Kokorinska draha 076

Láďa

/ #95 trať 076

2014-10-11 15:57

Pomalu , ale jistě se lidé vracejí k poznávání přírody . Léta chodím turistiku a  jezdím tedy o víkendech či dovolené vlakem , několik let zpět vlaky jezdily poloprázdné , i ta naše "Mšenka" během let se zpět do vlaků vracejí cestující , rok od roku jich pomalu přibývá , i ta naše lokálka nezustala pozadu , cestujících na trati přes Mšeno také ponalu ale jistě roste . V naší republice jsme mněli (snad ještě i máme) nejhusčí železniční síť na světě , tak proč bychom si to mněli nějakým způsobem kazit . Několik tratí je již však nenávratně zrušených viz. Březno - Zubrnice - Úštěk (trať z filmu Páni kluci), po revoluci se bojovalo o několik tratí , které ale bohužel svůj boj prohrály . Asi tak před patnácti lety byl bum na zavírání dalších tratí viz. Tanvald - Harrachov , Praha Bráník - Čerčany nebo Dobříš (Posázavské tratě) , které naštěsí přežily a dnes jsou velmi frakventované , nejistý osud mněla nedaleká trať z Vraňan do Lužce nad Vltavou , která taktéž naštěstí přežila . Nevím proč bychom mněli dopustit aby nám někdo vzal něco co sem do našeho okolí neodmyslitelně patří , sice bydlím v okrajové části Mělníka na Blatech a tak musím překonávat hned několik přejezdů a ten na "Mšence" mně štve nejvíce , protože je ovládám ručně ze stavědla a dost dlouho ho nechávájí blikat nebo ho zapomenou vypnou a tak se čeká i dvacet minut , ale nenapadlo by mně ani některé obyvatela Blat , které také podepsaly petici , abychom tu "Mšenku " nechtěli . Jsem přesvědčený že vše dobře dopadna a o letní prázdniny v roce 2015 se tu opět svězeme motoráčkem , třeba i tím spěšným od Prahy , který mám již dva roky jezdí přímo bez přestupu z Prahy Vršovic/Prahy hlavního nádraží................. .