Kokorinska draha 076


Nepřihlášený uživatel

/ #99 rušení tratí

2014-10-12 09:11

Dobrý den, jsem člověk který se po naší krásné zemi pohybuje převážně po železnici, před časem jsem si spočítal že jsem za svůj aktivní věk procestoval vlakem 5 let čistého času. Byl to krásný čas a byla by velká škoda kdyby to muselo zkončit. S každou zrušenou tratí se zvyšuje počet aut na našich silnicích jež jsou v dezolátním stavu a s tím i úměrně roste počet dopravních nehod a jejich obětí. S každou zrušenou tratí tisícům lidí z postiženého regionu přibydou ke každodenním starostem další nechtěné, jak se dostat tam či onam, jak dopravit děti do škol, babičku, dědu k lékaři apod. Jaké to má následky? Vylidňování vesnic, blbou náladu a vzývání starých "lepších" časů. Chápu že ekonomičtí diktátoři se snaží o co nejefektivnější fungování ČD a.s. avšak někdy se vyplatí něco málo prodělávat na nelukrativní trati a mít spokojené cestující byť jsou to tři důchodci a deset školáků denně tam a zpět a o víkendu plný vlak turistů a trampů. Určitě lze najít přijatelný kompromis pro obě strany, jen je potřeba chtít ho najít. Jsem proti zrušení této a jakékoliv jiné další trati. A na závěr bych rád podotkl fakt který asi mnoho lidí neví, po této trati se lze dopravit z Mělníka až do Staré Paky, v podstatě to není jen nějaká lokálka ale spojnice hned několika turisticky významných lokalit. Přeji všem zůčastněným čistou mysl při správné volbě.