PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové


Nepřihlášený uživatel

/ #179

2016-02-01 12:22

Zamýšlený projekt mi přijde postavený na hlavu.
Objekt bude umístěný v lese, kam z dnešních pohodlných lidí málokdo půjde z města pěšky. Takže se bude přepravovat auty apod. Tím pádem je výchovný účinek celého projektu zničen, stejně tak, jako bude při výstavbě objektu zničen kus lesa.
Tohle má být postaveno někde na kraji lesa, případně jen pár metrů od jeho kraje, aby tam směřovaly vycházky lidí, kteří se půjdou třeba jen tak projít a tímto cílem se třeba nechají zlákat.
Jinak to bude projekt, který bude udržován při životě uměle za cenu dalších utopených peněz.
Celé to na mne působí dojmem, že tu nejde o to nějakou hodnotu vystavět, ale je tu cíl spousty peněz prostavět.
Hodnotnou stavbou se pro mne rozumí to, co svůj účel bude dále plnit samo o sobě, a návštěvníci budou mít místo jako výletní cíl.
Výchovné středisko, které vznikne ničením stávajících přírodních hodnot a následujícím trvalým průběžným ničením okolního prostředí není výchovné. V této podobě se podle mne jedná jen o byznys.
Svůj příspěvek a hlas petici dávám ne jako místní občan, ale jako pěší turista, který má vztah k přírodě a brání se jejímu ničení.
Vašek Codl