svědčí o tom, že není rozumné a prakticky proveditelné otevřít školy. Myslím, že o tom přesvědčím i ty, kteří si doteď stojí za tím, že by se školy otevřít měly. Předem ale upozorňuji, že komentář bude delší. Takže momentální výroky jsou takové, že se do škol půjde v polovině května/v druhé polovině května za podmínky, že bude dostatek roušek, desinfekce a teploměru. 1. Teploměry - chtějí dostatek teploměrů, z toho jasně vyplývá, že mají v plánu kontrolovat teplotu žáků/studentu. Jak chtějí zkontrolovat teplotu při vstupu do škol všem žákům? Na naší škole je nás přes 600. Kdo tu teplotu bude každému individuálně měřit? Školník? To abychom do té školy šli na 5. 2. Roušky - to opravdu chtějí, aby žáci seděli v rouškách na SŠ 7 nebo déle hodin vkuse? Nedokážu si to moc reálně představit, jak by to fungovalo, když v květnu nebo červnu je v třídách bezpečně okolo/přes 30° C. Třídy nejsou klimatizovány a pere do nich slunce celé vyučovací hodiny. Z toho, co mluví/píšou rozumím tomu, že chtějí lékařské roušky zařídit do škol. Je opravdu toto možné? Vláda stále tvrdí, jak mají dostatek pomůcek. Přitom se stále praktičtí lékaři ozývají, že mají 1 roušku na celou pracovní dobu. Roušek do této doby stále není dostatek. Aby byly roušky účinné, nesmí zvlhnout - proto by se měly měnit co 20 minut. Když vezmeme, že máme 7 vyučovacích hodin, tak to znamená, že je potřeba pro 1 žáka cca 21 roušek + do toho ještě tak ještě jednu na cestu do školy a jednu z ní. Co poté učitelé? No dobře, dejme tomu, že žáci to těch 7 hodin vydrží, ale co učitelé? Ti musí 7 hodin mluvit u tabule, jak bude pro ně možné 7 hodin mluvit v roušce? To je ale všechno SŠ, kde žáci mají už více rozumu a byli by ochotní nařízení dodržovat, co ale takové ZŠ? Jak chtějí zařídit to, aby hlavně děti na 1. stupni (ve věku 7 - 12 let) dodržovali roušky? Tedy hlavně zacházení s nimi. To si opravdu myslí, že 7 roční dítě dokáže mít třeba 4 nebo 5 hodin roušku na puse? Že si na ní nebude sahat? Jak by se svačilo nebo pilo? Nesvačilo a nepilo? Vezměte si, kolik by těch roušek bylo potřeba. Nevím kolik studentů je průměrně na jedné SŠ, u nás to je okolo 600. 600*21 = 12 600 roušek na jeden den pro jednu školu. No a teď to vynásobte všemi ZŠ a SŠ v ČR + VŠ, na které chodí ještě více studentů. Nehorázné kvantum, které nemůže vláda sehnat. Berte také v úvahu, že mnoho žáků je astmatiků, jak moc by bylo možné pro ně být celou dobu vyučování v roušce? 3. Desinfekce - někdo si tam opravdu myslí, že bude dostatek i desinfekce? Dodnes není dostatek desinfekce ve zdravotnictví. Obecně tím myslí asi hygienu ve školách. Tak jak chtějí zabezpečit to, že žáci se nebudou třeba shlukovat na záchodech, tam si sundávat roušky, bavit se mezi sebou a porušovat nařízení? Jak chtějí zabezpečit, že si žáci budou správně mýt ruce tak, jak je potřeba? Učitelé budou na záchody chodit se žáky? To chtějí, aby uklízečky místo povytíraní desinfikovali po každém vyučování celé školy? 4. Jídelny - dobře, dejme tomu, že se nebude svačit. Co ale obědy ve školách? Klasicky bývají dlouhé fronty na obědy, kde žáci jsou vyloženě nalepení na sebe. Pak si donesou svůj oběd ke stolu a po celém vyučování si sundají roušky a začnou jíst? Jaký pak mělo efekt sedět celé vyučování v rouškách, když zasednou ke stolům, budou se bavit mezi sebou a plivat si do talířů? Nebo zavřou jídelny? Koneckonců jídelny zase nejsou tak nepostradatelné, ale to budou rodiče doma muset každý den vařit dopředu? 5. Věk učitelů - dobrá, žáci jsou nejméně ohroženou skupinu, jak se tvrdí, ignorujme jejich zdraví tedy. Dá se ale ignorovat skupina učitelů? Mnoho učitelů je staršího věku, u žáku se nemoc nemusí projevit vůbec nebo s lehkým průběhem, co ale učitelé? Žáci nakazí učitelé, kteří jsou starší a jejich průběh bude horší, ve výsledku nebude mít kdo učit a školy se stejně zavřou. Nakonec jen pomře pár učitelů, protože i tam by byly logicky oběti. 6. Zdraví žáků - ne všichni žáci jsou v ideální kondici a jsou zdraví. Pravděpodobně se zapomíná, že je i spoustu žáků, kteří mají oslabenou imunitu a průběh nemoci by u nich mohl být ještě horší, než u zdravého seniora. 7. Cestování do škol - co takové cestování do škol? MHD/vlaky/autobusy budou nacpané lidmi, kteří budou na velmi malém prostoru, všichni víme, jak to v takových dopravních prostředcích vypadá. Co pak o to, že důchodci mají vymezené hodiny nakupování mezi 8:00 - 10:00 (pokud se nepletu, několikrát to měnili..), takže budou přesně s těmito dětmi v bezprostředním kontaktu. 8. Intry - neopomeňme intry. Mnoho žáků na SŠ využívá intry, protože zkrátka obor, který studují není v jejich městě a musí být v nějakém jiném, kde bydlí na intru. Na intrech samozřejmě nebydlí žák sám, ale třeba s dalšími třemi žáky. To budou celou dobu v rouškách a i v nich spát? 9. Strach rodičů - rodiče budou mít strach své děti poslat do škol. Ve výsledku to dopadne tak, že tam přijde tak 50 % žáků. 10. roznos nákazy - stačí, aby na jednu školu byl jeden nakažený žák a za chvíli to bude mít skoro celá škola, včetně učitelů. Tak kde virus nebude, tak se dostane, protože je tady přijímací řízení na SŠ/VŠ. Tam se sejdou studenti z různých škol a ti, co to neměli a neměla to ani jejich škola, tak to odtamtud donesou. Nakonec se školy stejně uzavřou, protože nebude mít kdo učit, když budpu učitelé nemocní. Děti nakazí doma rodiče, ti nebudou moc do práce, protože u nich může být horší průběh. Nakonec budou stát školy a i zaměstnání. Někteří zemřou a jsme tam, kde jsme teď a nebo ještě hůř. Nakonec to dopadne tak, že takhle můžou být relativně prázdniny ještě v bezpečí, když školy otevřou, je možnost, že nakonec i celé prázdniny strávíme v karanténě. 11. Strach učitelů - i samotní učitelé si uvědomují, že jsou v rizikovější skupině a budou mít o své zdraví strach, takže se jim nebude chtít riskovat pro měsíc a půl. Co udělají, když učitelé odmítnou do škol zkrátka jít? Našlo by se toho ještě daleko více, na toto jsem si vzpomněl jen tak z hlavy. Vše a ještě více, co jsem vypsal nahoře, opravdu to za ten měsíc a půl školy stojí? Stojí za to všechno to riziko, když budou už v půlce května všechny školy dobře umět komunikovat s žáky přes internet? Vše bude zaběhnuté a my budeme kvůli měsíci a půl vystavovat všechny zbytečnému riziku. Stejně, co z toho měsíce a půl bude? Žáci budou po 2 měsících doma nesoustředění a ukecaní, protože se s kamarády neviděli celou tu dobu a budou si mít určitě co říct. Takže tak 2 týdny bude trvat než se uklidní. Všichni, kteří jsme do škol někdy chodili víme, jak vypadá poslední týden v červnu - zkrátka je o ničem. Když tyto 3 týdny odečteme z celkových 6, tak nám v dobrém případě vyjde 3 týdny učení. Ať si každý udělá obrázek sám.




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...